Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, искам да ъпгрейдна малко машината и моля за помощ, в момента разполагам с това:

PSU - 500 Fortron

MB: Gigabyte P35C - DS3R

VC: XFX nVidia GF 8800GT Alpha Dog Edition

HDD: Seagate 1TB Sata

RAM: 4 GD DDR3

CPU: Dual Core E6500 2.93 GHz

DVD RW и др.

Мисля да сменя дъното, процесора и видеото, но искам да видя и вашите мнения, машината предимно се ползва за забавление (игри, интернет, филми и т.н.)

Моля помагайте, до колко пари да е ъпгрейда си нямам идея понеже не са ми ясни цените на компонентите и самите те.

П.П. Ще съм благодарен ако някой каже и колко пари мога да взема за отделните компоненти които ще останат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет ?

Около 500 лв. плюс минус 100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стой си с тази машина, няма да имаш кой знае какъв "скок" с този бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стой си с тази машина, няма да имаш кой знае какъв "скок" с този бюджет.

Все пак ще помоля да ми препоръчате нещичко, като дъно, процесор и видеокарта, може и да "счупя касичката".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да я "счупиш", да я "счупиш", колко да я "счупиш?

Я кажи максималната сума, която може да отделиш с точност до стотинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да я "счупиш", да я "счупиш", колко да я "счупиш?

Я кажи максималната сума, която може да отделиш с точност до стотинка.

Да кажем, че мога да дам парички за порядъчна нова машина, но просто не ми се инвестират в момента за това, искам да стане стъпка по стъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST 1 350.00 лв. 350.00 лв. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 1 204.71 лв. 204.71 лв. GB 970A-DS3P/AM3+ 1 124.93 лв. 124.93 лв. Междинна стойност: 679.64 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 3.55 лв. Обща стойност: 676.09 лв. с ДДС

нещо такова ще ти е достатъчно да се кефиш на игите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST 1 350.00 лв. 350.00 лв. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 1 204.71 лв. 204.71 лв. GB 970A-DS3P/AM3+ 1 124.93 лв. 124.93 лв. Междинна стойност: 679.64 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 3.55 лв. Обща стойност: 676.09 лв. с ДДС

нещо такова ще ти е достатъчно да се кефиш на игите

Жив и здрав приятел.

Молбата ми е ако може дъното да е Gigabyte, процесора Intel и видеото на nVidia.

Редактирано от rlaguna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
ASUS F2A55 /FM2
PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC

Обща стойност: 490.97 лв. с ДДС

или малко по-скъп вариант:

ASROCK FM2A88M EXTREME4+ /FM2
Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

Обща стойност: 609.69 лв. с ДДС

ps: Сега ти видях изискванията:

GB B85M-D3H /1150
I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX
GB GV-N65TOC-2GI GTX 650 TI

Обща стойност: 624.89 лв. с ДДС

и малко по-евтин вариант:

GB B75-D3V /B75/LGA1155
I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX
GB GV-N65TOC-2GI GTX 650 TI

Обща стойност: 574.10 лв. с ДДС

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Молбата ми е ако може дъното да е Gigabyte, процесора Intel и видеото на nVidia.

Обща стойност - 611.37 лв. с ДДС

Около 500 лв. плюс минус 100 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, поради ред причини не можах да направя никакъв ъпгрейд на машината и сега имам възможност да го направя. Както съм споменал по-горе компонентите са следните:

PSU - Point of View - 400W - предния път малко съм излъгал за което се извинявам. Захранването за процесора е 4 пиново, ако това има значение.

RAM: 4 GD DDR3 - вече имам 2х4GB Kingston Fury HyperX 1333

DVD RW и др.

Мисля, че ако сменя дъно, процесор и видео ще имам по-добра производителност и ще мога да играя на новите игри.

Както съм споменал машината се ползва предимно за забавление, photoshop и др.

Молбата ми отново към вас е да ми препоръчате споменатите компоненти.

Бюджета е около 400 лв.

По принцип държа на Gigabyte-ско дъно, Intel-ски процесор и Video на nVidia, но принципите могат да бъдат пренебрегнати понякога :)

П.П. По принцип съм се спрял на тези:

http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gt-730-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-n730-2gi/pd/DDS4QBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-socket-1150-h81m-hd3/pd/D9DBJBBBM/

http://www.emag.bg/procesor-intelr-pentiumr-g3258-3-20ghz-haswell-3mb-socket-1150-box-bx80646g3258/pd/DQX81BBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, поради ред причини не можах да направя никакъв ъпгрейд на машината и сега имам възможност да го направя. Както съм споменал по-горе компонентите са следните:

PSU - Point of View - 400W - предния път малко съм излъгал за което се извинявам. Захранването за процесора е 4 пиново, ако това има значение.

