Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вградената звукова карта Realtek в дънна платка Intel D2500DN смесва двата канала на задните изходи-входове (син, зелен, червен), като включа слушалки автоматично ги превключва на съответната функция -phones, Line out, mic и т.н., и като потвърдя с OK на прозорчето, което се появява и избера аудио изхода, но и на всички жакове звука не е стерео, т.е. левия канал се чува и на двете колони, а десния само на дясната, както и баланса на Winamp намаля в дясна посока и двете колони, а в ляво не се променя. Баланса на звуковата карта Realtek регулира както трябва, но просто самия звук е като моно, иначе на предната страна зеления жак за слушалки е както трябва и е чисто стерео и двата баланса работят нормално. Превключвах режимите Stereo,Quadrophonic 5.1 Speakers, но на всеки е едно и също. Как мога да го направя чисто стерео поне на едната букса, има ли други опции от където да се избират или някакви драйвери да се свалят, но като инсталирах Уиндолса, свалих и драйверите за дънната платка, може пък за звуковата карта да се свалят отделни драйвери, не знам.

Публикувано изображение

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината се оказа в драйверите, понеже ги бях свалил от сайта  на Intel, но сега като инсталирах оригиналните от диска за дънната платка вече работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но всъщност не е било от драйвера, а просто е бил усилен Boost+ за микрофона, въпреки че микрофон не съм включил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.