Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tovasito

Изпуснат на земята процесор

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си втора ръка процесор AMD AM2 Athlon 64 x2 4600+ (2400MHz Real) с който искам да заменя стария Athlon 64 3000+Всичко беше ОК до момента в който го изтървах на цимента(мозайката).Хубавото е, че извадих късмет и на процесора почти нищо му няма от падането(поне така аз си мисля)... предполагам благодарение на факта че се хлъзна от целофаненото найлонче в което беше само от 1 метър височина, явно е получил лека хоризонтална засилка и после леко се плъзна по гладката мозайка и благодарение на това съвсем леко се е ударило ъгълчето откъм страната с крачетата... Ако беше паднал на страната откъм надписите сигурно щеше да се вдлъбне алуминиевия(или друг вид сплав) корпус, най-вероятно нямаше да може да се поправят щетите и сигурно щеше да е по-зле?Пораженията са следните:Поне 4-5 от крачетата му в ъгълчето са се леко изкривили(огънали)... Поне 1-2 са изкривени повечко и съм почти 100% сигурен че няма да влязат в цокъла без поне малко да ги поизправя... Няма липсващи крачета или липсващи части от крачетата... С какво ще е най-добре да изправя крачетата според вас, с пинсета или с някакъв друг инструмент? И перфектно перпендикулярни ли да гледам да са спрямо платката или само леко да ги поизправя? Как да постъпя?Също така само ъгълчето на платката със златистата стрелка на което ъгълче е паднал процесора(на другите 3 ъгълчета няма стрелка) е супер минимално изкривено от лекия удар. Почти не се забелязва, много е леко изкривяването. Да не се опитвам да изправя ъгълчето на платката, нали, няма смисъл предполагам, пък и може би е рисковано? Едва ли ще има някакъв проблем от това?Ето снимка с мястото на поражението(снимката не е на моя процесор, а на друг, същия като моя):http://s23.postimg.org/ofswl76e3/back.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изправял съм крачета на AMD с тънък нож за плодове, но твърд. Слагаш го по цялата дължина на процесора и лесно се вижда кои крачета са изкривени. От там насетне трябва да се досетиш сам как се изправят, но не напъвай много. Слагай процесора в цокъла след всяка проба, докато сам не влезе в него. Ако влезе значи всичко е наред, ако не влезе продължавай да изправяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиновете могат да се изправят. Но няма как да се знае дали не е нещо станало с кристала, докто не се монтира и запусне машината.

видео тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е това хлъзгане, че да изкриви 6 крачета и да се счупи от едната страна. Така или иначе се готви да си купуваш нов или да го плащаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с пинсета, внимавай да не счупиш някой пин обаче. Процесорът трябва да влиза без усилие в сокета !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време ги изправяхме с игла за спринцовка,вкарваш пина в дупката на иглата и внимателно го изправяш..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е това хлъзгане, че да изкриви 6 крачета и да се счупи от едната страна. Така или иначе се готви да си купуваш нов или да го плащаш.

Никъде не съм писал че се е счупил от едната страна!!! Научи се да четеш! Счупено по платката няма никъде, писах че само ъгълчето на платката се е огънало съвсем леко от удара, почти незабележимо е.

Я опитай ти да изпуснеш процесор с пинчета(крачета) на цимента от 1 метър височина и да видим дали ще изкривиш по-малко от 6 крачета?! Едва ли. Сигурен съм че от 100 опита, при поне 70-80 от тях ще има по-големи щети от в моя случай. Честно казано мисля че извадих доста късмет, можеше да е много по-зле. Поне външно не е много зле, пък отвътре не се знае дали е здрав, но мисля че пинчетата са омекотили удара, както и факта че се плъзна по мозайката, а не се заби като пирон в нея.

Между другото вече събрах поне 10 мнения и ти си първия който ми казва да се готвя за нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм писал че се е счупил от едната страна!!! Научи се да четеш! Счупено по платката няма никъде, писах че само ъгълчето на платката се е огънало съвсем леко от удара, почти незабележимо е.

