Премини към съдържанието
dragozow

Впечатления от хардуерни фирми

Препоръчан отговор

Здравейте,гледам по разни форуми,чатове и т.н. има много препатили хора от разни фирми които продават части за компютри.Споделете вашето впечатление от обслужването,гаранционната подмяна на части,спазване на обещанията и др.Кажете кои продават без ДДС,кои след като са ви обещали същото си слагат върху цената 10-ина процента отгоре.Можете и да похвалите определена фирма като изтъкнете факти разбира се.И моля собственици на такива фирми да не си правят реклама тук,могат да се защитят разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал HardwareBg като фирма,на която да си поръчаш новия компютър cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз бих ти препоръчал HardwareBg като фирма,на която да си поръчаш новия компютър cool.gif

Напълно съм съгласен.Поръчах си компютър при тях,дадоха ми страхотни съвети ;)

Изключително съм доволен.И според мен ,това е фирмата на която можеш да се довериш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Мост или Жар примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа , че си е и до късмет , ама си е добре да си имаш и добра гаранция . Аз имам добри впечатления от MOST само че аз тоя комп кадет го гледах е купуван от вътрешен човек и може би за това му бяха дали всичко както си трябва .

Едит : JARA си спестяват гаранцията и нещо като издъхне и идеш те изкарват , че ти си виновен и трябва да си много нахален и търпелив , за да ти я сменят :bye:

Редактирано от home (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "дали всичко както си трябва"?Не ти ли дават каквото поръчаш или като нямат определено нещо да ти предложат подобно?То ако слагат неща по собствена инициатива ще си го платят сами.Ако въпроса опира до това да ме лъжат че са сложили едно,а пък то да е друго по-добре да ги прескоча и да ида при следващите асемблатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значи "дали всичко както си трябва"?Не ти ли дават каквото поръчаш или като нямат определено нещо да ти предложат подобно?То ако слагат неща по собствена инициатива ще си го платят сами.Ако въпроса опира до това да ме лъжат че са сложили едно,а пък то да е друго по-добре да ги прескоча и да ида при следващите асемблатори.

За гаранцията говоря , защото JARA дават max 1 година за конфигурация , а МОСТ са дали на човека 3 години . Дори и термо паста са му дали и всички книжки от дъното и видео картата , с една дума нищо не са си спестили . А относно частите до сега не съм попадал на такива фирми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Leader ?

На първия ден ми изгоря вградения звук ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия ден ми изгоря вградения звук

Както казах си е до късмет .Leader до колкото си спомням имаха добър склад , а за сервиза незнам . dragozow аз имам добри впечатления и от Стантек , а най-добре си вземи едно списание Компютърна Борса в него има оферти от много фирми и си прецени от къде да купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе имам няколко броя на това списание ама в него не пише кой е коректен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HardwareBG, Computer Office - от тях съм доволен. Точни и коректни.

Бурканкомпютърс(демек Jar) - за бога братя не купувайте!

Most - само ако си фирма, иначе забрави.

Leader - нямам преки впечетления, но доста хора се оплакват от обслужването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат:

"Most - само ако си фирма, иначе забрави"

Защо?Заради цените ли или заради обслужването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обслужването и гаранционната подръжка. По-добре от някоя фирма която работи с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има преки впечатления от PIC Computer ?

Благодаря

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с какво ти е виновна фирмата че звука ти е изпушил? те вземат дъната и ги слагат това че е изпушил звука може и да идва от тебе ... да си го окъсил или да си му сложил малкоомен товар .. бе с две думи да не е работело в нормален режим ... а и някога си има слаби компоненти или дефектни партиди .... както ти казаха въпрос на късмет.... пожелавам ти вече всичко е да О.К и да нямаш ядове с техниките ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ще кажа за StealTech.

Купих си хард диск. Пише, че гаранцията е 3 години и след това пише, че клавиатури, мишки, процесори, памети и захранвания важи друг период. След година и няколко месеца се появи проблем с харда. Биосът не го намира. Хардът дори не завърта. Видях, че отзад където се включва захранването има разкачени жички. Понеже е в гаранция, веднага отивам в сервиза и го оставям, както си го бях купил в една пластмосава кутийка. Показах им проблема. Те ми казват, че това било материална щета и гаранцията не важала. Казвам им, че е в гаранция и затова отивам при тях, все пак после да не ми кажат, че неоторизирано лице е пипало харда и гаранцията не важи вече. Оставих им го, като се разбрахме, че ако проблемът е само от жичките - да ги запоят, ако трябва ще си платя, но ако има нещо друго, тогава гаранцията би трябвало да важи. Не че нямам познати, които да го направят, ама хайде, нали е в гаранция.

