Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

KTT

Самонастаняване в имот

Препоръчан отговор

Не знам дали правилно поствам темата в този раздел.

Въпросът ми е какво може да се направи в случай, че някой се самонастани в собствената ти къща в която не живееш в момента. Еднократно изхвърлих всички боклуци - дрехи, фасове и т.н., но забелязах, че отново се е намъкнал някакъв битник. Къщата е необитаема и притесненията ми са, че може да се срути тавана и после аз вероятно ще съм отговорен за претрепания битник. Не ми се занимава със саморазправа, не че не мога да го потроша така, че и да не помисля повече за това мероприятие. Не знам дали и полицията ще се заеме със случая.

Моля за идеи и информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метални решетки на всички места откъдето може да се влезе и СОТ, да идват да приберат, който се опита да влезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метални решетки на всички места откъдето може да се влезе и СОТ, да идват да приберат, който се опита да влезе.

Но имота е полуразрушена къща. Не си струва СОТа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си направи сметките, кое повече би струвало. Не знам каква била цената за загубено дело за убийство по непредпазливост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съставяне чрез полиция предупредителен протокол ,че няма право да навлиза в имота ти и че не носиш отговорност ако му се случи нещо там.

това е общо казано .подробностите ще ги решите на място с полицията ,какво точно да запишете в протокола .

да го подписва връчваш му екземпляр и оттам нататък да се спасява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако и за в бъдеще нямате намерение да използвате къщата! Един багер събаряте и ако има строителни материали, които могат да се използват ги продайте! Друг начин не виждам поне аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За багера е мислено по въпроса. Проблема е, че има мазе само до улицата. След събаряне нещата ще станат още по-зле от към безопасност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали правилно поствам темата в този раздел.

Въпросът ми е какво може да се направи в случай, че някой се самонастани в собствената ти къща в която не живееш в момента. Еднократно изхвърлих всички боклуци - дрехи, фасове и т.н., но забелязах, че отново се е намъкнал някакъв битник. Къщата е необитаема и притесненията ми са, че може да се срути тавана и после аз вероятно ще съм отговорен за претрепания битник. Не ми се занимава със саморазправа, не че не мога да го потроша така, че и да не помисля повече за това мероприятие. Не знам дали и полицията ще се заеме със случая.

Моля за идеи и информация.

Няма нужда да биеш човека..и без това живота го е наказал.

Аз реших проблема си по-лесно.Пуснах жалба до полицията 2 пъти че ми крадат керемидите,кабелите,гредите и че постройката става опасна(къщата е керпич) и нямам възможност да я охранявам или обезопасявам.И с адвокат разговарях и ми каза че не трябва да се притеснявам ,защото къщата е далече от пътя(по средата на имота) и не представлява опастност за преминаващите пешеходци или комшиите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е двулик и особенно остър. Това е масово явление особено по селца и гета / крайни квартали на малки градове.

Самоуправството = самонастаняването е наказуемо деяние по българските закони. Наказанието е затвор. Въпроса е:

- Искаш ли  да извървиш трънливия път минаващ през бюрократщина, сад и пр.

- Колко ще ти струва Какво ще постигнеш?

Колегите са предложили интересни решения в които като вникнеш, то има резон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение включва и обезщетения за нанесени щети, които са допуснати от СОД-адтиите, поради пълната липса  на, или ненавременна реакция, при разбиване на решетките с цел грабеж или самонастаняване. Имам познати работещи в такива фирми и разправят, че имало няколко случая на неадекватни действия, заради които шефа им е плащал като поп на притежателите на охранявани обекти. Дори е предпочитал, да не се минава през полицията за разследване, или през разни други бюрокрации, за установяване реалният размер на щетите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въпроса е двулик и особенно остър. Това е масово явление особено по селца и гета / крайни квартали на малки градове.

Самонастаняването е наказуемо деяние по българските закони. Наказанието е затвор. Въпроса е:

- Искаш ли  да извървиш трънливия път минаващ през бюрократщина, сад и пр.

- Колко ще ти струва Какво ще постигнеш?

Колегите са предложили интересни решения в които като вникнеш, то има резон?

Ето и от мен един начин.

Може да ти е "при сърце" и да не искаш да продаваш къщата с дворното място.  Ако пък решиш, намирай човек или в краен случай фирма и я продай. Както е тръгнало, цените със всеки изминат ден падат, така че мисля няма да си в много голяма загуба. Това зависи и къде точно се намира обекта. Има скъпи има и евтини места.Това беше моето предложение. Ако не го одобриш, трябва да намериш някаква друга алтернатива.Но така или иначе съм убеден че след всеки изминат месец, губиш от този имот, каквото и да значи това.

Това беше предназначено за колегата KTT. Извинявам се за грешката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.