Е то е достатъчно за процесор. Както и да е. Колегите са описали какво трябва да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиновете могат да се изправят. Но няма как да се знае дали не е нещо станало с кристала, докто не се монтира и запусне машината.

видео тук

Мерси много, супер си! Мисля че това ще ми помогне доста. Само не разбрах какъв кристал? Зад алуминиевия корпус ли има някакъв кристал?

Едно време ги изправяхме с игла за спринцовка,вкарваш пина в дупката на иглата и внимателно го изправяш..

Мисля че ще стане по-добре, по-лесно и по-бързо по начина който описва колегата sliderum

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкривения извод може да се изправи с две малки отверки, като с едната се опира на сгъвката, а с другата се натиска върха на извода, противопосочно на долната отверка. Ако се е подгънал от основата може да го изправиш с натискане от върха. С пинсета или игла от спринцовка не е добре да се изправят, защото ще се получи нова кривина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зад алуминиевия корпус ли има някакъв кристал?

Да, силициевата подложка, на която е процесорната схема: ядро, кеш памет и прочие елементи. Но по-скоро е "под" капачката и над пиновете, а не "зад" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И перфектно перпендикулярни ли да гледам да са крачетата спрямо платката или само леко да ги поизправя? Как да постъпя?Също така само ъгълчето на платката със златистата стрелка на което ъгълче е паднал процесора(на другите 3 ъгълчета няма стрелка) е супер минимално изкривено от лекия удар. Почти не се забелязва, много е леко изкривяването. Да не се опитвам да изправя ъгълчето на платката, нали, няма смисъл предполагам, пък и може би е рисковано? Едва ли ще има някакъв проблем от това?

Никой не ми отговори на по-горното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да са строго вертикални, лекото изправяне и оставането на пиновете под ъгъл различен от  90o нищо не решава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, силициевата подложка, на която е процесорната схема: ядро, кеш памет и прочие елементи. Но по-скоро е "под" капачката и над пиновете, а не "зад" :)

Напълно си прав, не е "зад", а е "под" капачката(корпуса). Все пак си мисля и се надявам че отвътре няма щети защото пинчетата са омекотили доста удара, както и поради факта че почти не е имало триене, тъй като процесора се плъзна по мозайката върху която падна, а не се заби като пирон. Все пак падна и само от 1 метър височина. Както и да е, като го сложа и пусна компютъра ще ви кажа дали всичко е ОК...

Трябва да са строго вертикални, лекото изправяне и оставането на пиновете под ъгъл различен от  90o нищо не решава

Трудно ще ги докарам точно под ъгъл 90%, но ще се постарая.

А иначе за ъгълчето на платката което е огънато съвсем леко от удара, да се опитвам ли да го изправя с някакъв инстумент или това не е проблем за работата на процесора? Или пък е рисковано? Точно на това ъгълче се намира и златистата стрелка която може да се повреди от инструмента при опит да го изправя. Евентуално с клещи, като между челюстите сложа меко парцалче за да не се нарани? Извито е толкова слабо, че почти не се забелязва... не знам да го пипам ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази платка е многослойна и при огъването и може  да са прекъснали проводници.Ако не са се прекъснали при огъването ,то това може да стане при изправянето. Обаче процесора трябва да легне добре в цокъла ,иначе охладителя може да застане накриво.

Така че ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази платка е многослойна и при огъването и може  да са прекъснали проводници.Ако не са се прекъснали при огъването ,то това може да стане при изправянето. Обаче процесора трябва да легне добре в цокъла ,иначе охладителя може да застане накриво.

Така че ......

Мерси много за отговора, жив и здрав да си. Тогава няма да рискувам опитвайки се да го изправя. И без друго ъгълчето е толкова леко огънато че даже трудно се забелязва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го пипай,  да си седи така. rager ти е дал правилният съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.