Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Epku

Шрифтове Из Нета..?

Препоръчан отговор

Здравейте потребители на Калдата! Мисля, че отварям доста интересна тема. Значи за сега сме запознати как да си кирилизираме Windows и как да си правим субтитри за филми и подобни.. Ето ми въпроса.. Дано разберете правилно моето питане.Възможно ли е примерно да сменим шрифта на писане изобщо на целия компютър..? Като пример давам: Като пишем из Фейсбук, Хората да виждат, че пишем примерно с шрифт Comic Sans ли къв беше или примерно да пишем с ръкописен шрифт? Гледам настройките на Flex Type и има само един шрифт.. Търсих из гугъл подобно нещо, но намира различни шрифтове само за Word. Мисля, че би било тарикатско да има такъв начин на писане :) Благодаря ви! С интерес ще следя темата.. Дано правилно съм обяснил, за какво писане става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли има хора, които ползват flex type :ohmy:  :no-no: :no-no: :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте потребители на Калдата! Мисля, че отварям доста интересна тема. Значи за сега сме запознати как да си кирилизираме Windows и как да си правим субтитри за филми и подобни.. Ето ми въпроса.. Дано разберете правилно моето питане.Възможно ли е примерно да сменим шрифта на писане изобщо на целия компютър..? Като пример давам: Като пишем из Фейсбук, Хората да виждат, че пишем примерно с шрифт Comic Sans ли къв беше или примерно да пишем с ръкописен шрифт? Гледам настройките на Flex Type и има само един шрифт.. Търсих из гугъл подобно нещо, но намира различни шрифтове само за Word. Мисля, че би било тарикатско да има такъв начин на писане :) Благодаря ви! С интерес ще следя темата.. Дано правилно съм обяснил, за какво писане става въпрос.

Не мисля че е стане, шрифтовете се определят от CSS на уеб страниците и настройките на броузерите (локалните шрифтове)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - само идиот би ползвал флекс тайп. Има написано много защо. Второ - НЕ, не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още се намираме и такива :))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво. А знаеш ли колко глупаво е или ще продължаваш да се гордееш и да го изтъкваш това? После като ти излизат мейлите на маймунки, ще започнеш да ревеш на умряло, ама късно. За да се оправят бакиите от подобни боклуци, трябва да се преинсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва е велика глупост!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тцтц.. Ся дали няма да ме съдите, че съм с XP и процесора ми е 1.6GHz .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса - ако четящия няма инсталиран такъв щрифт ще вижда този който му е зададен в браузера по подразбиране.

А ползващите Флекс тайп са мазохисти :ph34r:

пп А какво общо има процесора с Флекс тайп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса - ако четящия няма инсталиран такъв щрифт ще вижда този който му е зададен в браузера по подразбиране.

А ползващите Флекс тайп са мазохисти :ph34r:

пп А какво общо има процесора с Флекс тайп?

Еми смеете ми се, че ползвам Флекс тайп.. Та си мислех дали няма да иронизирате и това, че ми е слаб процесора ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми смеете ми се, че ползвам Флекс тайп..

ФлексТъп е най ненужната програма от както Windows е кирилизиран. Това ли беше при Windows 98 или по-рано не съм сигурен, но със 100% от както има Windowes XP таи програма е ненужна, не само ненужна, но и вредна а системата. Потърси и виж защо това е така....Не мога да повярвам, че има хора, които още я ползват...По логиката трябваше да е умряла преди около 6-7 години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми смеете ми се, че ползвам Флекс тайп.. Та си мислех дали няма да иронизирате и това, че ми е слаб процесора ;)

И моят процесор е толкова и съм на XP. На никой Windows над 95 не ти трябва кирилизащ софтуер. Има мултиезикова поддръжка. Единствено трябва да се инсталира съответната клавиатурна подредба, ако такава каквато искаш я няма в базата данни на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приключихме с дискусията за флекстайп. Сега отговаряйте на въпроса!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Rumen Gotsev
      Пробвах всички уеб инструменти за търсене на дадения шрифт
      http://prikachi.com/images.php?images/599/9440599B.png
      http://prikachi.com/images.php?images/610/9440610v.png Това е линк на който се опитах да използвам инструмента за разпознаване на определения шрифт.
      За жалост нито един инструмент не разпозна кой е този шрифт. Опитах с  всички с метода за разпознаване на шрифт онлайн, но подобен като този шрифт не се намира толкова лесно. За това не предварително, че съм мързелив и чакам на готово. Има случаи, в които ако човек не знае и пита с помощта на снимки, направени със смартфон, смятам, че е разумно и не е слабост, да се задават подобни въпроси когато човек потърси помощ или компетентно мнение на добри хора и специалисти. Щом питам сериозно, значи мога да имам и сериозен отговор. Благодаря за вниманието!

• от konstantinus
      Здравейте, търся кои са шрифтовете/фонтовете, които се използват в сайта Дневник - http://www.dnevnik.bg . В CSS файла те са обозначени, като 1. The Serif Dnevnik и 2. The Sans Dnevnik. Първоначално си помислих, че това са специално направени шрифтове за Дневник, но The Sans Dnevnik го забелязах да го използват от Нова телевизия в новините си. Същият го забелязах по телевизията и в една реклама. Това ме наведе на мисълта, че това е може би нов шрифт, който придобива известност. Та ако някой ги разпознава тези два шрифта, би ли ми помогнал с техните имена. Благодаря предварително!

• от loranst looa
      Здравейте моля за малко помощ ! трябва ми този шрифт от снимката на старата българска азбука - Кирилица , моля дайте линк от къде да си го дръпна и кажете как се казва че прерових целият Интернет нищо не мога да намеря , а ми трябва . Мерси . 

• от trapped
      Здравейте,
      Оказа се страшно трудно да се намери шрифт на кирилица (стандартен и то), при който буквата "Т" да е като "Ш" наобратно, а "в" да е високо.
      Шрифт, най-обикновен, полуръкописен, на който са написани сигурно над 20% от списанията.
      Имам предвид втория отгоре надолу. Ще3 съм много благодарен ако ми го намерите или подобен на него.

• от stuciz
      Здравейте имам проблем с шрифта във въпросната програма C - Organizer Pro. Въпросът е ,че базата с данни беше написана, свалена на на флашка и ,при преинсталация на Windows и формат на диска, след като сложих програмата и файлът с базата данни на ново всичкият текст вътре излиза на "маймуница" (а.к.а. шльокавица ). Всички други програми до момента, които съм инсталирал и ползвам са наред единствено тук има проблем. Дайте някаква идея, защото вече се побърквам.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.