Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следния: със неимоверни усиля успях да хвана сигнал на село с активна антена.Проблема обаче идва от това, че имам два телевизора и разстоянието между тях е около 15 метра.Сложих сплитер, от него до единия телевизор разстоянието е  1.50м, хващат се всички канали, но проблема идва при другия приемник(на 15м от сплитера).Явно сигнала затихва и не се хващат каналите на БНТ(БНТ1, БНТ2, БНТ1 HD/ проблема не е от телевизора, защото го местих в стаята при късия кабел и се хващат).Реших да пробвам да сложа този - http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=10_119&products_id=933 линеен усилвател на единия изход на сплитера, но като го сложа сигнала спира съвсем.Въпроса ми е има ли вариант да подкарам усилвателя?Другия вариант, който обмислям е да подменя кабела(15 метровия), защото е доста стар и според мен не много надежден.Очаквам вашите мнения.Благодаря Предварително!

post-189719-0-27847900-1384516688_thumb.

Редактирано от boccko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Проблема е следния: със неимоверни усиля успях да хвана сигнал на село с активна антена.Проблема обаче идва от това, че имам два телевизора и разстоянието между тях е около 15 метра.Сложих сплитер, от него до единия телевизор разстоянието е  1.50м, хващат се всички канали, но проблема идва при другия приемник(на 15м от сплитера).Явно сигнала затихва и не се хващат каналите на БНТ(БНТ1, БНТ2, БНТ1 HD/ проблема не е от телевизора, защото го местих в стаята при късия кабел и се хващат).Реших да пробвам да сложа този - http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=10_119&products_id=933 линеен усилвател на единия изход на сплитера, но като го сложа сигнала спира съвсем.Въпроса ми е има ли вариант да подкарам усилвателя?Другия вариант, който обмислям е да подменя кабела(15 метровия), защото е доста стар и според мен не много надежден.Очаквам вашите мнения.Благодаря Предварително!

Не ти трябва никакъв линеен или какъвто и да било усилвател, а този не можеш да го ремонтираш. Причината ти е от кабела, който използваш. Сам си написал, че е много стар. Подмени го с нов кабел и направи куплунзите така, както се правят, а не с поялника за улуци. 15 метра не са много, щом имаш добра картина на единият телевизор. Естествено сплитера ти трябва да представлява сплитер, а не затихвател.

Сега забелязах, че антената ти е "активна" но сигурно е турски боклук. Ще имаш тогава проблеми, но на първо време смени стария кабел.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва никакъв линеен или какъвто и да било усилвател, а този не можеш да го ремонтираш. Причината ти е от кабела, който използваш. Сам си написал, че е много стар. Подмени го с нов кабел и направи куплунзите така, както се правят, а не с поялника за улуци. 15 метра не са много, щом имаш добра картина на единият телевизор. Естествено сплитера ти трябва да представлява сплитер, а не затихвател.

Сега забелязах, че антената ти е "активна" но сигурно е турски боклук. Ще имаш тогава проблеми, но на първо време смени стария кабел.

Аз по принцип тоя усилвател го купих нов и като го монтирам ми спира сигнала.Това означава ли че е повреден?В описанието му пише, че е за пасивни антени, а аз съм с активна?Ако е повреден да го връщам в магазина.А относно кабела ще го сменя, но не съм много наясно как да разбера един кабел качествен ли е или не.Горе долу  хубавите коаксиални кабели по колко пари вървят(на метър де :D)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз по принцип тоя усилвател го купих нов и като го монтирам ми спира сигнала.Това означава ли че е повреден?В описанието му пише, че е за пасивни антени, а аз съм с активна?Ако е повреден да го връщам в магазина.А относно кабела ще го сменя, но не съм много наясно как да разбера един кабел качествен ли е или не.Горе долу  хубавите коаксиални кабели по колко пари вървят(на метър де :D)?

Смени усилвателя защото не се знае какво представлява.При активна антена, това значи, че последната е с предусилвател, който се захранва по антенният кабел. Нищо не си посочил като модел. Искате само отговори. То така не става. Хубавите кабели са скъпи, но на теб не ти трябва такъв. Купи си български кабел производство на завод "Емка" Севлиево и ще ти е достатъчен. Цената му варира до към 0.80 ст за линеен метър. А човек когато се интересува за такива усилватели за телевизионен сигнал, хубаво е да знае, че освeн да си купи такъв произведен от   "Хиршман", "Катраин"  "Фуба" или няколко още фирми, другото е все боклук, както казва "The Professor" Ама голям боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш откъде върви тока плати на някой който знае!

Вече ми се драйфа като видя "проблем" в заглавието!

Подсказка: усилвателя, за който си дал линк се захранва по кабела. А сплитера прехвърля захранването, което се окъсява от входа на телевизорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш откъде върви тока плати на някой който знае!

Вече ми се драйфа като видя "проблем" в заглавието!

Подсказка: усилвателя, за който си дал линк се захранва по кабела. А сплитера прехвърля захранването, което се окъсява от входа на телевизорите.

Ама като ти се драйфа върви да драйфаш, не се занимавай да пишеш тук!Все пак това е форум(хора търсят съвети от други хора), ако мислех да плащам на някой нямаше да пиша тук!

Редактирано от boccko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.