Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Коледа наближава и сме решили на 8 годишният ми син да му вземем таблет.Проблемът е, че избощо не съм в час с тях(ама наистина) и не знам нито към коя марка да се насоча, нито какви характеристики да гледам.Ясно е, че ще е по-добре да е с голям екран например, но какво друго - памет, живот на батерията...?

Таблетът ще  се ползва основно за игри, филми, снимки и всичко останало, което едно 8 годишно дете ще иска да прави.Бюджетът е до 600 кинта.Не искам кучи марки, които да блокират на ден по няколко пъти, както ни се случи с някаква неизвестна марка в един хотел, дето за 3 часа блокира 3 пъти!

Благодаря на всички отзовали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,8 годишно дете означава, че няма кой знае какви изисквания. 600 лв смятам, че са много, защото си мисля, че този таблет ще се подмята и надали ще се пази особено.Също така не мисля, че ще му трябва 3G (този таблет рядко ще се изнася извън дома, предполагам).10 инча също не мисля, че му трябва, защото за едно дете ще му дойде голям и неудобен, а и тежък.Ето едно оптимално решение по моите разбирания: Asus Memo Pad HD7 син - 284 лв. Има и други цветове, ако детето има предпочитания.Иначе, ако ще пълним целият бюджет, което не го препоръчвам, то Samsung GT-P5210 Galaxy Tab 3 10.0.Поздрави!

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Прави сте, че 10 инча ще му е малко голям и неудобен, но 7 не е ли пък прекалено малък.Някакси не ми се ще да е по-малко от 8 инча.

За подмятането също сте прави - "интелигентните" ни телефони колко са очукани....

Коя от двете марки е по-качествена.Имат ли някакви специфични бъгове?Всякаква полезна информация ще ми е от полза.

пп: забравих да уточня, че таблетът лятото доста често ще се изнася навън - при екскурзии, игра навън с приятели и т.н.

Редактирано от StoqnS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Прави сте, че 10 инча ще му е малко голям и неудобен, но 7 не е ли пък прекалено малък.Някакси не ми се ще да е по-малко от 8 инча.

За подмятането също сте прави - "интелигентните" ни телефони колко са очукани....

Коя от двете марки е по-качествена.Имат ли някакви специфични бъгове?Всякаква полезна информация ще ми е от полза.

пп: забравих да уточня, че таблетът лятото доста често ще се изнася навън - при екскурзии, игра навън с приятели и т.н.

Ами 7 " не са малко ... на мен лично са ми много удобни ... Ако ще пълним бюджета Nexus 7 ... но този Memo Pad HD 7 лично мен ме е спечелил с характеристиките за цената си ... а това че ще се разнася на вън не е никакъв проблем щом имате смартфони ... ще ги ползвате като рутер и ще си ползвате Wi fi на таблета ... а и щом ще се ползва на вън по добре Asus а ... да не ви е жал за парите толкова като се очука примерно ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Lenovo IdeaTab A3000 3GЧетириядрен процесор, 1 GB RAM, 5 MP камера, добра батерия, 3G и супер цена - 360 лв.Единствено вътрешната памет е малко - 4 ГБ, но цената е оправдана за сметка на 3G, което отстъства при Asus-a, посочен по-горе.ПП: Ако държите на HDMI, и GoClever TAB ARIES 70 3G е вариант, но лично аз не бих се доверил на GoClever, въпреки че са производители на GPS-и и затова навигацията в таблета, предполагам, е добра. Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaTab A3000 3GЧетириядрен процесор, 1 GB RAM, 5 MP камера, добра батерия, 3G и супер цена - 360 лв.Единствено вътрешната памет е малко - 4 ГБ, но цената е оправдана за сметка на 3G, което отстъства при Asus-a, посочен по-горе.ПП: Ако държите на HDMI, и GoClever TAB ARIES 70 3G е вариант, но лично аз не бих се доверил на GoClever, въпреки че са производители на GPS-и и затова навигацията в таблета, предполагам, е добра.

Това 3G става голям проблем при тези таблети ... 4 Gb са си малко ... 3G е екстра само за оскъпяване на таблета ... а и дисплей а на Asus а е по хубав от към резолюция ... а това чекмедже на Asus а е толкова приятно да може да си ползвам браузър а примерно докато говоря по Skype без да ми забива камерата ... а GoClever ... е лоша идея при тези предложения ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това 3G става голям проблем при тези таблети ... 4 Gb са си малко ... 3G е екстра само за оскъпяване на таблета ... а и дисплей а на Asus а е по хубав от към резолюция ... а това чекмедже на Asus а е толкова приятно да може да си ползвам браузър а примерно докато говоря по Skype без да ми забива камерата ... а GoClever ... е лоша идея при тези предложения ...

Щом авторът казва, че таблетът няма да стои постоянно вкъщи и ще се изнася навън, 3G ще е нужно, повярвай! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом авторът казва, че таблетът няма да стои постоянно вкъщи и ще се изнася навън, 3G ще е нужно, повярвай! :)

Значи има смартфон който който да го ползва като рутер ... лично аз не бих се лишил от памет , резолюция , по хубава батерия или по хубава предна камера ... само за 3G ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има смартфон който който да го ползва като рутер ... лично аз не бих се лишил от памет , резолюция ... само за 3G

Аз също, но ако авторът получи различни предложения, вероятността да сбърка е по-малка, а и може да избере това, от което има нужда - 3G, HDMI или слот за карта, примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също, но ако авторът получи различни предложения, вероятността да сбърка е по-малка, а и може да избере това, от което има нужда - 3G, HDMI или слот за карта, примерно.

Да но аз като видях 4 GB собственна памет ... до колкото разбрах е за дете ... ясно е че таблета ще се пълни с игри и приложения ... колкото и да се разшири паметта с карта памет една част от приложенията е в собственната памет дори и да е в картата памет ... пък и има приложения и игри които се инсталирват в собственната памет без възможност да се премести на картата памет и след едно време паметта не стига ... аз го изпитвам винаги когато инсталирвам нещо на смартфона ... а за дете HDMI port а не е кой знае каква голяма екстра ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какво по-добро от това може да се намери за ''600 кинта'': apple-ipad-mini-wi-fi-16gb-white! Хем е с читав дисплей да не дразни очичките на детенцето, хем с издръжлива батерия, хем с екран според изискванията и не на последно място си представям бащата как търчи и вика ''внимавай'', което и за него е полезно! :D

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се.За момента съм се спрял на 2 от предложените варианти - ASUS и Lenovo.Не изключвам евентуално и Samsung.

Ще чета, кой, какви и колко проблеми и дефекти създава най-често и ще избера най-безпроблемният и здрав според мненията на потребителите.Като за първи таблет ще се учим, пък по-нататък може да се вземе нещо по-мощно.

Още веднъж ви благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.