След 2 дена ми казват, че са запоили нещата, ама хардът не тръгва. Отивам в сервиза. Те ми казват, че жичките като се били разкачили, са дали на късо и сигурно електрониката била изгоряла. Следователно щом има щета възникнала от повреда, която не се покрива от гаранцията, значи гаранцията не важи. След това им обяснявам, че как пък точно две жички ще се допрат и дадат на късо, като тези разпоените жички много сериозно трябва да ги напънеш за да се докоснат въобще. Който си е разглеждал харда, да погледне на мястото, където се включва захранването, как след него тръгват 4 жички или по-скоро те са нещо като тънки пластинки на сравнително голямо разстояние, така че да не може да се докосват. Започвам да им обяснявам, че това няма, как да се е получило в следствие на разпоените жички, което означава, че с харда има 2 проблема. Единият е с тъпите жички, които не се покриват от гаранцията, а другият проблем си е някъде по харда и това трябва да се покрива от гаранцията. Онзи ми разправя, че не било така. Те били дали на късо и изгорили харда. За такова нещо не можело да важи гаранцията. После се опитах да разбера, какво покрива гаранцията, едва ли не ми казаха, че гаранцията не покрива, каквито и да било материални щети. Е, какво тогава щети покрива тъпата гаранцията? Поява на лоши, логически сектори ли? Защото физическите лоши са вече материални и гаранцията не важи.

Освен това ми върнаха харда с найлоново пликче, без въобще да ми гледат гаранцията. Аз не, че не проверих дали хардът е същия по серийния номер. Поне бяха запоили жичките. По-късно се усетих, че дори протокол не са ми издали, че хардът е бил на ремонт при тях. Сега ако отида при тях сигурно, ще кажат, че хардът е ремонтиран от неоторизирано лице, което значи, че цялата останала гаранция от малко повече от година и половина няма да важи при каквито и да е условия.

Може на други хора да не са правили проблеми, ама при мен това е положението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе повечето са си мушенници! Аз като си взех части от една търновска фирам VALI. Много прецакан останах. В сайта им пише някакви гаранции за почти всички части които си взех. Обадих се по телефона. и някаква ме обеждаваше не един път, че всичко е както трябва с гаранците, прати ми модели, цени, гаранциионни срокове. Всичко си го харесах казах и да ми го пратят (в др. град става въпрос). Идват куриерите, :angry: какво да видя обещаните 3г гаранция за рам, процесор, видеокарта се оказаха по 2. (то общо взето навякъде дават по толкова май). И си казах то свърши вече да тръгвам да се обаждам да се разправям.... Само дано докато реша да си взимам нови да не излезе проблеми, че тогава какви разправии ще са!! А за ДДС-то явно фирми вносители не продават без него или поне се мъчат да "спатърхат" колкото се може повече от човек. Аз с доста пазарлъци я обдих да ми го даде с 10% надценка, то не е и ддс това. Явно те са лица които се занимават с дистрибуция и каквото откачът от потребителя си е за тях.

Мога да кажа КУПУВАЙТЕ НА МЯСТО ТАКА ПО ТЕЛЕФОНА И ПО И-НЕТ МНОГО ЧЕСТО прее***ат!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че си попаднал на дефектни чаркове не е тяхна вина. Щяха да са виновни, ако след това не ти ги оправят.

Аз съм доволен от тях, но не мога да дам обективно мнение, защото купувах частите с вътрешен човек, и дори ми дадоха резервни гаранционни лепенки. Наистина е въпрос на късмет, и най-добре е, ако имаш някой познат, който работи с/в такава фирма и им познава добре морафетите. Поздрави и успешно пазаруване.

Редактирано от rainov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива са проблемите на потребителите в наща държавица. То гаранции непризнати, некоректни продавачи, дефектна стока (Gigabite FX5200 масово гори TV-OUTa, на един приятел след като му я смениха 3 пъти му сложиха стара такава с графични артефакти и кьопаво залепен радиатор на TV чипа пак изгоря TVтo)

А ако това е нищо като копувам части за фирмата ми дават касов ордер, които неможе да се осчетоводи, да е за 10лв иди доиди ама за 1800лв. Ако като фирма се обадя на властите правят на мен финансова ревизия, после права на потребителя ха ха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Voodoo Computers. Преди няколко години си взех компютъра от тях и не съм имал никакви проблеми с него. Преди три месеца си взех от тях и dvd записвачката. Не са толкова известни, но пък съм доволен от тях и винаги щом стане на въпрос за части, от там е всичко.

Иначе, Most наистина са зле. Един приятел си беше взел хард диск от тях, който обаче се оказа не Seagate 160 GB Ata100 със 8MB cache, а само с 2MB. Той им се обадил, питал ги няма ли да му го сменят, тия казали, че няма защото приемали само не-форматирани дискове. Я сега някой да каже, как ще разбере как работи един диск, ако той не е форматиран? Това е все-едно да отидеш да си купиш кранче за чешма, да се прибереш в къщи, да се опиташ да го монтираш, то да не съвпадне със размера на батерията, да отидеш във фирмата за водопроводни части и там да ти кажат, че не могат да ти заменят бройката, щото връщали само кранчета които не са били монтирани на батериите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.