RAM: 4 GD DDR3 - вече имам 2х4GB Kingston Fury HyperX 1333

DVD RW и др.

Мисля, че ако сменя дъно, процесор и видео ще имам по-добра производителност и ще мога да играя на новите игри.

Както съм споменал машината се ползва предимно за забавление, photoshop и др.

Молбата ми отново към вас е да ми препоръчате споменатите компоненти.

Бюджета е около 400 лв.

По принцип държа на Gigabyte-ско дъно, Intel-ски процесор и Video на nVidia, но принципите могат да бъдат пренебрегнати понякога :)

П.П. По принцип съм се спрял на тези:

http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gt-730-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-n730-2gi/pd/DDS4QBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-socket-1150-h81m-hd3/pd/D9DBJBBBM/

http://www.emag.bg/procesor-intelr-pentiumr-g3258-3-20ghz-haswell-3mb-socket-1150-box-bx80646g3258/pd/DQX81BBBM/

http://nikem-bg.net/cart/51109p1r52353p1r52518p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но държа дъното да е на Gigabyte или Asus, и процесора да е интелски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но държа дъното да е на Gigabyte или Asus, и процесора да е интелски

Аз ти предлагам това с най-много performance,а ти си робувай на марките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно и процесор редом с видеокарта.

Тук (като никога) трябва да се съглася с monicho. 860К ще ти даде много повече производителност, но дъното да е минимум ТОВА...

Трите, дъното, видеото на MSI и 860К ще ти стъпят на около 400лв...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава да качим бюджета на 550 - 600 лв.

Притеснява ме единствено захранването, което е 400W и е с четири пиновото захранване за процесора, на някои дъна има 8 пина за процесора, какво правя в такъв случай...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 600лв нещата стават още по-АМД...

Gigabyte 970A-UD3P - 145лв

FX 6300 - 204лв.

Power Color R9 270 - 280лв

Общо: 635лв, с отстъпките - 623,68...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважам мненията ви, но ще ви помоля да ми дадете съвет относно моите предпочитания.

Извинете за въпроса но защо толкова държите на AMD...? Аз доколкото знам тези процесори греят и ако един процесор грее и не се охлажда добре му пада производителността, ако се лъжа моля да ме поправите..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважам мненията ви, но ще ви помоля да ми дадете съвет относно моите предпочитания.

Извинете за въпроса но защо толкова държите на AMD...? Аз доколкото знам тези процесори греят и ако един процесор грее и не се охлажда добре му пада производителността, ако се лъжа моля да ме поправите..........

Стига глупости, АМД греят - знаеш ли имам fx 8350 и i7 4790k температурата при FX е около 55 градуса при товар а при Интела отива 70.И да от топлината му пада производителноста защото започва да тротва

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя бюджет Intel може да влезе с орязано дъно и i3 процесор. Аз давам предложение за 6-ядрен процесор. Грее, да. Ще работи на 45 градуса с боксовото охлаждане, вместо 30 градуса на i3/i5... Проблемите с процесора ще се появят над 60 градуса. Ако с 6300 в игри достигнеш 60 градуса - смени си пастата на радиатора и опитай пак. Имаш малко по-скъп вариант - i5 4460 за 333лв само процесора. 100-тина лева дъно и не останаха пари за читаво видео. А с 6300 за 200лв остават пари за R9 270, която е по-добра от всяка налична карта на Envidia до 300лв.

Времето на двуядрените процесори отминава. Сега конзолите вече са с 8-ядрени процесори, и игрите се оптимизират за много ядра. За това, когато 8350 например излезе на пазара не си заслужаваше в игрите, но след като започнаха оптимизациите за многоядрени процесори се оказа, че 8350 се представя много по-добре, отколкото се смята. 6-те ядра на 6300 ще дадат разлика в новите игри в сравнение с 2-те ядра на i3. A както вече уточнихме, i3 е единственият избор на интел, който влиза в бюджета.

В общи линии аз съм фен на AMD, но когато може да се вкара по-добър интелски процесор без да се орязва видеокарта, например, си мълча. Сега нещата са обратни - AMD просто имат по-изгодни предложения в тоя ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, благодаря за мненията ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q9300 - 90 лв.

HD7770 - 120 лв.

Истината е че няма да си доволен каквото и да купиш за тези пари щом искаш да играеш нови игри.

Демек по-добре да набуташ по-малко за по-добри части. Говоря за Пентиума и оная GT730.

Личната ми препоръка е да събереш още пари ако искаш нова машина.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.