Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте нов съм в това а искам да ви попитам защо когато гледам клипче в youtube ми засича и трябва да местя постоянно мишката за да го гледам както трябва а да не говорим пък при full HD. Но ще започна от там преди бях на windows xp от от известно време тоест от 2 3 може би и 4 месеца ми започнаха да излизат грешки бъгове а ми беше известно че вече спират xp под грешки имах предвид записвачката ми не четеше dvd a тя е lg super multi а и usb портовете ми започнаха да отказва на флашки и четци за карти от фотоапарати които преди ми са разчитани сега вече не искат. Та вчера реших да си инталирам още един windows това не съм гоправил за първи път преди си бях инсталирал windows vista ама голяма боза и затова пак се върнах на xp но след грешките си инсталирах вчера windows 7 ultimate но единствения проблем който ми изкарва е това с интернета че за да ми зараде една страница трябва да мръдна мишката смисъл тя почва да се зарежда и изведнъж спира мислех си да не е от интернета ама като мръдна мишката и си зарежда но преди не ми трябваше да местя мишката за да заредят страниците говоря на xp иначе сега на 7 всичко ми върви usb портовете нищо не ми сече върви гладко да чукна на дърво само този проблем с нета. Започнах да си мисля да не е от стари версии на adobe flash player oт версиите на mozilla chrome internet explorer ама всичко съм си ъпгрейднал поне така мисля но дугото което е че като отида в прозореца от където може да се деинсталират или ъпгрейднат дадени програми имам много малко инсталирани програми смисъл ако аз не си бях инсталирал flash player нямаше да има нищо :( много ме кефи 7 и не искам пак да се връщам към Xp но ако се наложи ще го направя. Но моля за помощ ако някой има идея какво е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

13 реда с глупости и не се сети да напишеш най-важното, а именно за какъв кокошарник говорим?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....само този проблем с нета. Започнах да си мисля да не е от стари версии на adobe flash player oт версиите на mozilla chrome internet explorer ама всичко съм си ъпгрейднал....

Голяма вероятност има да е бъг от браузъра.С кой по точно прави проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай си интернет връзката и покажи резултатите: www.speedtest.net

Използвай друг браузър или деинсталирай текущия, и инсталирай чиста версия на същия. Махни Adobe Flash Player от програмите и свали последната му версия.

Опитай отново. Ако проблема продължава - драскай. Ако не - натискай се като бълха в нови гащи. 

Редактирано от SWASTICA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от krinjE-
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от DarkEdge
      Въведение

Една малко позната употреба на HBCD е бързата и безболезнена инсталация на Windows. Това е много полезно в трудни ситуации, когато са необходими допълнителни драйвъри (при компютри с AHCI/SATA контролери) или компютри без оптични устройства, където са налични само USB конектори. Това ръководство ще опише стъпка по стъпка инсталирането на Windows през USB порта с инструмента WinNTSetup от средата на Mini Windows XP.

Забележка: HBCD да се чете като Hiren's Boot CD. Надолу за краткост ще го изписвам като HBCD

Подготовка

Предполага се, че делът, където ще се инсталира Windows е вече форматиран и активен (bootable). Ако започвате с чист диск, използвайте инструмент като Acronis Disk Director (в HBCD), за да създадете дял(ове) на него, да го форматирате и да активирате нужния дял. Ще са ви необходими:

• HBCD C/DVD или iso образ.
      • Windows C/DVD или iso образ.

• Евентуално, ако са необходими някои драйвъри, нужни на системата, но не са включени в инсталационния CD на Windows, като AHCI/SATA драйвъри.

Правим следното:

• Прехвърляме съдържанието на HBCD на USB диск или флаш диск.(Може да се използва и Rufus за създаване на зареждаша флашка с HBCD)
      • Копираме iso образа на Windows инсталационния CD/DVD на същия USB стик. (Този iso файл може да се ползва и от локален дял на компютъра.)
      - може вместо iso файла на Windows, да се копира само папка i386 за Windows XP/2003 или файл install.wim от папка sources за Windows Vista  и по-нова.
      • Копираме нужните драйвъри в папка на същия USB стик. Ако не са нужни драйвъри, пропускаме тази стъпка.

