Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Една и съща грешка при стартиране на някои игри

Препоръчан отговор

http://prikachi.com/images/477/6751477w.png това ми излиза при стартиране на вече 2 игри, на какво може да се дължи това ? Имам последна версия на фреймуорк и драйвери за видеото, гледах в интернет и не намерих решение ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/477/6751477w.png това ми излиза при стартиране на вече 2 игри, на какво може да се дължи това ? Имам последна версия на фреймуорк и драйвери за видеото, гледах в интернет и не намерих решение ...

Най-добре търси отговор от там, от където си изтеглил играта - прочети всички коментари под линия от съответния тракер! Явно е калпав крак. Или не си спазил указанията за инсталация. Ако искаш игрите да ти вървят - купувай ги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре търси отговор от там, от където си изтеглил играта - прочети всички коментари под линия от съответния тракер! Явно е калпав крак. Или не си спазил указанията за инсталация. Ако искаш игрите да ти вървят - купувай ги!

там има около 2500 коментара, прочетох 1000, не намерих това което търсих и се отказах, най- странното е че играта си тръгваше на старата машина (лагваше адски, но тръгваше), та затова реших да пиша темата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в режим на съвместимост (Compatibility Mode) или я добави в изключенията на DEP (ако си направил DEP да е активен за всички процеси и услуги).

Виж за повече информация и в EventViewer => Windows Logs => Application.

Освен драйвъри за видеото и framework - имаш ли последната версия на DirectX 9.0c redist и всички библиотеки за Visual C++ (2005, 2008, 2010, 2012)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая грешка индикира проблем с видео драйвъра и колкото и странно да звучи като възможно решение препоръчват връщането на по-стар такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в режим на съвместимост (Compatibility Mode) или я добави в изключенията на DEP (ако си направил DEP да е активен за всички процеси и услуги).

Виж за повече информация и в EventViewer => Windows Logs => Application.

Освен драйвъри за видеото и framework - имаш ли последната версия на DirectX 9.0c redist и всички библиотеки за Visual C++ (2005, 2008, 2010, 2012)?

Може ли по- подробно да ми кажете от къде да добавя compatibility mode като изключение на dep

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху файла на играта => properties => compatibility => run this program in compatibility mode for и си избираш режим от падащото меню и даваш Apply (можеш да сложиш и отметка на Run this program as an administrator за да избегнеш въпроси от UAC ако е включен).

Колкото до DEP => Десен бутон на My Computer => Properties => Advanced System Settings => Performance Settings => Data Execution Prevention => и там или слагаш първата отметка и няма нужда да добавяш ръчно файловето, които искаш да се стартираш извън DEP или ако е на втората отметка вече с Add => добавяш ръчно exe-то на играта и натискаш Apply. Желателно е компютъра да се рестартира.

Колкото до DirectX 9.0c => http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

А за Visual C++ (това са линкове за x86 версиите...ако си с x64 си намери и за тях и инсталирай и двата модела за x86 + x64).

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=3387

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555

http://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=30679

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам, наистина не мога да го разбера това... значи първо извинявам се че пиша отговор в темата след толкова голям период от време, просто се ядосах и изтрих играта, обаче съм голям фен на поредицата (Assassin's Creed), че реших да я изтегля отново и да пробвам отново да я стартирам и познайте пак същата грешка, като се има предвид че направих, всичко което ми предложихте да направя, нищо не помогна, имам последна  версия на директ х, имам всички c++, и просто не мога да подкарам игрицата ...  не знам вече..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш ли изискванията на играта?

Пробвай с друг релийз на играта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш ли изискванията на играта?

Пробвай с друг релийз на играта...

много над максимума съм... ами така смятам да направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опф... тамън изтеглих друга версия на играта, стартирам, тя почва да си тегли най- новите ъпдейти, казах си че няма нужда, прекъснах тегленето и като пробвах да стартирам играта, същата грешка! В момента съм пуснал обновяването на играта, защото поне аз виждам това като последен опит, последен вариант, не мога да разбера, в края на инсталацията играта си има набор от пакети, чрез които играта би следвало да върви дори на машина без директх, c++ и други такива програми...

п.п. И след пачването не тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти преди пачването не можеш да я подкараш, след него как очакваш да стане.

В тия пакети на игрите си има помощни файлове като direct X ,Visual C и т.н.

Ти без да си сигурен, че ги имаш не трябва да прекъсваш инсталирането им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти преди пачването не можеш да я подкараш, след него как очакваш да стане.

В тия пакети на игрите си има помощни файлове като direct X ,Visual C и т.н.

Ти без да си сигурен, че ги имаш не трябва да прекъсваш инсталирането им.

не бе аз преди пачването че пробвах, пробвах, ама същата грешка ми се появява, аз знам че си има помощи файлове, ама"файдата", и винаги ги изчаквам да се инсталират пакетите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не писа каква грешка дава в EventViewer-a.

Ако си с nVidia - има нови драйвъри от 2-3 дни - не е зле да ги сложиш.

Пробвай и временно да сложиш тема за Windows-a без Aero - като стандартна такава за теста и след това пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е в крака според лога:

Име на модул с грешки: ubiorbitapi_r2.dll, версия: 0.0.0.0, времево клеймо: 0x4eb7f089

За темата на Windows - не, не правете отделна тема...сменете визуалната тема на десктопа.

Десен бутон на празно място от десктопа => Personalize =>временно изберете темата Windows 7 Basic (тя е без Aero).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е в крака според лога:

За темата на Windows - не, не правете отделна тема...сменете визуалната тема на десктопа.

Десен бутон на празно място от десктопа => Personalize =>временно изберете темата Windows 7 Basic (тя е без Aero).

не става... а за крака не знам това е възможно най- качествения....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.