Премини към съдържанието
Anne

Разлика във болките.

Препоръчан отговор

Може ли някой да ми каже има ли разлики в болките във очите от компютър и уморени очи и в притиснати нерви? Ослепява ли се наистина от компютър и за колко време? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже има ли разлики в болките във очите от компютър и уморени очи и в притиснати нерви? Ослепява ли се наистина от компютър и за колко време? :(

Аnne, Anne защо все нещо те боли?Да не би да е на психична основа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, стига с тези твои болежки които си приписваш. Нито имаш лекарско образование, нито пък опит за да изкарваш постоянно болна от нещо си. От компютъра няма да ослепееш, нито пък от телевизор или пък от четене на книги. Отивай на преглед да ти изпишат едни очила, и си ги носи ако толкова се тревожиш за здравето си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддигравайте се колкото искате,  но не е на психична основа! Това, че вие сте здрави, не значи, че всички са като вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддигравайте се колкото искате,  но не е на психична основа! Това, че вие сте здрави, не значи, че всички са като вас!

Без да ти се подигравам, на психична основа е....Вервай ми ;)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има от време на време болежка, но никой не е тръгнал да си приписва диагнози като теб. Къде в поста ми видя подигравка спрямо теб ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нося очила, от 13 години! Не е в тях проблема, а в това, че искам да знам има ли разлика в болките при очите от компютър и при притиснати гръбначни нерви (каквато ми е диагнозата от невроложата в Монтана) защото днес се събудих със  замъглено зрение! Уж гледам да стоя малко на комрютра, навън е студено и не е за разходка, писна ми обаче да лежа в леглото и да зяпам тавана,  скука ми е............ Появява ми се синя линия на окото, като чета, боли ме окото, като плача,  изобщо усеща, че нещо не е наред!

Но вие си се подигравайте, като толкова можете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички положения няма да ти навредят витамини и хранителни добавки. Ето, виж тук какво предлагат... От 1-во до 7-мо число всеки месец има 20% отстъпка на техните продукти. Продават се в Ремедиум и в моловете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нося очила, от 13 години! Не е в тях проблема, а в това, че искам да знам има ли разлика в болките при очите от компютър и при притиснати гръбначни нерви (каквато ми е диагнозата от невроложата в Монтана) защото днес се събудих със  замъглено зрение! Уж гледам да стоя малко на комрютра, навън е студено и не е за разходка, писна ми обаче да лежа в леглото и да зяпам тавана,  скука ми е............ Появява ми се синя линия на окото, като чета, боли ме окото, като плача,  изобщо усеща, че нещо не е наред!

Но вие си се подигравайте, като толкова можете!

Anne, страдаш от болест, която се нарича "измислям си болести". Разбери че няма как да знаеш повече от лекарите, неслучайно учат и практикуват за това. Това че носиш очила от 13 години как да го тълкувам ? Че не си ходила на контролни прегледи през това време, и си караш със същите диоптри ? Нали знаеш, че всяка година е добре да се посещава очен лекар, за да те види дали има нужда от коригиране ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предписани лекарства, проблема е, че са ми противопоказни заради други здравосломвни проблеми.

Просто съм отчаяна, искам да знам какво точно ме боли, защото ми писна вече.  Мисълта за ослепяване ме депресира още повече. Докато ида на следващия преглед в Монтана, не знам как ще издържа..........

Anne, страдаш от болест, която се нарича "измислям си болести". Разбери че няма как да знаеш повече от лекарите, неслучайно учат и практикуват за това. Това че носиш очила от 12 години как да го тълкувам ? Че не си ходила на контролни прегледи през това време, и си караш със същите диоптри ? Нали знаеш, че всяка година е добре да се посещава очен лекар, за да те види дали има нужда от коригиране ?

Да, ходих  през август на очен лекар и очната каза, че няма нужда от корекция!

Аз ти говоря за болки, които не знам от компютъра ли са, от притиснатите нерви ли са, но ми писна да ме боли! И ттова замъгляне ме плаши!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предписани лекарства, проблема е, че са ми противопоказни заради други здравосломвни проблеми.

Просто съм отчаяна, искам да знам какво точно ме боли, защото ми писна вече.  Мисълта за ослепяване ме депресира още повече. Докато ида на следващия преглед в Монтана, не знам как ще издържа..........

Аз ти говоря за болки, които не знам от компютъра ли са, от притиснатите нерви ли са, но ми писна да ме боли! И ттова замъгляне ме плаши!

Отиваш на преглед, обясняваш обстойно на лекаря какви са ти симптомите за да ти постави той диагноза или да те препрати при друг специалист с направление. Нито аз, или кой да е друг от форума имаме медицинско образование за да кажем конкретно каква може да е диагнозата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Витамините няма как да са противопоказни... Взимаш ето това (ВИТАМИН А & D), примерно. Не знам друго какво ти е предписано... Или някакви мултивитамини... Дори има мнение, че дозата на някои витамини може да е 10, 100 или 1000 пъти над препоръчаната... Хора са правили такива експерименти и са лекували рак... Чувал съм за подобно лечение с витамин C, гледал съм и филм по темата, но съм забравил как се казваше филма. По форумите много е изписано, и за витамините, и за хранителните добавки, и за т.нар. супер храни. Лошото е, че взимането на хранителни добавки никак не е евтино, както и здравословното хранене. Пий сокове, яж плодове и зеленчуци, разхождай се навън...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непрофесионално казано умората от компютърен монитор се различава по-това, че след като легнеш да спиш и си затвориш очите не ти е съвсем тъмно а виждаш някакви проблясъци и много трудно се заспива. Чувстваш умора, но нещо не ти дава за заспиш. Предполагам се сещаш за какво става дума. Тогава се усещаш че трябва да стоиш по-малко пред монитор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава умора нямам.

