Премини към съдържанието
hlevoust

Моля за съвет при избор на смартфон за дама

Препоръчан отговор

Моля, помогнете при избора на актуален модел смартфон при следната рамка:

- бюджет 350-550 лв със свободна покупка от български магазин

- ще се ползва основно за разговори, следователно се търси истински солидна батерия, издържаща повече от 1 ден

- подходящ за дама дизайн, макар и сам да не знам какво точно значи това

- бърз процесор, не е нужно да е с 4 ядра, след като и 2 са повече от достатъчни за основното предназначение

- втора СИМ не е необходима

- камерата е нужна, но не е приоритетна - за снимки се ползва съответния уред

- стандартни практични функции - навигация, браузване, SMS на кирилица и т.н., без излишни глезотии

- слот за карта памет

- предпочитани марки - Sony, LG, HTC и Nokia

Благодаря за вниманието!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, помогнете при избора на актуален модел смартфон при следната рамка:- бюджет 350-550 лв със свободна покупка от български магазин- ще се ползва основно за разговори, следователно се търси истински солидна батерия, издържаща повече от 1 ден- подходящ за дама дизайн, макар и сам да не знам какво точно значи това- бърз процесор, не е нужно да е с 4 ядра, след като и 2 са повече от достатъчни за основното предназначение- втора СИМ не е необходима- камерата е нужна, но не е приоритетна - за снимки се ползва съответния уред- стандартни практични функции - навигация, браузване, SMS на кирилица и т.н., без излишни глезотии- слот за карта памет- предпочитани марки - Sony, LG, HTC и NokiaБлагодаря за вниманието!

nokia-lumia-820 или nokia-520-lumia! Вторият за парите си се представя отлично!

Поздрави!

Edit: Обърнете внимание, че и двата телефона поддържат ''micro sim'' карти!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTC Desire X, много добра машинка   ;)Само не прави грешка да взимаш с windows базрана ос, както колегата по-горе те посъветва, че има да си блъска главата дамата... :D

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптимус л5 Дуо 2: ТукОптимус л5 е610: Тук

Също толкова са при виваком и мтел л серията е за дами и за мъже по стилни са, ако искате друг пишете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, до тук 2 напълно отричащи се съвета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, обосновете се за блъскането на главата!^ Не е перфектната ОС, но най-ме кефи да се плесне един такъв категоричен коментар без обосновка!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Извинявам се, междувременно дойде и постът за LG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптимус л5 Дуо 2: ТукОптимус л5 е610: Тук

Също толкова са при виваком и мтел л серията е за дами и за мъже по стилни са, ако искате друг пишете.

Процесора е гола вода :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но виж рамката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, до тук 2 напълно отричащи се съвета!

Кое не ти харесва на HTC-то?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не ти харесва на HTC-то?

Напротив, засега изглежда фаворит, но лавината от предложения малко обърка реда на коментарите - имах предвид Lumia с по 1 глас за и против.

Модели на Sony?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще е а жена и се търси дизайн, Самсунг си имат точно женска серия - La Fleur и ето ти един пример в долната граница на бюджета: Samsung I8190 Galaxy S3 mini La Fleur.Иначе ако прескочим тези 550 и отидем с цели 100 нагоре, то има и друго добро предложение, но е прекалено да се увеличава толкова бюджета, за това ще се въздържа.Иначе погледни промоцията на Samsung I9195 Galaxy S4 mini LTE, на промоция а 575 лв. Съвсем малко над бюджета се надявам да не е особен проблем...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модели на Sony?

Sony Xperia sola не е лошо предложение, но батерията му е лабава.Виж, прецени си, но пак ти казвам HTC-то за парите и изискванята е чудно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще е а жена и се търси дизайн, Самсунг си имат точно женска серия - La Fleur и ето ти един пример в долната граница на бюджета: Samsung I8190 Galaxy S3 mini La Fleur.

Най-смисленото предложение дотук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Самсунг си имат точно женска серия - La Fleur ...

Явно се налага да поясня, макар и с риск да ядосам (отново) някого - в рамката тая марка не е пропусната случайно. Конкретно за серията La Fleur - жена ми има такъв от пролетта, та настоящата тема всъщност е за 2 броя телефони - един за половинката и един ... (не е за любовницата), а за дъщеря ми, която пък от своя страна в момента е с два телефона от марката и се чуди кой по-напред да изхвърли.

Съжалявам, ако засягам някого, но си имам причини за това становище.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам три топ предложения. И бият до сега обявените марки.

Lenovo IdeaPhone P780 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone P770 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone A800 (Dual SIM)

Телефоните им са икзлючително качествено изработени въпреки че във БГ марката не се котира като топ рейтинг при повечето от Българските търговци.

Въпреки това смятам че ако се заложи на нея а не на някоя от по горе изброените марки няма да е грешка във никакъв случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно се налага да поясня, макар и с риск да ядосам (отново) някого - в рамката тая марка не е пропусната случайно. Конкретно за серията La Fleur - жена ми има такъв от пролетта, та настоящата тема всъщност е за 2 броя телефони - един за половинката и един ... (не е за любовницата), а за дъщеря ми, която пък от своя страна в момента е с два телефона от марката и се чуди кой по-напред да изхвърли.

