Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали правилно поствам темата в този раздел.

Въпросът ми е какво може да се направи в случай, че някой се самонастани в собствената ти къща в която не живееш в момента. Еднократно изхвърлих всички боклуци - дрехи, фасове и т.н., но забелязах, че отново се е намъкнал някакъв битник. Къщата е необитаема и притесненията ми са, че може да се срути тавана и после аз вероятно ще съм отговорен за претрепания битник. Не ми се занимава със саморазправа, не че не мога да го потроша така, че и да не помисля повече за това мероприятие. Не знам дали и полицията ще се заеме със случая.

Моля за идеи и информация.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метални решетки на всички места откъдето може да се влезе и СОТ, да идват да приберат, който се опита да влезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метални решетки на всички места откъдето може да се влезе и СОТ, да идват да приберат, който се опита да влезе.

Но имота е полуразрушена къща. Не си струва СОТа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си направи сметките, кое повече би струвало. Не знам каква била цената за загубено дело за убийство по непредпазливост.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съставяне чрез полиция предупредителен протокол ,че няма право да навлиза в имота ти и че не носиш отговорност ако му се случи нещо там.

това е общо казано .подробностите ще ги решите на място с полицията ,какво точно да запишете в протокола .

да го подписва връчваш му екземпляр и оттам нататък да се спасява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако и за в бъдеще нямате намерение да използвате къщата! Един багер събаряте и ако има строителни материали, които могат да се използват ги продайте! Друг начин не виждам поне аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За багера е мислено по въпроса. Проблема е, че има мазе само до улицата. След събаряне нещата ще станат още по-зле от към безопасност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали правилно поствам темата в този раздел.

Въпросът ми е какво може да се направи в случай, че някой се самонастани в собствената ти къща в която не живееш в момента. Еднократно изхвърлих всички боклуци - дрехи, фасове и т.н., но забелязах, че отново се е намъкнал някакъв битник. Къщата е необитаема и притесненията ми са, че може да се срути тавана и после аз вероятно ще съм отговорен за претрепания битник. Не ми се занимава със саморазправа, не че не мога да го потроша така, че и да не помисля повече за това мероприятие. Не знам дали и полицията ще се заеме със случая.

Моля за идеи и информация.

Няма нужда да биеш човека..и без това живота го е наказал.

Аз реших проблема си по-лесно.Пуснах жалба до полицията 2 пъти че ми крадат керемидите,кабелите,гредите и че постройката става опасна(къщата е керпич) и нямам възможност да я охранявам или обезопасявам.И с адвокат разговарях и ми каза че не трябва да се притеснявам ,защото къщата е далече от пътя(по средата на имота) и не представлява опастност за преминаващите пешеходци или комшиите ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е двулик и особенно остър. Това е масово явление особено по селца и гета / крайни квартали на малки градове.

Самоуправството = самонастаняването е наказуемо деяние по българските закони. Наказанието е затвор. Въпроса е:

- Искаш ли  да извървиш трънливия път минаващ през бюрократщина, сад и пр.

- Колко ще ти струва Какво ще постигнеш?

Колегите са предложили интересни решения в които като вникнеш, то има резон?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение включва и обезщетения за нанесени щети, които са допуснати от СОД-адтиите, поради пълната липса  на, или ненавременна реакция, при разбиване на решетките с цел грабеж или самонастаняване. Имам познати работещи в такива фирми и разправят, че имало няколко случая на неадекватни действия, заради които шефа им е плащал като поп на притежателите на охранявани обекти. Дори е предпочитал, да не се минава през полицията за разследване, или през разни други бюрокрации, за установяване реалният размер на щетите...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въпроса е двулик и особенно остър. Това е масово явление особено по селца и гета / крайни квартали на малки градове.

Самонастаняването е наказуемо деяние по българските закони. Наказанието е затвор. Въпроса е:

- Искаш ли  да извървиш трънливия път минаващ през бюрократщина, сад и пр.

- Колко ще ти струва Какво ще постигнеш?

Колегите са предложили интересни решения в които като вникнеш, то има резон?

Ето и от мен един начин.

Може да ти е "при сърце" и да не искаш да продаваш къщата с дворното място.  Ако пък решиш, намирай човек или в краен случай фирма и я продай. Както е тръгнало, цените със всеки изминат ден падат, така че мисля няма да си в много голяма загуба. Това зависи и къде точно се намира обекта. Има скъпи има и евтини места.Това беше моето предложение. Ако не го одобриш, трябва да намериш някаква друга алтернатива.Но така или иначе съм убеден че след всеки изминат месец, губиш от този имот, каквото и да значи това.

Това беше предназначено за колегата KTT. Извинявам се за грешката!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.