Напоследък сядам за по 3 - 4 часа, колкото да почета малко новини и да се поразсея,  после на всеки кръгъл час за 5 минутки си наглеждам лейдито, иначе си лежа на леглото и гледам надалеч, не гледам телевизия от август, не чета книги и списания, пия сок от моркови, но днес се събудих със замъглено зрение, а  иззад очилата установих, че наблизо на близко разстояние малко не ги виждам добре. Гледам надалеч, правя гимнастика, пия сок от моркови, но май няма резултат. И тази синя линия пред окото като чета, ме плаши. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непрофесионално казано умората от компютърен монитор се различава по-това, че след като легнеш да спиш и си затвориш очите не ти е съвсем тъмно а виждаш някакви проблясъци и много трудно се заспива. Чувстваш умора, но нещо не ти дава за заспиш. Предполагам се сещаш за какво става дума. Тогава се усещаш че трябва да стоиш по-малко пред монитор.

Много точно.

Такава умора нямам.

Напоследък сядам за по 3 - 4 часа, колкото да почета малко новини и да се поразсея,  после на всеки кръгъл час за 5 минутки си наглеждам лейдито, иначе си лежа на леглото и гледам надалеч, не гледам телевизия от август, не чета книги и списания, пия сок от моркови, но днес се събудих със замъглено зрение, а  иззад очилата установих, че наблизо на близко разстояние малко не ги виждам добре. Гледам надалеч, правя гимнастика, пия сок от моркови, но май няма резултат. И тази синя линия пред окото като чета, ме плаши. :(

Преглед, както вече казах.... От Август е минало достатъчно време. Щом не се подобряваш, няма какво да чакаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз когато седя цял ден пред компютъра и почват да ме болят очите или ако стана сутринта и без да се разсъня право на компютъра, тогава също. Още от малък работя постоянно с компютри и такива болки се появяват доста често. Ако не си сядала една седмица пред комп. след това седиш цял ден, пак се появяват болки. Зрението може да ти се влоши, обаче не можеш да ослепееш от компютъра. Ако си примерно късогледа и се пробваш да гледаш надалече без очила, след време очите почват да болят, защото са свикнали само наблизо пред компютъра.

Имало е случаи в които след като стана от компютъра(особено вечер) и виждам, не точно сини а лилави, черти по стените. Хубаво е да идеш на преглед. :)

P.S Може наистина да имаш проблем, но мойта баба казваше "Гоше, да знаеш бабиното, че с втълпяване можеш сам да се разболееш, но можеш и сам да се излекуваш."

Редактирано от asdfag (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си беше напатка към мен!!!

Да си ме видял да се смея или да ти се подигравам?

Кой ти каза че сме здрави?

И мен ме болят очите

И мен ме боли корема ниско долу(имам крива жлъчка),подува се,газове.Налага се да си откопчавам 3 копчета на дънките.

Болки в гърдите около сърцето

Имам едни гъбички от около 8 години и не минават и не минават

Боли ме кръста (2 седмици бях в Панамаа в  болница)

А и да не забравя и дясната ръка ме боли..преди години я счупих и сега като захладня рева (но ръката не ми трябва ,защото си имам приятелка :D )

Горното ми мнение беше съвет,отиди на психолог и то задължително.

От няколко месеца ти наблщдавам постовете и са само за болести.

А по темата..като ти гледам интересите в профила (книги,телевизия,интернет(честите ти постове и теми),очите ти са преуморени или очилата ти идват слаби и натоварват очите.И задължително трябва да посетиш очен лекар след психолог

П.П

Ако започна да ходя на лекар за всяко едно нещо и пия лекарства до къде щея докарам?

Или като тебе да пускам теми за щяло и нещяло?

Или да пускам тема "Болки в гърдите около сърцето" -Трихо ,бързо съвет за лекарства против инфаркт?

Редактирано от snuri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от какво са сините линии пред окото? А какви са симптомите на ослепяване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, някой от вас който носи очила, кажете ми, нормално ли е иззад тях да виждам сградите и колите малки или не? :cry:  :cry:  :cry:  Симптом на ослепяване ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какъв диоптър са, очилата с отрицателен диоптър намаляват образа, а с положителен - го увеличават.Обратното е като махнеш очилата, ако очилата ти са с положителен диоптър - като ги махнеш нещата изглеждат по-малки.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами единия ми диоптър е 2 а другия +1

Зависи какъв диоптър са, очилата с отрицателен диоптър намаляват образа, а с положителен - го увеличават.Обратното е като махнеш очилата, ако очилата ти са с положителен диоптър - като ги махнеш нещата изглеждат по-малки.

И това нормално ли е или притеснително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е при всички очила, не само при твоите, колкото е по-голям диоптъра ефекта е по-голям.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко месеца ти наблщдавам постовете и са само за болести.

Ние я наблюдаваме от години..

Има около 50 теми, може и повече да са станали вече.. и всички са подобни..

Обаче темата за паяците ми е фаворит.. 

Анне си е такава.. she's got a lot of issues..

Не й се подиграваме, не й се сърдим..просто проявяваме разбиране и се опитваме да я успокоим..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, всеки втори има проблеми с очите/ Дали наследствени или придобити или и двете е друг въпрос. Но от това не се ослепява . Не разбирам защо се притесняваш от най-малкото. Не може само да лежиш по цял ден и да очакваш изведнъж да оздравееш и да виждаш идеално.

Предписали са ти лекарства противопоказни за нещо което имаш? Ти като отидеш на лекар не казваш ли болежките си? Никой кадърен специалист не би предписал лекарство противопоказно за друго заболяване на пациента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има разлика в двете полукълба на главния мозък :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.