Добрееееее, като фен на Сони а лично, ще предложа нещо там, което го намирам а прилично. Но диайна вече става доста относително,като лични предпочитания.п.с. Не ми работи бутона под А и до X на клавиатурата, а това думите с таи буква са бе нея.............. Съжалявам!Sony Xperia C, бял като а жена ще е добре според мен.Време а раговор Up to 14 h (2G) / Up to 12 h 25 min (3G), според мен е прилично. Все пак няма да говори 12 часа бе спиране и би трябвало спокойно да икара един ден.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPhone P780 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone P770 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone A800 (Dual SIM)

Телефоните им са икзлючително качествено изработени.

Ще обясниш ли откъде я имаш тази информация - за качествената изработка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна че smartphone и издържлива батерия е малко трудно, особено ако телефона се ползва като smartphone а не само за говорене. Аз съм с Lumia 920 винаги имам включен 3G и Wi-Fi за да се закачам на свободни мрежи ако има наоколо иначе си ползва само 3G. Ако го ползвам често за ровене в нета вечерта като си легна го слагам на зарядно, ако не го ползвам особено активно ме изкарва два дни. Преди Lumia-та имах Galaxy Nexus и там беше същото положение.

Ако момичето си е свикнало с android и не смяташ че няма да й е удобна нова ОС, купи телефон с android - има много хора които не обичат новото и им се вижда сложно да разучат нова ОС. Лично за мен, от както взех lumia-та не мисля да се връщам към android, много ми допада Windows Phone 8, стабилен и оптимизиран. Да все още няма толкова много приложения като при android но най - важните ги има :) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам три топ предложения. И бият до сега обявените марки.Lenovo IdeaPhone P780 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone P770 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone A800 (Dual SIM)Телефоните им са икзлючително качествено изработени въпреки че във БГ марката не се котира като топ рейтинг при повечето от Българските търговци.Въпреки това смятам че ако се заложи на нея а не на някоя от по горе изброените марки няма да е грешка във никакъв случай.

Мога да потвърдя само за P780, наистина е с доста добро качество. Ето и моите две предложения:1. Nexus 4, намира се за малко над 500 лева, справка.Предимства: операционната система Андроид е изработена само за тези устройства и работи стабилно само със серия Нексус. Например сега пуснаха обновяване за Samsung Galaxy S3 към Андроид 4.3 и...скапаха всичко, справка. Качеството на изработкатата на това уствойство е доста добра.Недостатъци: няма слот за SD карта, камерата е средна хубост, но може да се пооправи с външно приложение. Батерията също не е на ниво, но това е много относително. Екранът не е лош, но за съжаление на дневна светлина е доста слаб. Аудиото е добро, но е далеч от водещите модели с висок клас DAC, като в някои отношения изостава с около 10%. 2. Samsung I8750 Ativ S с цени от 425 лв. нагоре, справка.Предимства: изключително стабилна операционна система (Windows Phone 8), последните обновявания gdr2/3 са на ниво пр. Доста добро качество на изработка и външен вид, изключитено качествено аудио, камерата също е на ниво. Има вариант за ulock точно за този модел, има сума ти инфо в нета. Екранът е сравнително добър, като на Samsung Galaxy S3, не е Full HD и пр. Включените програми out of the box са на ниво и работят доста стабилно. Например Office, мейл услугите и пр.Недостатъци: Изцяло пластмасов, AMOLED екранът донякъде отстъпва на новите IPS модели. При мен (и не само) на gdr1 имаше рядко самопроизволно рестартиране, но с последните ъпдейти вече няма проблеми.P.S. Аз не бих заложил на Андроид смартфон, ако не съм сигурен, че ще получи обновяване над версия 4.4. Защо ли? Заради новия ART (Android Runtime), вече има достатъчно инфо в нета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако решиш да се спреш на ОС WP8 , аз бих ти препоръчал HTC 8S. Аз ползвам такъв и определено съм доста доволен от него.

Недостатък (според мен) е само малката вътрешна памет (4 гб) но пък има слот за карта памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам три топ предложения. И бият до сега обявените марки.

Lenovo IdeaPhone P780 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone P770 (Dual SIM) Lenovo IdeaPhone A800 (Dual SIM)...

Полимерна батерия с капацитет 4000 mah!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полимерна батерия с капацитет 4000 mah!

Да, ако имаш предвид Lenovo IdeaPhone P780, може да намериш повече информация на руски в ето тази тема: Обсуждение Lenovo IdeaPhone P780@4PDA

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, помогнете при избора на актуален модел смартфон при следната рамка:

- бюджет 350-550 лв със свободна покупка от български магазин

- ще се ползва основно за разговори, следователно се търси истински солидна батерия, издържаща повече от 1 ден

- подходящ за дама дизайн, макар и сам да не знам какво точно значи това

- бърз процесор, не е нужно да е с 4 ядра, след като и 2 са повече от достатъчни за основното предназначение

- втора СИМ не е необходима

- камерата е нужна, но не е приоритетна - за снимки се ползва съответния уред

- стандартни практични функции - навигация, браузване, SMS на кирилица и т.н., без излишни глезотии

- слот за карта памет

- предпочитани марки - Sony, LG, HTC и Nokia

Благодаря за вниманието!

Xperia M - има си всичко от горното, че и дизайна му е унисекс... Батерията, разбира се, е нещо относително, но не виждам причини да не държи над ден... Те всички държат еднакво, зависи как се ползва и какви приложения смучат батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.