Забележка: Ако зареждате от оптично устройство, използвайте редактор на iso образи като IsoMaster, за да добавите драйвърите в iso образа на HBCD, преди да го запишете на диск. Ако ще инсталирате Windows Vista или по-нова ОС, копирайте само файла install.wim (от папка sources) на инсталационния DVD.

Инсталиране

• Поставете HBCD USB флашката, заредете компютъра от нея и изберете Mini Windows XP (или Mini Windows 7) от менюто. Стартирайте инструмента WinNTSetup, който се намира в менютата за стартиране на програми на HBCD както е показано по-долу(може да се стартира и от локален дял на компютъра):

• Изберете необходимия според инсталацията раздел Windows 2000/XP/2003 (за Windows Vista или по-нова, изберете раздела Windows Vista/7/8/10).

• Щракнете с десен бутон бутона Search в секцията Select location of Windows installation files на този раздел и търсете Windows XP iso образа на USB стика. Ако образът е валиден Windows инсталационен диск, ще се появи етикет показващ версията, сервизния пакет (ако има) и др. от операционната система.

• Щракнете бутона Search в секцията Select location of the Bootdrive и изберете дела, от който Windows ще зарежда. В повечето случай това е делът, на който ще се инсталира и Windows. Така, че изберете същия дял и в секцията Select location of the Installationsdrive. Изберете различен дял, само ако създавате dual boot система. Ако делът не е вече форматиран, щракнете на бутона F и форматирайте според нуждите си (обикновено това е quick NTFS format).

• Ако искате да въведете някои допълнителни настройки, щракнете на бутона Tweaks:

Маркирайте необходимото и затворете прозореца с Х горе в ляво. Ако искате да запазите тези настройки за постоянно натиснете Ctrl+S и запазете някъде ini файла. Тези настройки при следваща употреба се зареждат с Ctrl+L

• Ако имате драйвъри за инсталиране (не инсталатори на драйвъри, а inf/cab файлове за инсталиране на драйвър), идете в секцията Options, отметнете Ad Drivers и укажете местоположението на драйвърите на USB флашката. Оставете останалите настройки както са си, освен ако нямате по-специални изисквания и знаете какво правите.
      Пакет мрежови драйвъри може да изтеглите от driverpacks.net

• Ако искате да запазите реда и буквите на дисковете/дяловете, маркирайте drive letter preassignement.

• Много важно е active boot флагът да е установен правилно. Това се изобразява от индикаторите в дясно - BOOT FLAG. Трябва да е зелен.

Ако е червен (както е горе), преди да продължите, прегледайте по-долу секцията за използване BootICE (който е част от този) за да коригирате този проблем.

• Щракнете Setup и изберете Use bootice.exe, за да обновите boot кода, като е показано по-долу:

Потвърдете с OK, за да започне копирането на инсталационните файлове на твърдия диск.

• Когато WinNTsetup завърши, затворете го, извлечете флашката и рестартирайте компютъра.

Инсталацията ще започне автоматично.

Заключение

Ако на твърдия диск вече има създаден(и) дял(ове) (както е в повечето случаи инсталацията е свързана само с няколко кликвания на мишката и отнема не повече от 10-15 минути за инсталиране Windows XP SP3 на типичен лаптоп. Инструкцията е лесно приспособима за другите Windows ОС или за инсталиране чрез оптично устройство, или от втори твърд диск (дял) и дори за инсталиране на Windows 7 на флашка.

Разпространяваната с Hiren’s версия на WinNTSetup е доста стара. По-нова версия можете да изтеглите от тук. За да я използвате с Hiren’s Mini WinXP, трябва да сте я разархивирали на несистемен дял или да обновите WinNTSetup в Hiren’s.

Приложение: Да направим диска зареждащ с помощта на BootICE
      (Забележка: В новите версии на WinNTSetup този инструмент не присъства. За целта трябва да се изтегли архива, съдържащ 32-битов и 64-битов инструменти да се добавят съответните версии - X64 в папка \Tools\x64, X86 съответно в папка \Tools\x86 като отделен инсструмент)

BootICE е инструмент за манипулиране на boot (зареждащия) сектора и е интегриран в WinNTSetup. Може да се използва за инсталиране на MBR, на partition boot record и на флаг за активен дял (boot active flag). Нормално тези неща трябва да са настроени от инструмента за работа с дялове, но инструкциите, дадени по-надолу са за случаите, когато нещо липсва.

