Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,реших да пробвам да си направя вътрешен сървър.Сега ще споделя какво искам да получа и какво съм пробвал.Имам две пц-та вързани с рутер(TP-Link).Искам бърз и лесен начин за прехвърляне на големи файлове,папки от пц1 към пц2 и обратно.Насочиха ме към фтп сървър,който да ще е вътрешен,а не публичен.Преди време оперирах с File Zilla,не й свикнах.Тук намерих две,уж по-лесни програми  Home Ftp Server и BulletProof FTP Client,не ми се получиха нещата.Сега пробвам Cerberus FTP Server.Заработи,но вече явно на мен не ми е ясно как да качвам файлове и как от другия компютър да влизам в сървъра.Тоест за първи път се сблъсквам с нещо подобно и малко трудно ще се ориентирам.Ако някой му се занимава да обяснява или снима стъпка по стъпка ще съм му благодарен.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,реших да пробвам да си направя вътрешен сървър.Сега ще споделя какво искам да получа и какво съм пробвал.Имам две пц-та вързани с рутер(TP-Link).Искам бърз и лесен начин за прехвърляне на големи файлове,папки от пц1 към пц2 и обратно.Насочиха ме към фтп сървър,който да ще е вътрешен,а не публичен.Преди време оперирах с File Zilla,не й свикнах.Тук намерих две,уж по-лесни програми  Home Ftp Server и BulletProof FTP Client,не ми се получиха нещата.Сега пробвам Cerberus FTP Server.Заработи,но вече явно на мен не ми е ясно как да качвам файлове и как от другия компютър да влизам в сървъра.Тоест за първи път се сблъсквам с нещо подобно и малко трудно ще се ориентирам.Ако някой му се занимава да обяснява или снима стъпка по стъпка ще съм му благодарен.Мерси

FIleZilla е вероятно най-доброто решение. Но ще трябва да почетете документация, не става с две-три обяснения

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FIleZilla е вероятно най-доброто решение. Но ще трябва да почетете документация, не става с две-три обяснения

Съгласен съм отново да се върна на нея и да пробвам пак.Но за нея мисля,че трябваше и сървър и клиент или може само сървър?И би трябвало само от едното пц(без значение кое)да се инсталира или бъркам.Ще се радвам който ползва зилата да сподели,понеже като цяло ми е малко тъмна индия фтп сървърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм отново да се върна на нея и да пробвам пак.Но за нея мисля,че трябваше и сървър и клиент или може само сървър?И би трябвало само от едното пц(без значение кое)да се инсталира или бъркам.Ще се радвам който ползва зилата да сподели,понеже като цяло ми е малко тъмна индия фтп сървърите.

Трябва да се инсталира на компютъра, който иска да предостави файлове. И ви трябва сървър. А за да виждате файловете ви трябва клиент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се инсталира на компютъра, който иска да предостави файлове. И ви трябва сървър. А за да виждате файловете ви трябва клиент

Сега май аз не разбрах.Да разбирам ли,че няма да ми свърши работа?Понеже в първия си пост исках да обясня,че искам двупосочно да е теглене и качване на сървъра.Тоест пц1 и пц2 да могат да качват и свалят файлове.Или няма такъв вариант?Съжалявам,че така простовато питам,но наистина малко ми е трудна тази материя.

Значи трябва и на двете пц да се инсталира и сървър и клиент?Мислех,че ще е по-лесно,тоест инсталира се сървър и двете пц-та качват и свалят оттам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега май аз не разбрах.Да разбирам ли,че няма да ми свърши работа?Понеже в първия си пост исках да обясня,че искам двупосочно да е теглене и качване на сървъра.Тоест пц1 и пц2 да могат да качват и свалят файлове.Или няма такъв вариант?Съжалявам,че така простовато питам,но наистина малко ми е трудна тази материя.

Няма проблем да теглите и да качвате на сървъра. Просто трябва да настроите конкретните папки за писане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем да теглите и да качвате на сървъра. Просто трябва да настроите конкретните папки за писане :)

Ами сега ще пробвам,ще инсталирам и клиента и сървъра,за настройките по дефоулт ли да ги оставям,ако ли не ще потърся из нета.Само да попитам и на двете ли пц-та трябва да се инсталира клиент и сървър? 

