Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ще си купувам нов компютър и за сега съм се спрял на това:ASROCK H81M /1150I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 A-DATA1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXLG GH24NSB0 DVD RW BLACKCM CMP-350 /500W /USB3Обща стойност - 782.26 лв. с ДДС

компютъра ще се ползва за сърфиране в нета, музика и филми. Игри не играя.

Бюджета е около 750-800лв.

От настоящата "щайга" няма да се ползва нищо. Новата трябва да има HDMI за връзка с телевизора. Монитора с който разполагам е 22" ASUS с VGA и DVI входове и резолюция 1920×1080.

Моля за Вашето мнение относно избора ми на конфигурация.

Предварително благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-подходящ вариант за описаните нужди:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+
AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
LG GH24NSB0 DVD RW BLACK
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност - 778.47 лв. с ДДС

Количка

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си склонен да надвишиш бюджета и ако държиш да е Интел:

Обща стойност - 869.22 лв. с ДДС

С твойто дъно става към 840лв.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо подобно на The_Reaver, но с по-бърз процесор и по-добра вградена графика.

Крайна цена 802,44 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Смятам да поръчам конфигурацията на  The_Reaver

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз да попитам автора на темата наложащо ли е да има оптично устройство или не. Ако  не е наложащо да има такова директно може парите които ще спести от него да ги вложи във хибриден хард диск. Например ето този

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз да попитам автора на темата наложащо ли е да има оптично устройство или не. Ако  не е наложащо да има такова директно може парите които ще спести от него да ги вложи във хибриден хард диск. Например ето този

Да трябва ми оптично устройство. От така предложените конфигурации мисля да поръчам тази на The_Reaver. Отново благодаря на всички. Темата може да се счита за приключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята конфигурация също е хубава. И е са и5 процесор. Като фен на интел не бих взел амд. Само бих сменил кутията с тази.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не фен на интел и като прочел изискванията на автора ще кажа, че в случая амд е по-добър вариант. Само сменете захранването с това на корсар. По-добро е, а са същите пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не фен на интел и като прочел изискванията на автора ще кажа, че в случая амд е по-добър вариант. Само сменете захранването с това на корсар. По-добро е, а са същите пари.

Точно по-добро не е, същите лепячи на лепенки са и Косрър като всеки друг производител. Има доста по-добри предложения като въпросния Кулър Мастър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Cooler Master е OEM на Еnhance, всеки запознат е наясно, че правят много качествени захранвания. Корсара пък е на Channel Well, също страхотни продукти, кое от двете е некачествено ? Някои ОЕМ продават директно на крайния потребител, например Seasonic и си слагат техните си лепенки, това не означава директно некачествен продукт, напротив. Кое е в този ценови диапазон по-добро от предлаганото на българския пазар ?

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сийсоник са най-добрите. Що се отнася до корсара срещу кулър мастъра - ще отговоря директно. Регулацията на волтажите е по-добра при корсара. Малко по-тих е. Говорим за малки разлики, но при положение че даже корсара е по-евтин с 5 лв не виждам какъв е смисъла да се дават. В случая по-евтиният продукт е малко по-добър. Това не е абстрактна наука, има ревюта в нета. Тея неща не си ги изсмуквам от пръстите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво точно няма да може да се справи i5-цата и вграденото и видео,че АМД-то било по-добрия варият ?

Ето и една от мен :

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA 2Х (8ГБ)

CM K350 W/600W PSU

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

ASROCK H81M /1150

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

Кутията със захранването са сменени с по-добри ,както и по-големия диск.

806 лв линк

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото преимущество на AMD 6300K е по високата тактова честота. Във всяко друго отношение i5 4440 превъзхожда чипа на AMD. Щом като машината ще си използва за Интернет и филми тези 4,10 GHz са абсолютно ненужни. i5 е по доброто решение в случая.

Конфигурацията съставена от SLI е най доброто мнение по темата. Поръчвай без повече да се чудиш.

Процесорът е хубав. Имаш 8GB RAM памет, която е повече от достатъчна. Кутията и захранването също са много добър избор. Хард диска е 1,5TB което ще е полезно имайки предвид колко дисково пространство заемат филмите. Дъното също е най добрият вариант за парите си. Разполага с HDMI, DVI и VGA изходи за свързване на всякакви телевизори или монитори, така че на практика просто нямаш нужда от външно видео, ако няма да играеш игри. Вграденото аудио също е хубаво, което прави дъното невероятно за филми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.