Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

предварително искам да ви благодаря за безценната помощ.

Търся съвет относно съставянето на компютърна конфигурация, която ще се използва предимно за гейминг. Основния момент е, че е за 7 годишно дете, което към момента не се интересува от най-новите и сложни игри. Вълнува се от игри от рода на Спайдърмен, Батман, GTA и подобни. Според скромните ми разбирания, това са игри, които имат сравнително ниски изисквания, когато ги сравнявам с най-новите заглавия като Crysis например.

Бюджета ни е между 400 и 500 лева. Разполагаме с мишка, клавиатура и ето този монитор http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm/WF06b/12142134-12142136-12142136-12142136-12142138-12240170-67918421.html?dnr=2 .

Като изискване имам, конфигурацията да може да бъде ъпгрейдната, защото очаквам това дете след година да иска да играе по-стабилни игри.

По възможност да се използва този сайт http://www.vali.bg/?action=configurator, тъй като имаме близки отношения.

Отново, дълбоко ви благодаря за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 464.68 лв. с ДДС

Ще трябва и нов монитор защото тоя е доста ретро. Поне да беше 16:9 ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще имате ли възможност след година две да направите ъпгрейд? Ами след още 3-4 години може и да няма никакъв смисъл да ъпгрейдвате.

Аз ви предлагам едно друго добро рещение за парите които имате.Да вземете игрална конзола,например Плей Стейшън 3.Ще играете всякакви игрички,тенис,и какво ли не.

А има и още по-добро решение,нарича се велосипед.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой изобщо в последно време из темите чете ли изискванията на авторите ? Или си пляскате ей така..

По възможност да се използва този сайт http://www.vali.bg/?action=configurator, тъй като имаме близки отношения.

Нещо примерно с доста компромиси. С вградено видео е, а игрите, които сте цитирали, изобщо не са със "скромни изисквания", напротив, използват се в бенчмаркове на топ видео карти и процесори. Но за този бюджет толкова. Все пак има възможност за ъпгрейд както на процесор, така и за добавяне на видео карта.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за амд-то. Защо?След 2 години ще може да се сложи кавери процесор (излизат на пазара януари месец) и ще има хляб още, защото дъното е прясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение
Едно предложение от мен подобно на горното, но с по хубав четириядрен процесор и по-евтини кутия и захранване.
След време само добавяте една по-хубава видеокарта и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Едно предложение от мен подобно на горното, но с по хубав четириядрен процесор и по-евтини кутия и захранване.

След време само добавяте една по-хубава видеокарта и готово.

С тея 2GB RAM е за никъде. И захранването е много въпросно за по-лакомо външно видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е 2 плочки по 2GB.Захранването гледах да не е от най-евтините на SPIRE. И освен това предоплагам, че ако сега бюджета е 500 лева, няма след време да слагат скъпи и лакоми за ток карти.Идеята ми е при този бюджет да не се дават прекалено много пари за захранване и кутия , за да може сега да се вземе четириядрен А8-5600к с по-добро вградено видео и сега да се използва пълноценно компютъра ида се играят по-добре игрите веднага, защото често тези бъдещи ъпгрейди се отлагат. А след година две като вземе една карта за 100 - 200 лева и работата заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паметта се съгласявам. Макар че ако се наложи да я ъпгрейдва трябва да продава тея плочки и да търси нови, при 1х4 сега, в бъдеще може да добави просто още една, тъй като дъното е с два слота.

Идеята не е добре да е процесор за сметка на захранване, понеже може да му излезне много солено. А карта за 100 лв. няма смисъл да взима, защото няма да се справя кой знае колко по-добре от вграденото в процесора видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение е да вземе максималното сега, иначе за в бъдеще време съм съгласен.И наистина надявам се автора да попита пак преди ъпгрейда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, добри хора !Съветите ви са много ценни за мен. Определено бих се допитал отново до вас, когато ще правя ъпгрейд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, добри хора !Съветите ви са много ценни за мен. Определено бих се допитал отново до вас, когато ще правя ъпгрейд.

Кое предложение избра? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое предложение избра? :)

:)Много ми допадна предложението с бързия процесор. Така примерно за другата коледа, с 200 лева за видео карта и 70 за още 4гб рам ми се струва, че ще се получи добре.Моля поправете ме ако бъркам.Също така, мисля, че ще е по-добре с една плочка рам от 4 гб заради горепосочените планове.Може ли да ми предложите най-дорият вариант за рамта в случая.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)Много ми допадна предложението с бързия процесор. Така примерно за другата коледа, с 200 лева за видео карта и 70 за още 4гб рам ми се струва, че ще се получи добре.Моля поправете ме ако бъркам.Също така, мисля, че ще е по-добре с една плочка рам от 4 гб заради горепосочените планове.Може ли да ми предложите най-дорият вариант за рамта в случая.

Благодаря.

Използвай паметта, която The_Reaver  ти е предложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.