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега ще пробвам,ще инсталирам и клиента и сървъра,за настройките по дефоулт ли да ги оставям,ако ли не ще потърся из нета.Само да попитам и на двете ли пц-та трябва да се инсталира клиент и сървър? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в моя случай искам и двата да могат да предоставят файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в моя случай искам и двата да могат да предоставят файлове.

Ако искате и двата да играят роля на сторидж за данни то трябва да инсталирате и на двата клиент и сървър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате и двата да играят роля на сторидж за данни то трябва да инсталирате и на двата клиент и сървър

Ясно,а аз се подлъгах,че трябва (без значение от кое пц) да се инсталира сървър а клиент и на двете пц,понеже нали чрез клиента се качват и свалят файловете от сървъра.Както и да е,ще инсталирам и на двете пц-та и клиент и сървър.В момента ги сложих само на пц1,но ето там се затруднявам,понеже в други теми тук,capnemo обяснява вместо ftp да се сложи sftp,a има и още протоколи.post-323636-0-98706000-1384373650_thumb.

На хост трябва да си избера,но кой,потребител и парола добре,а за порт четох за 21 или 22,но когато инсталирах сървъра,той ми показа някакъв порт 14114.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно,а аз се подлъгах,че трябва (без значение от кое пц) да се инсталира сървър а клиент и на двете пц,понеже нали чрез клиента се качват и свалят файловете от сървъра.Както и да е,ще инсталирам и на двете пц-та и клиент и сървър.В момента ги сложих само на пц1,но ето там се затруднявам,понеже в други теми тук,capnemo обяснява вместо ftp да се сложи sftp,a има и още протоколи.Публикувано изображениеUntitled.png

На хост трябва да си избера,но кой,потребител и парола добре,а за порт четох за 21 или 22,но когато инсталирах сървъра,той ми показа някакъв порт 14114.

Проверете дали нямате пуснат вече сървър, който слуша на порт 21. И sftp има други характеристики, правещи го по-подходящ за интернет, за окална мрежа ftp е по-подходящ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали нямате пуснат вече сървър, който слуша на порт 21. И sftp има други характеристики, правещи го по-подходящ за интернет, за окална мрежа ftp е по-подходящ

Да,мерси.Мисля,че нямам друг сървър,освен ако вградения на Уин7 не активиран,но мисля че по дефоулт,не е.Значи в момента настройвам сървъра и клиента от http://reviews.kaldata.com/filezilla-server-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-revu172.html.Да не ви занимавам,ще пиша по-късно ако имам въпроси.Мерси за сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак си мисля, че за начинаещ потребител Уиндоуския FTP сървър е по-лесен за възприемане и настройка. По дифолт си слуша на порт 21 и няма излишни настройки. Всичко е изчистено и лесно за управление. Ако говорим за локална мрежа, то смисъла от FTP се губи като цяло, защото така или иначе машините се "виждат" помежду си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo,от статията става ясно,че не е нужен клиент а може проста да се ползва браузъра,правилно ли съм разбрал?

П.П.Иначе сървъра си тръгна нормално и с какво повече допринася клиента,след като може да се влиза и през браузъра?Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам безплатната версия  и с 3 клика си шервам папките които искам .http://www.goldenftpserver.com/

Щом ще е локално и няма да  го шерваш навън просто го качваш и на 2 та компа и шерваш папките през него.Буквално с 3 клика става работата.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo,от статията става ясно,че не е нужен клиент а може проста да се ползва браузъра,правилно ли съм разбрал?

