Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Yaskata

Защо компютъра ми е толкова бавен?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди да започна да пиша за самия проблем (http://dox.bg/files/dw?a=2bb2282253), това са параметрите на въпросния настолен компютър за когото пиша.

Не мога да разбера къде по точно е проблема в самия компютър, хардуерен или софтуерен, за това се надявам по запознатите от вас да изкажат някакво мнение за да знам как точно да процедирам.

Компютъра е изключително бавен, когато се наложи да стартира някаква програма, елементарна като отварянето на един отделен прозорец. Интересното е че изобщо не се затормозява във възпроизвеждането на самата програма. За пример, ако трябва да си пусна игра като LOL, то тя ще се стартира изключително бавно, но самата игра ще върви изключително добре без елементарни засичания, същото е и когато реша да си пусна някой браузър, бавно се стартира, но работи нормално след стартирането. Друго с което мога да очертая проблема, е че ако на компютъра оставя примерно браузъра си вкл. и оставя компютъра за 10 мин без да го пипам, след като започна да работя на него буквално всичко е бавно, от отварянето на една папка до пускането на старт менюто.Нещата които мога да изключа със сигурност като източник на проблема са:

- температурите, защото лично преди по-малко от месец почистих компютъра основно от прахове, вкл. смяна на термо пастата и т.н. С две думи загряване няма, проверено е !;

- вирус, принципно не ползвам антивирусна програма, защото не влизам в рискови сайтове, но въпреки всичко почистих компютъра основно с няколко вида антивирусни програми, които именно в този сайт ми бяха препоръчани от някои потребители, резултата беше положителен, всички тествани антивирусни не намериха вируси по компютъра;

Изказвам съмнения най-вече към рам паметтите (които са 2 по 1гб), хард диска и операционната система. За рампаметите ме съмняват самите слотове, на дъното че правят проблеми, няколко пъти ми се е случвало когато ги вадя и слагам компютъра да не тръгва. Хард диска ме притеснява, че е стар и може да е заминал, но там си нямам ни най малка представа как да проверя дали всичко е изправно. Ако, е от операционата система, това е лесно ще я преинсталирам, но искам да разбера дали изобщо има смисъл да го правя това.

Както написах по-горе, антивирусна програма няма по компютъра, почиствам понякога компютъра с "Auslogics BoostSpeed" ( и по-някога има значително подобрение в скоростта след почистването от програмата, но след 2-3 часа или евентуално заспиване на компютъра, проблема се появява с пълна сила отново).

Благодаря предварително за изказаните мнения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен проблема ти се състои в хардуера. И да бъда по-точен в хард диска. Пусни му един тест с програма като Hd Tune. Също така може да тестваш и паметта за грешки с програмата Memtest може да споделиш резултатите тук. Но със сигурност трябва да започнеш с тестовете на хард-а. Използвай посочената от мен програма Hd Tune отиди на Benchmark и тествай Read. Надявам се да се включат и по-компетентните колеги тук от мен и също да те посъветват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 гб. РАМ са му малко.Това е минимум изискването за уиндоус 7.Сегашните нови версии на браузъри и програми са като лами,все не им достига...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега аз съм си пускал Win7 на 512мб рам пак работи за мен минимума 1гб. :) Няма лошо ако си го прочел от някъде но опита и експериментите ми говорят да забива на 512 но работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има swap файл(RAMта не стига както казаха колегите съфорумници) , а харда е бавен (защото автора е писал, че е стар) и е бавна програмата докато зареди, а после е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви, това с рам паметите, е изключително смешно и за да ви оборя абсолютно тази логика, имам една плочка още 1 гб която имах преди разни съмнения към нея и бях махнал, но тогава проблема си го имаше както и сега. Ще последвам съвет на на втория коментар и ще оставя стойностите като коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със 2-та GB оперативна памет все едно че не съм го чел. Странно защо ли аз нямам такъв проблем с 32 битовата (x86) версия на Ultimate ? Нито пък със x64 версия на 4 GB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега аз съм си пускал Win7 на 512мб рам пак работи за мен минимума 1гб. :) Няма лошо ако си го прочел от някъде но опита и експериментите ми говорят да забива на 512 но работи!

Едно е да се пусне,друго е да работи.Аз съм с У7 64б. на 4 гб. РАМ.При зареден уиндоус,средно постоянно е заето около 1,1 гб.Като заредя примерно Фотошоп и започна да обработвам снимка,подминава 2 гб. РАМ !Опитвал съм програма за видео обработка,която по време на процеса ми изписва„Няма достатъчно памет,за обработка на командата„!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да се пусне,друго е да работи.Аз съм с У7 64б. на 4 гб. РАМ.При зареден уиндоус,средно постоянно е заето около 1,1 гб.Като заредя примерно Фотошоп и започна да обработвам снимка,подминава 2 гб. РАМ !Опитвал съм програма за видео обработка,която по време на процеса ми изписва„Няма достатъчно памет,за обработка на командата„!

Напълно нормално за x64 ОС. Нали целта й е оптимално използване на ресурсите, а не безмислено пестене. При мен още със стартирането на ОС заеманата оперативна памет е в порядъка на 1,10-1,20 че дори и повече GB. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги това е така защото ОС зарежда на половината рам памет даже 45% се използва от всеки Уиндоус дори и експито, от наличната. Другото 55% остават за графични процеси (като игри, видеобработка, звукообработка, програмни разработчици >> компилатори) и др програми със видеостреаминг, тук се намесват и браузърите който много гълтат в зависимост какви елементи съдържа самата страница след изпълнението и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Нееднократно съм казвал, че Windows е жадна за ресурси, и се разполага както и колкото може. При Линукс нещата са малко, даже доста по-оптимизирани. Има си различни методи за оптимизиране, но не ги препоръчвам, тъй като това означава да се спират услуги, системни процеси и т.н., което не е никак желателно. Ако все пак някой се интересува, нека потърси из форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен проблема ти се състои в хардуера. И да бъда по-точен в хард диска. Пусни му един тест с програма като Hd Tune. Също така може да тестваш и паметта за грешки с програмата Memtest може да споделиш резултатите тук. Но със сигурност трябва да започнеш с тестовете на хард-а. Използвай посочената от мен програма Hd Tune отиди на Benchmark и тествай Read. Надявам се да се включат и по-компетентните колеги тук от мен и също да те посъветват. 

Публикувано изображение

Това е от харда, за рам паметите с програмата която ми посочи ми отне доста време за да стигне до 200% и си наложи да я спра, но не намери грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват снимки от разделите Health и Errors Scan. Последната ще отнеме някой друг час сканирането :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват снимки от разделите Health и Errors Scan. Последната ще отнеме някой друг час сканирането :)

На health всички сектори бяха зелени, errors имам една друга програма дето търси такива грешки и не открива нищо нередно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми компютъра ви е здрав, според мен антивирусната товари и някой други програми които сте инсталирал ви играят лошо. Отворете таск-а и вижте кой са над 50% освен (Системния престой) и ги изкл. така ем рам-та ще се разтовари от тях ем и процесора ще живне малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно проблема!

Отстранен е чрез преинсталация на операционната система. Темата може да бъде заключена, още един път благодаря на тези които оставиха своето мнение :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.