Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам дави попитам какво захранване за посочената конгфигурация и дали това ще стигне http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001798

MOBO:ASUS M5A78L-M LX V2

CPU:AMD FX4100

RAM:Corsair 8GB DD3 1600MHz

HDD:WD 1TB 7200RPM 3.5'' HDD

VIDEO:SAPPHIRE HD 7790 2GB DDR5

и Два 120см Вентилатора от които единия ще бъде със преходник защото дъното има само за един вентилатор.

Мерси предварително. 

Редактирано от Станислав Митов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е бюджета?

Повечето части са сглобени но със Athlon II X2 270 и Sapphire HD5770 1GB DDR5 и 4гб рам на 1600MHz аз искам да заменя видеото и процесора със по-нови и съм си ги избрал.Само искам да знам какво захранване да взема и дали това на която съм да линк ще стане според мен е идеално но искам мнението и на други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е сегашното захранване?

NeoTech 520w Китайско.Няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NeoTech 520w Китайско.Няма да стане.

Бюджета за новото захранване е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те почти всички се сглобяват в Китай....

Аз ви съветвам,вместо да давате пари за захранване,по-добре дайте за по-мощен процесор.Ще се усети значителен прираст в игрите предполагам.

Хубаво ще е да кажете какво имате сега и какви пари общо сте заделил.Пък доста колеги ще ви предложат много добри части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета за новото захранване е ?

60-80лв. Може ли отговор за това http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001798

Те почти всички се сглобяват в Китай....

Аз ви съветвам,вместо да давате пари за захранване,по-добре дайте за по-мощен процесор.Ще се усети значителен прираст в игрите предполагам.

Хубаво ще е да кажете какво имате сега и какви пари общо сте заделил.Пък доста колеги ще ви предложат много добри части.

Така или иначе трябва да го сменям защото това е не е много хубаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooler Master GX Bronze, 450W http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-gx-bronze-450w-cm-rs450-acaad3-eu/pd/ES1JTBBBM/ 8369 лв. 5 години гаранция,с безплатна доставка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooler Master GX Bronze, 450W http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-gx-bronze-450w-cm-rs450-acaad3-eu/pd/ES1JTBBBM/ 8369 лв. 5 години гаранция,с безплатна доставка.

А можели мнение за Thermaltake Smart Series 430W 80+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60-80лв. Може ли отговор за това http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001798

Не е зле, но ето едно нелошо предложение:

А най-добре си кажи целия бюджет, за да ти предложим нещо разумно. 
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле, но ето едно нелошо предложение:

А най-добре си кажи целия бюджет, за да ти предложим нещо разумно. 

Частите ще ги взимам една по една като започна със най-важното захранването защото съм на 15 и съм със доста ограничен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма особен смисъл.Защото,докато смените следващата част,ще има излезли нови и по-добри.

Така като гледам настоящата конфигурация,най-добре да си купите още малко рам.Ще даде живец на системата.

Пък и спокойно ще заиграете последните игри-зверове.Макар и на намалени настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма особен смисъл.Защото,докато смените следващата част,ще има излезли нови и по-добри.

Така като гледам настоящата конфигурация,най-добре да си купите още малко рам.Ще даде живец на системата.

Пък и спокойно ще заиграете последните игри-зверове.Макар и на намалени настройки.

За игрите знам подкарах BF4 на High и COD Ghosts почти на макс.

Но все пак искам да взема захранване защото на това му нямам голямо доверие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,как успя?

Лесно ето доказателство http://www.youtube.com/watch?v=d1T_Uk_-bHg,http://www.youtube.com/watch?v=Me4cCQyMJAI тук съм на медиум защото съм на WIN 7 и стари драйвери но иначе си я цъкам на high със 30-40фпс средно 35фпс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава изобщо не виждам смисъл от какъвто и да е ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава изобщо не виждам смисъл от какъвто и да е ъпгрейд.

Но все пак искам да взема захранване защото на това му нямам голямо доверие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Защо му нямаш "доверие"? С какво се изцепи захранването че му нямаш "доверие" ?

Вярно че не е нещо кой знае какво но...

Досега при гръмотевици или примигвания ако не ти е правил проблем не знам какъв е проблема че да го сменяш.

По добре събери парички и пусни една тема за конфигурация - около 1000лв., или 1200 лв.(че и повече ако трябва и Full HD монитор 1500-1600) да кажем и смени цялата платформа - от-до.

ПП: Искам да вметна че със смяна на захранването няма да качиш FPS-то ако си наумил това.

Казвам го това защото явно не си много на "ти" с хардуер съдейки писането с въпросите.

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Защо му нямаш "доверие"? С какво се изцепи захранването че му нямаш "доверие" ?

Вярно че не е нещо кой знае какво но...

Досега при гръмотевици или примигвания ако не ти е правил проблем не знам какъв е проблема че да го сменяш.

По добре събери парички и пусни една тема за конфигурация - около 1000лв., или 1200 лв.(че и повече ако трябва и Full HD монитор 1500-1600) да кажем и смени цялата платформа - от-до.

ПП: Искам да вметна че със смяна на захранването няма да качиш FPS-то ако си наумил това.

Казвам го това защото явно не си много на "ти" с хардуер съдейки писането с въпросите.

Къде го прати ти да прави нова конфигурация за 1500лв. Неговата е достатъчно добра за сега може само да ъпдейтне процесора с някое 6300/6350/8320/8350 и захранването щом му няма доверие, но чак да сменя цялото РС. :ohmy:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го прати ти да прави нова конфигурация за 1500лв. Неговата е достатъчно добра за сега може само да ъпдейтне процесора с някое 6300/6350/8320/8350 и захранването щом му няма доверие, но чак да сменя цялото РС. :ohmy:

Правилно.

Може и още малко рам,по желание обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно.

Може и още малко рам,по желание обаче.

Той е с 8GB DDR3 за какво му е повече? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със Athlon II X2 270 и Sapphire HD5770 1GB DDR5 и 4гб рам на 1600MHz 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай! Аз не съм догледал, видях че е писал в първият пост други части и че за тях му трябва ново захранване. Но въпреки това пак мисля, че само може да мине само с нов процесор и вместо захранване(щом до сега не е правило проблеми) да вземе още една плочка РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте трябва ми ново захранване максимум до 40лв за следната конфигурация: Процесор- AMD Phenom 2 x3 720, Видео карта- GTX 550Ti GDDR5 1GB, Рам памет- 2 плочки по 2GB 1333mhz !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.