Премини към съдържанието
Black Power

Питане за WI-FI usb управлявано с Connectify

Препоръчан отговор

Е, предполагам, че тук трябва да задам въпроса!

Става въпрос за една стара машина под ХР с кабелен интернет. Понякога обаче се налага повече от 1-на връзка и то Wi-Fi. Нямам рутър и не смятам да инвестирам почти нищо поради старостта на системата. Спрях се на най - евтиният вариант т.е USB  Wi-FI адаптер от 16лв.

Питането е:

- Всеки случаен модел ли ще заработи?

- Всеки случаен модел ли ще бъде възможно да бъде управляван от Connectify  

- Какво друго трпябва да знам?

Дайте съвет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам рутър и не смятам да инвестирам почти нищо поради старостта на системата. Спрях се на най - евтиният вариант т.е USB  Wi-FI адаптер от 16лв.

Питането е:

- Всеки случаен модел ли ще заработи?

- Всеки случаен модел ли ще бъде възможно да бъде управляван от Connectify  

- Какво друго трпябва да знам?

Дайте съвет?

Трябва да знаеш,че USB  Wi-FI адаптер е един вид приемник на интернет,по  безжичен път.Без да има рутер,който да излъчва сигнала ,няма от как да хванеш мрежа,за да се свържеш с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш,че USB  Wi-FI адаптер е един вид приемник на интернет,по  безжичен път.Без да има рутер,който да излъчва сигнала ,няма от как да хванеш мрежа,за да се свържеш с нея.

Не съм много на Ти с тази тематика, та ако изплющя някоя глупост - не ме съдете.

Да, но идеята е самото РС, което има кабелен интернет е да се превърне в рутър с помоща на тази програмка - Connectify  използвайки адаптера.

Connectify  според описанието създава WI-Fi мрежа. Та идеята е ако могат да се получат нещата ,то да е с минимум средства 

Ако е възможно да се получат нещата, то със всеки случаен  модел на  адаптер ли ще да е възможно?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И аз да допълня Митко по твоя въпрос!

Ако имаш възможност за временно ползване на безжичен адаптер /без да го плащаш/ можеш да си инсталираш необходимият драйвер и да си направиш експеримента, дали покрай теб се "хващат" други безжични мрежи/ разбира се не криптирани или свободни.  И ако тази ти възможност е положителна и виждаш дадена мрежа на 2-3 деления, то можеш спокойно да си я ползваш до нейното закриване или преустановяване на работата и. Пример. Съседът ти има рутер  а ти - само адаптер/ за 16 лева/ Ако се разберете с него, можеш спокойно при положение, че го "виждаш" да ползваш от неговият интернет.  Ако си на село, тази възможност едва ли ще я имаш, но ако си от голям град, най малкото в близост до теб може да има кафе, хотел или ресторант, който ползва рутер и често последните са "свободно" излъчване на интернета. Съветвам те да опиташ. Ако нямаш адаптер, а искаш да пробваш и ако си близо до Търново, с удоволствие ще ти предоставя един брой по твое усмотрение.Стига да имаш възможността за това.

Не съм много на Ти с тази тематика, та ако изплющя някоя глупост - не ме съдете.

Да, но идеята е самото РС, което има кабелен интернет е да се превърне в рутър с помоща на тази програмка - Connectify  използвайки адаптера.

Connectify  според описанието създава WI-Fi мрежа. Та идеята е ако могат да се получат нещата ,то да е с минимум средства 

Ако е възможно да се получат нещата, то със всеки случаен  модел на  адаптер ли ще да е възможно?

Така с програмата си заемаш основно машината, като ще я превръщаш в "рутер" Не че не е възможно, но не е най- разумното решение. Цените на тези изделия са поносими, за да ангажираш цял компютър за целта.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че има не лоши рутери за по 20 лева, няма да спестиш кой знае колко с тоя адаптер?А и с рутер не ти трябва нито програма, нито дори компютъра да е включен за да работи wi-fi връзката.

Редактирано от ined (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се замисля, хъм!!! Убедихте ме да не се занимавам с глупусти.

Благодаря на всички отзовали се!

Тук е и мястото специално да благодаря на lz4jw.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма не работи под XP поне допреди година. Иначе може и без нея да си го направиш с най обикновен USB WiFi адаптер а Митко отново не е много в материята в която пише.

Естествено с рутер е най лесно и просто но ако няма риба и рака е риба.

Джокер AdHoc

Ето ти и едно ръководство ако се ползва търсачка в калдата с AdHoc

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.