Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз съм привърженик на подовите климатици. Конвекцията е голяма и не е нужно принудително да сваляш топлия въздух на долу.

А с топлата вода съм решил проблема с бързонагряваш бойлер. Трябва ти топла вода, връткаш кранчето. Свършваш си работа, спираш кранчето. Бойлера в банята ми е на отделен електромер и плащам около 15 - 20 лева на месец за къпането на четиричленно семейство.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опит за ексхумация на тема, която ми е любима.

Защо нулев интерес? Цените ли ви плашат?

За хора с мозък и умения цените падат драстично.

А от опит - няма такъв комфорт на такава цена, както от комбинацията ТП вода-вода + подово отопление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат има инсталация с термопомпа Панасоник и подово на двуетажна къща. Може да си я управлява и през телефона. Също така, има и бойлер към системата за БГВ. Много е комфортно и тихо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опит за ексхумация на тема, която ми е любима.

За хора с мозък и умения цените падат драстично.

А от опит - няма такъв комфорт на такава цена, както от комбинацията ТП вода-вода + подово отопление.

Ако си чел темата става въпрос за апартамент, от къде ще захранваш ТП вода-вода? Сигурно от ВиК инсталацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

...

цените, да.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цените, да.

Цената на кое? ТП струва толкова, колкото е цената на климатиците, купени и монтирани в помещенията. Пари за супер дупер хипер инвертори имаме, а за истинска ТП не? Като под истинска разбирам вода-вода, а не паметниците с перките.

Грехота е като гледам как хора дават по 3-4-... бона за климатик, ообаче марков;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

термо помпата може ли да се изплати за 3 години, ако може заслужава си - ако не, само за разкош си е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има ефект от термопомпа или не?дали ще работи или не?как може термопомпа с капацитет 5 киловата да затопли помещения за които са нужни 25? на тези въпроси и аз се чудех преди няколко месеца.Реших да пробвам с преработен климатик който ми подари мой познат, 18 ХАЕР конвенционален,взе че стана.Топля 2 етажа по 70м2,или измерено в  радиатори 6 броя,1 подово около 8 м2 и един бойлер 120 литра с серпентина,който го пускам когато външната температура е над 5 драдуса,защото иначе му идва много.Наистина е невероятно как само с един работещ консуматор с консумация 2 kw, отоплявам 140 квадрата,наистина неодобството е че максималната температура на водата е 50 градуса, но когато работи денонощно,къщата е затоплено и си е много добре с стайна температура 22-27 градуса, и всичко това с разход в пари е 8 лева на денонощие.Толкова много ми хареса експеримента че напавих термопомпа и на моите родители,после взех инверторен климатик и го преработих на термопомпа за една позната и консумацията за отопление на 120 м2 е 4 лв на денонощие.Не се спрях и до тук,мой познат е собственик на хотел около варна и му преработихме инверторно МИЦУБИШИ  за отопление на 2 бойлера по 500 вода- резултата е пи заетост на 15 стаи температура на водата между 43 и 50 градуса консумацията е 24 киловата на денонощие които преди това отопляваше с нагреватели 18 киловата консумация на час.Следващите ми експерименти ще са след 2,3 месеца,когато ще експериментирам с поставяне на въздушни конвектори, с които мисля и да се охлаждам.Тази зима икономисах средно около 2 тона въглища които да паля, рина, чистя, и изхвърлям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпроси!

Все пак инвестицията към момента не си заслужава! Няма скоро да я "избиеш"!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш разлика в нивата на котела (печката) и топлообменника(бойлера) нямаш нужда от помпа. Правя уговорката, че става дума САМО за бойлер, не за отоплителна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пояснете моля, как става това преработване на един климатик в термопомпа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Облича се вътрешното тяло във водна риза и получаваш ТП въздух - вода.

Ако се облече и външното и през него се прекара вода от подземен източник(сондаж, кладенец) се получава ТП вода - вода.

