Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Нова съм, след като изчетох доста подобни теми на моя проблем, но някак си всичките съвети, които видях не помогнаха, реших да се регна и да опиша проблема. Не съм голям специалист, само прости неща правя по харда и съм в задънена улица.

Та машинката, която имам е DELL Optiplex 745. Снощи я разопаковах (купена от шефката втора употреба с гаранция) и я подготвих за замяна на стара машина. Отидох на място вързах я с монитора, запали, всичко ок и я спрях да й закача останалите работи - мишка, клавиатура, касов апарат, клиентски дисплей, скенер. В момента, в които я пуснах даде на късо - лека искра и миризма. Огледах цялото окабеляване и видях, че малкия клиентски дисплей не е бил добре свързан с адаптера, кабел не докрай бутнат. Този дисплей се свързва към компа чрез дата изхода, принтерния.. Машината не реагира на копчето за пускане и изключване, а в момента в който и се свърже захранващия кабел сама тръгва с много силен шум идваш от вентилатора на процесора.

Пробвах с друго захранване, няма промяна. Извадих всичко, като оставих само захранването за дънната платка и пак шуми като самолет, но до никаде не стига. По принцип това моделче пискаше, като му изкарвах рам-а, но не мога да намеря дали има колонка или е зададен нещо да не дава никакви звукови сигнали.

На дънната платка свети една малка зелена лампичка. Как да разбера дали дънната платка е отишла ? Няма подути кондензатори... Сега ще прегледам процесора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да разбереш, защото нямаш хардуер с който да тестваш. Не се знае това късо какво е направило. Вижте какво поддържа гаранцията и го носете в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обратно откъдето е закупен - може учтиво да 'пропуснеш това за искрата' - иначе аз лично не бих ти признал гаранция...

Преди да се пусне дадена машина - се гледа всичко да е закачено и завито (това, което може). Вече ще знаеш.

Моята топка ми нашепва изгоряло дъно и по-точно входно-изходен контролер и/или захранване на дъното (зависи докъде е стигнало късото). При всички случаи в домашни условия нищо не можеш да направиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с искрата ще се види. Готви се да платиш за ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Условията не са много домашни :D ще тествам днес каквито още идеи ми дойдат и ако ми остане от работното време... системен администратор, поддръжка съм и фирмата общо взето само стиска джоба и всичко ми праща. Това, което изкопчих от касиерката на място е, че стария комп, преди да го сменя, от време на време не се пускал и последния ден бил много шумен и като изпушил, тя паника не можа сама да обясни. Дъното му е отишло на него, както и захранването. Кой знае, може да е викнала мъжа си да пипа там и от което останал единия адаптер недобре свързан и новия, който занесох даде на късо. Той сега изобщо не стартира, вчера бучеше с цяла сила, а предния ден въртеше на отсечки като че ли мъчеше да запали. Второто захранване за същия модел, което ми се върти наоколо, също е на отиване, нямам му доверие да го пробвам пак. Поръчах днес едно от ибей и се надявам само захранването да се окаже проблема. За ремонт няма да го връщам, защото още с разопаковането на машините им анулирам гаранцията - сменям рам, слагам SSD, ISDN карти и махам неща, които няма да се ползват..

Благодаря много за инфото. Ще пиша, когато разбера повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.