Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здвавейте колеги ... сега да за почна с това че продавам лаптоп на части и дойде ред на хард диск а ... форматирах D сега ще форматирам C , D първо го форматирах на Quick и после махнах тикчето и го форматирах на ново ... та сега искам да питам дали е достатъчно да го форматирам така за да се изтрият всички файлове и други ... пък и на човека му трябва за Play Station ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здвавейте колеги ... сега да за почна с това че продавам лаптоп на части и дойде ред на хард диск а ... форматирах D сега ще форматирам C , D първо го форматирах на Quick и после махнах тикчето и го форматирах на ново ... та сега искам да питам дали е достатъчно да го форматирам така за да се изтрият всички файлове и други ... пък и на човека му трябва за Play Station ... 

Изтрийте и партициите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрийте и партициите

А как става това ... :indian: , след като се изтрият има ли възможност за въстановяване на информацията от други лица ? 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как става това ... :indian: , след като се изтрият има ли възможност за въстановяване на информацията от други лица ? 

Просто ги изтрий от диск мениджмънта. Начини за възстановяване информацията има естествено...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ги изтрий от диск мениджмънта. Начини за възстановяване информацията има естествено...

А няма ли начин да се форматира така че да не може да се въстанови ... пък и да се въстанови мисля че ще е повредена всякаква информация ... ? А пълното форматиране не го ли връща така както е бил като нов ... или някаква програма с което да го форматирам така че да не може да се въстанови информацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се възстанови информацията ако само е изтрита или форматиран диска.

Ако секторите са презаписани със случайни данни е почти 100% сигурно че не може да се възстановят старите данни.

5 програми правещи това http://www.techrepublic.com/blog/five-apps/five-hard-disk-cleaning-and-erasing-tools/

Не бях се замислял че хората имат дори индустриални стандарти за надеждно изтриване на дисковете.

Публикувано изображение

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма ли начин да се форматира така че да не може да се въстанови ... пък и да се въстанови мисля че ще е повредена всякаква информация ... ? А пълното форматиране не го ли връща така както е бил като нов ... или някаква програма с което да го форматирам така че да не може да се въстанови информацията ?

Е няма как изцяло да затриеш всичко с един формат, има си други способи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма как изцяло да затриеш всичко с един формат, има си други способи...

А сега влязох в диск менижър а но ми дава формат само на Д а на це не мога ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега влязох в диск менижър а но ми дава формат само на Д а на це не мога ?

Hirens Boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая реших че тегля 

Active@Kill Disk - Hard Drive Eraser 

и трия всичко ... пък ще си имам и сертификат :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че се притесняваш бъдещия собственик да не ти прочете данните от харда! Няма кой да се занимава да прави такова нещо освен специализирани фирми, на които се плаща доста, та не виждам за какво би му било нужно на новия собственик да го прави! Отиди на сайта на производителя на харда и си изтегли тулче за Low level format! Там трябва да има подробни обяснения как да го направиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега се сетих нещо за което не бях споменал ... лаптопа е с пукнат дисплей и съм го свързал с монитор настолен компютър ... но не ми показва отворените програми ... само папки и десктоп ... даже лентата ми я няма доло но гаджетите са на екрана ... много идиотско и сега не мога да видя програмата Active @ Kill Disk ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега се сетих нещо за което не бях споменал ... лаптопа е с пукнат дисплей и съм го свързал с монитор настолен компютър ... но не ми показва отворените програми ... само папки и десктоп ... даже лентата ми я няма доло но гаджетите са на екрана ... много идиотско и сега не мога да видя програмата Active @ Kill Disk ... 

Кофти, няма какво да направиш на тази машина. Свали диска, и ако имаш възможност го закачи на работеща машина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти, няма какво да направиш на тази машина. Свали диска, и ако имаш възможност го закачи на работеща машина...

Ами аз съм забравил да напиша основния проблем ... а няма ли да стане ако го сложа като втори хард диск към Lenovo ThinkPad T400 ... на мястото на записвачката но нямам такава джа джа ... няма ли начин с някакъв кабел през USB примерно да се свърже хард диск а ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм забравил да напиша основния проблем ... а няма ли да стане ако го сложа като втори хард диск към Lenovo ThinkPad T400 ... на мястото на записвачката но нямам такава джа джа ... няма ли начин с някакъв кабел през USB примерно да се свърже хард диск а ... 

Кутия за 2.5'' дискове с USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от роско царев
      Здравейте въпроса ми е има ли шанс хард диск който не го отчита от usb устройство да тръгне защото вътре има прекалено важна информация ? Ако има някакъв начин моля кажете
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от akirichev
      Здравейте, 
      Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
      При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
      http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.