Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Извинявам се за новата тема знам, че е дъвкано на дълго и на широко но искам да ви помоля за съвет.Реших че имам нужда от нов комп и за да се сдобия с такъв са необходими финансови средства.Та реших че най-добрият вариант в момента е да си го взема на лизинг.На мен ми е трудно да избирам поотделно части и затова мисля да си го взема сглобен.И тук идва въпроса искам да си сложа старият хард заедно с новия понеже си имам доста неща на него.Как става номера.Благодаря и лека вечер на всички....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет? За какво ще се ползва? Сглобените компютри не са добър избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите тук ще ви предложат нужните компонети. Повечето фирми от които се предлагат компоненти в раздела предлагат услугата "сглобяване" безплатно, и ще може да вземете всичко на лизинг, като след това няма да имате лепенки по компютъра, което ви позволява да си добавяте каквото си искате по машината, стига да е съвместимо. :)

За целта, упоменете какъв е сегашният твърд диск.

Готова конфигурация означава най-често морално остарял хардуер на абсурдна цена.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет? За какво ще се ползва? Сглобените компютри не са добър избор.

Колега ти изобщо прочетели поста на автора?

Въпросът му е как да си сложи стария диск в новото РС а ти отплесна не знам на къде ........

Към автора.

Ако стария ви диск е АТА/РАТА вероятността новото дъно да има такъв интерфейс е доста малка. Ако не купувате от технобакалия във всяка читава фирма ще ви прехвърлят старото инфо на новия по-голям диск.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ми е сата и вече съм се спрял на един компютър от Jar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега ти изобщо прочетели поста на автора?

Въпросът му е как да си сложи стария диск в новото РС а ти отплесна не знам на къде ........

Та реших че най-добрият вариант в момента е да си го взема на лизинг.На мен ми е трудно да избирам поотделно части и затова мисля да си го взема сглобен.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Че не е добра идея, не е, ама не променя факта, че човека не пита това. Пита дали и как ще стане диска. И да, заглавието е подвеждащо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

................

Че си чел става ясно вече, но че не си разбрал питането също става ясно.

Къде видя човека да иска помощ за конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че си чел става ясно вече, но че не си разбрал питането също става ясно.

Къде видя човека да иска помощ за конфигурацията?

Никъде не съм видял човека да иска помощ за конфигурацията. Ама защо да не му помогнем? Със сигурност това, което е избрал от Jar е бракма и ще може да се измисли нещо по-добро за определения бюджет, след което спокойно ще си сложи стария хард диск! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска готов ,защото му е трудно да го избере по отделно.

И като го вземе готов и като го отвори и сложи стария хард ,за да го ползва няма ли да развали гаранцията ?

От никем предлагат безплатно сглобяването и взимане на лизинг.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че компютър на части е по-добре от сгобен е неоспорим факт.Няма да имаш лепенки и ще си го почистваш когато има нужда.А не да го носиш всеки път когато стане нещо и да те бавят 1 месец.Пък и ще знаеш какво имаш в компютъра и всяка част си има гаранция това са все плюсове.Компютъра ще се ползва за игри

Компютъра който съм си избрал е 839 лв. за тези пари според мен може би ще се намерят доста по добри части от колкото са в jar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм видял човека да иска помощ за конфигурацията. Ама защо да не му помогнем? Със сигурност това, което е избрал от Jar е бракма и ще може да се измисли нещо по-добро за определения бюджет, след което спокойно ще си сложи стария хард диск! :)

Интересна логика имаш колега. Автора също така не е попитал и за хирург, защо не го питаш какви са проблемите на баба му за да и помогнеш. Форума е за въпроси и хората очакват да получат отговор на тях а не на тия дето не са задали. 

Явно разполагаш и с някой по специфични умения щом си разбрал, че ще купува от ЖАР.

Въпроса е как да си сложа стария диск в РСто и правилният отговор е щом ще се поръчва РС и ако е от фирма да го даде при асемблирането да го вкарат вътре или да му прехвърлят инфото за да не се налага да нарушава гаранционните стикери ако има такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Явно и ти не четеш! Кво си се заял с мен не мога да разбера? И ти вадиш по-интересна логика, повярвай! ;)

Стига Офтопик. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и ти не четеш! Кво си се заял с мен не мога да разбера? И ти вадиш по-интересна логика, повярвай! ;)

Стига Офтопик. 

М дааа това съм го пропуснал.

Не се ласкай толкова изобщо не се заяждам с тебе просто си ми странен питам те що за въпроси у лево от темата задаваш, а ти ми отговаряш с два цитата дето немат връзка.

Като гледам автора твоето питане си го тури в десния крачол, така че наистина недей да се хабиш. 

Ама като гледам и автора не е много наясно какво точно ще прави. Хем си е харесал от някъде си хем пък бил сигурен че от друго място щяло да е по добре ................

Може пък аз нещо да съм прекалили с водата или съм попаднал в някаква паралелна вселена........