Аз направих второто, освен това саморъчно направих два сондажа с цел ако не стига дебита на единия да ползвам и втория, а ако не стигат и двата да връщам охладената вода в единия, а да черпя от втория. Направих и водно подово отопление и сега втора зима се радвам на най-добрия достижим комфорт в отоплението на жилищни помещения.

Всичко това с цената на много труд и знания и почти никакви пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш неговото вътрешно тяло, и правиш ново, това са го измислили много отдавна.Просто купешките са много по скъпи,плюсът е в това че имат вграден нагревател който се включва при нужда, незнам всъщност това дали няма да се получи и с проточен бойлер след термопомпата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпроси!

Все пак инвестицията към момента не си заслужава! Няма скоро да я "избиеш"!!!!

Само аз си знам с колко носене палене чистене ми се размина тази зима.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз си знам с колко носене палене чистене ми се размина тази зима.

Знаете ли какво е това - фабрична термопомпа за затоляне на басеин която е с консумация 3 КВ на час. Знаете ли какво е 3 KW , толкова е мощноста на нагревателя на домашния болер.Един 500 литров бойлер е с фабрични 3 нагревателя по 3 киловата което прави 9 киловата, въпрос колко нагревателя са необходими за затоляне на басеин 4 на 8 водно огледало. Защо е това недоверие в България към иновацията? Същите тези въпроси ми ги задаваха 2006 година когато започнах да се занимавам с направата на соларни инсталации-дай да видим дали работи?а  в същото време цяла Гърция и Турция са с соларни панели. Токът е най чистата енергия която може да се използва, но е старшно не екологично за да се произведе в момента, но рано или късно природните изкопаеми ще свършат, тогава ще се появят новите разработки които да създават напрежение.Бях гледал едно предаване за проби в които  вземат светлина от слънцето в вид на слънчев лъч го насочват денонощно към земята, и посрещнат от панели поизвеждат енергия за цял голям град.

ПП незнам дали ще се появи снимката сега ще видим.

post-357459-0-20382100-1425807977_thumb.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам един въпрос. Имам подово на ток 12 кв. но не го ползвам защото сметката е над 350 лева. Та въпроса ми е дали мога да включа системата към термопомпа,която е преработен климатик. Апартамента е около 100 кв.

Благодаря Ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопомпата загрява вода. Подовото също е с вода, не на ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Пунта мара написа:

Термопомпата загрява вода. Подовото също е с вода, не на ток.

Моля за контакти на човек който може да ми я направи и да ме кансултира адекватно.

Благодаря Ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, светослав атанасов написа:

Здравейте

Имам един въпрос. Имам подово на ток 12 кв. но не го ползвам защото сметката е над 350 лева. Та въпроса ми е дали мога да включа системата към термопомпа,която е преработен климатик. Апартамента е около 100 кв.

Благодаря Ви

А подовото на ток ли е или с тръби през които минава топлата вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, balki65 написа:

А подовото на ток ли е или с тръби през които минава топлата вода.

с тръби по който тече топла вода загрявана от котле на ток. Идеята ми е дали този воден кръг може да се включи към термопомпа от преработен климатик и кой може да ми го направи и за колко пари за да си направя сметка.

Редактирано от светослав атанасов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами намираш някой , който да преработва климатик на термо помпа, монтира го и това е. От къде си, имам познат от Варна и се занимава с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, balki65 написа:

Ами намираш някой , който да преработва климатик на термо помпа, монтира го и това е. От къде си, имам познат от Варна и се занимава с това.

София и имам голяма къща в Петрич. И за там мисля нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той, човека има инсталирани помпи из цяла БГ, в Банско и т.н. ,и аз това лято направих на родителите ми, дано е ефикасна, за 180м2 плащал 160лв, във Варна, така , че ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше някъде из физиката закон за запазване на енергията , който никой до сега не го е излъгал ,колкото и хитър Петър да е!:no-no:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.