В по-старите версии на WinNTSetup BootICE беше интегриран в WinNTSetup
      (Ако искате да ползвате BootICE и с по-новите версии, просто го изтеглете от тук. Разархивирате изтегления архив и от него копирате файла BOOTICEx86.exe на флашката, където е Hiren's BootCD.
      • В по-старите версии на WinNTSetup стартирате BootICE, като кликнете иконката в горния десен ъгъл в основния прозорец WinNTSetup.

Това ще отвори прозореца на BootICE:

• Щракнете на Process MBR и от предоставените възможности, изберете Windows NT 6.x MBR, както е показано по-долу, инсталирайте и затворете.

• Щракнете на Process PBR и от предоставените възможности, изберете:
      - NTLDR boot record за Windows 2000, Windows XP, Windows 2003,
      - BOOTMGR boot record за Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10 или кореспондиращите сървърни версии,
      както е показано по-долу, кликвате [install] и [close]. 

• Щракнете на Parts Manage и от списъка изберете дял, тогава щракнете на [Activate] и затворете.

• Затворете BootICE, върнете се в WinNTSetup, презаредете зареждащия твърд диск и проверете дали и трите флага са зелени. Тогава може да продължите с инсталирането на Windows от бутона [Setup].

Забележка: За да може да се използва този инструмент за инсталиране на Windows 10,  трябва версията му да е не по-ранна от 3.7.9

MSFN Форум на WinNTSetup

Забележка: Програмата може да инсталира Windows To Go за Windows 7 и по нови. Също може да създава, монитира и инсталира ОС във VHD файл.

Добавка по отношение на драйвърите: Ако ще се преинсталира съществуваща инсталация, може преди форматирането на дела с Windows с помощта на Double Driver(Programs->Device Drivers->DoubleDriver (Backup)), който също присъства в HBCD, да се извлекат в структурен вид съществуващите в повредената инсталация не-Майкрософтски драйвъри. И това е при положение, че няма повредени драйвъри. Така създадената папка с извлечени драйвъри се посочва в WiinNTSetup (на втората снимка горе слагате отметка на Add drivers и указвате местоположението на папката с извлечените драйвъри) да се инсталират.
      Може да създадете autounattend файл тук, който да укажете на програмата и да автоматизирате инсталацията (системата няма да изиска от вас въвеждане на име на профила, парола, часова зона и други такива). В сайта от менюто Desktop  се избира за кой Windows ще се генерира файлът.
      Тук за Windows 7
      тук за Windows 8.1 MBR
      тук за Windows 8.1 UEFI
      тук за Windows 10 MBR
      тук за Windows 10 UEFI
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като unattend.xml
      Можете да конфигурирате предварително Power Options batch файл, с който с едно щракване на мишката да конфигурирате управлението на захранването при първо стартиране на системата след завършване на инсталацията.
      Тук за Windows 7
      Тук за Windows 8.1
      Тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като power.bat
      Можете да конфигурирате предварително и Windows Features:
      Тук за Windows 7
      Тук за Windows 8.1
      Тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като features.bat
      Можете да конфигурирате предварително и Windows Services
      Тук за Windows 7
      Тук за Windows 8.1
      Тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като services.bat
      Тези файлове могат автоматично да бъдат стартирани, ако се поставят в папка със следната структура:

В същата папка създавате задължително и файла setupcomplete.bat, от който или стартирате горните файлове или копирате съдържанието им в него.
      Или добавяте в unattend.xml в секцията <FirstLogonCommands></FirstLogonCommands> сегмента, маркиран по-долу в червено. Останалите записи при желание също могат да се вмъкнат/ползват, ако решите, че са ви полезни (имат кратки описания на функционалността им.

В WinNTSetup, когато завършите с описаните по-горе и във видеото операции и щракнете бутон Setup, ще се появи прозорец, в който има линк $ОЕМ$ (на 2:18 минута във видеото). Кликвате на него и посочвате тази папка $ОЕМ$ (папка, използвана за автоматично добнавяне на папки/файлове в Windows диска - подпапка $$ копира съдържанието си в %windir% папката, а подпапка $1 - в C:\). И продължавате с инсталирането.

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.