Току виж двата объркани мозъка са се засекли някъде в небитието и мое и да си помогнете. Дерзайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна логика имаш колега. Автора също така не е попитал и за хирург, защо не го питаш какви са проблемите на баба му за да и помогнеш. Форума е за въпроси и хората очакват да получат отговор на тях а не на тия дето не са задали. 

Явно разполагаш и с някой по специфични умения щом си разбрал, че ще купува от ЖАР.

Въпроса е как да си сложа стария диск в РСто и правилният отговор е щом ще се поръчва РС и ако е от фирма да го даде при асемблирането да го вкарат вътре или да му прехвърлят инфото за да не се налага да нарушава гаранционните стикери ако има такива. 

Това че съм се спрял на един не значи че не трябва да търся по добрата възможност за същата сума някоя по добра част.Въпроса ми беше за как да добавя стария хард ще го дам на човека и ще го сложи без да нарушаваме гаранцията.

Редактирано от Bat_Koki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,ако искате по-добро компютърче за същата цена,тогава вече си идваме на тематиката на заглавието на темата.

Хайде в крайна сметка да ни кажете какво искате от нас,защото вече стана ясно как може да стане работата със старият хард.

Кутията от старият компютър може ли да се ползва?

Какво се цели с ъпгрейда-игри,филми,работа с програми?

Какъв монитор се ползва и на каква резолюция е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутията няма да може да се ползва поради физически наранявания.Конфигурацията ще се ползва най-вече за игри.Монитора ми е самсунг с 19 инчов а резолюцията му е 1440x900.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И бюджета е...?

Колко е голям сегашният хард,който може да ползваме,дори и временно,като основен?Ще се спестят още парички така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава оставате с настоящият хард.Аз повече от година карах с моят стар ,160 ГБ.

Конфигурация предлагам с АМД платформа.

Обща стойност - 792.30 лв. с ДДС

Има вариант да се вземе само една плочка рам,и да се добавят парите за много по-добра карта.
Все пак,щом искате на лизинг,да знаете,че тази сума ще се оскъпи допълнително.и тия 800 лв сега може и да станат 1000 след година.Така че,най-добре попитайте предварително в магазина как стои този въпрос.Ще трябва и да си предвидите пари за доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4G DDR3 1600 SILICON POWER SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155 GB B75M-D3V /B75/LGA1155 CM CMP-350 /500W /USB3 Обща стойност - 807.85 лв. с ДДС Количка. Процесор i5 Ivy (не успях да събера Haswell в бюджета, възможно е, но с i3, добро видео от новата серия на амд, засега 4 гб рам, винаги можете да добавите още 4 за двуканален режим, дъно с USB3 и SATA3. Единствено компромис е направен с кутията с "вградено" захранване, за постигане на по-добра производителност.Ето и предложение с i3 и по-добра кутия и захранване.4G DDR3 1600 SILICON POWERSAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OCASROCK H81M /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOXFD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BLPSU CM GX 450W APFCОбща стойност - 784.96 лв. с ДДС Количка.ПП: Може да се направи лек компромис със захраването на втората конфигурация, за да се вземе още една плочка рам, но според мен така е супер :)

Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви и на 2-мата ще видим как ще завършим месеца и за коледа може да се зарадвам с ново пц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава,като наближи Коледа,пишете пак тук.От сега е безсмислено да се избират части.До тогава и цените може да са различни,и части нови може да се появят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще си позволя да се включа в тази тема, за да не създавам нова. Смятам да си взема нов компютър и ми предложиха следната оферта:

Motherboard: ASUS P8H61-M LX3 Plus R2.0, iH61, VGA, 1xE16, D-Sub
CPU Box: Intel Pentium G22030 3.00GHz, 512KB, 3MB, 55W, 1155 Intel HD Graphics
RAM: 4 + 4 GB DDR3 1333MHz
HDD: 500GB SATA-III, 16 MB Cache, WD Blue
Case: ATX Case w/400W
DVD RW, Mouse PS2, KBD USB
Цена: около 500 лв.

Компютърът ще се използва главно за програми като InDesign, PhotoShop. Казаха ми, че за тях не е необходима видеокарта. Ще се радвам да получа мнения, а също и предложения за монитор до 200 лв.

Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще си позволя да се включа в тази тема, за да не създавам нова. Смятам да си взема нов компютър и ми предложиха следната оферта:

Motherboard: ASUS P8H61-M LX3 Plus R2.0, iH61, VGA, 1xE16, D-Sub

CPU Box: Intel Pentium G22030 3.00GHz, 512KB, 3MB, 55W, 1155 Intel HD Graphics

RAM: 4 + 4 GB DDR3 1333MHz

HDD: 500GB SATA-III, 16 MB Cache, WD Blue

Case: ATX Case w/400W

DVD RW, Mouse PS2, KBD USB

Цена: около 500 лв.

Компютърът ще се използва главно за програми като InDesign, PhotoShop. Казаха ми, че за тях не е необходима видеокарта. Ще се радвам да получа мнения, а също и предложения за монитор до 200 лв.

Благодаря ви предварително!

Има вероятност да са ви предложили калпаво захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.