П.П.Иначе сървъра си тръгна нормално и с какво повече допринася клиента,след като може да се влиза и през браузъра?Мерси

Клиент ти трябва за качване на файлове извън LAN мрежата ти, не че не може и за нея но основно за това... Не разбирам обаче каква е целта на занятието след като тук става на въпрос за локална мрежа, и файловете могат свободно да се преточват межу машините ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за теглене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак си мисля, че за начинаещ потребител Уиндоуския FTP сървър е по-лесен за възприемане и настройка. По дифолт си слуша на порт 21 и няма излишни настройки. Всичко е изчистено и лесно за управление. Ако говорим за локална мрежа, то смисъла от FTP се губи като цяло, защото така или иначе машините се "виждат" помежду си.

Да,само за локална вътрешна мрежа,но компютрите не са вързани директно а са отделно през рутер.Просто,хора разбиращи ме насочиха към този уж лесен вариант FTP.

П.П.Ами и този вариант мога да разгледаме,но както споменах тепърва навлизам в подобна материя.Ще се радвам ако ме насочиш

Само за теглене

ясно,разбрах

Аз ползвам безплатната версия  и с 3 клика си шервам папките които искам .http://www.goldenftpserver.com/

Щом ще е локално и няма да  го шерваш навън просто го качваш и на 2 та компа и шерваш папките през него.Буквално с 3 клика става работата.

Мерси за предложението,ще го разгледам след като приключим с колегите

Ако сте съгласни с предложението на techmaniac,можем да обсъдим и вградения FTP

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към един рутер ли са вързани и двата компютара ?  Проблемно ли ще е ако и на двата е шерната по 1 папка с вградения шеринг и да си  преточваш колкото и кавото искаш . Може да шернеш цели дялове и да сложиш парола ако  трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към един рутер ли са вързани и двата компютара ?  Проблемно ли ще е ако и на двата е шерната по 1 папка с вградения шеринг и да си  преточваш колкото и кавото искаш . Може да шернеш цели дялове и да сложиш парола ако  трябва.

Toчно така,един рутер е и двата са вързани към него.Искаш да кажеш да шерна по 1 папка и на двете пц-та и в нея да вкарвам файлове,които искам да прехвърлям от единия на другия компютър?По принцип не ми е проблем,но няма ли да е малко неудобно,тоест да заема допълнително място след като прехвърлям файл в шерната папка?Ами ако е по удобно и лесно отколкото с FTP,ще пробвам,само да разбера и този номер как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,вчера си работеше сървъра,а днес не мога да се канектна.За сега останах на FileZilla.Ще пробвам да го деинсталирам и да го сложа наново със същите настройки от урока.Нямам идея какво се обърка,единствено го спрях и сега не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да споделя до къде я докарах,нищо че дискусията премина в монолог,може да е полезно за други.Наново сложих сървъра на пц1 и всичко си тръгна.Сега на пц1 имам сървър + клиент,всичко е наред при теста,качват и се свалят файлове,сървъра е видим и през браузъра.Но на пц2 през браузъра не излиза.Сложен е клиент на пц2,за да не правя и там нов юзер,пробвах с юзера на пц1 да се канектна(би трябвало да стане,ако съм на друго място)но не ме пусна,само изписва,че връзката е установена и се очаква приветствие.Трябва ли да разбирам,че от друго място с мой юзер и моя парола не мога да се канектна към фтп съръвра?Друг проблем може да е фаервала или рутера,но тук вече ще помоля за вашата помощ.Пробвах да разреша на фаервала да пропуска клиента,но не се получи.Ще се радвам на всяка помощ.Мерси

П.П.Да отбележа,че на пц2 има само клиент,но не и сървър инсталиран.Понеже мисля,че не е нужен след като вече има създаден сървър,или и тук бъркам нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще си продължа монолога,но все пак ако имате време ще се радвам да ударите едно рамо :).Може би в този раздел на рутера трябва да въведа нещо,но по-точно какво?post-323636-0-25993900-1384528735_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще си продължа монолога,но все пак ако имате време ще се радвам да ударите едно рамо :).Може би в този раздел на рутера трябва да въведа нещо,но по-точно какво?Публикувано изображениеUntitled.png

Service Port - 21, Internal Port - 21, IP Adress - Вътрешното IP на машината където хостваш FTP сървъра, Другите ги оставаш така както са и Save.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.