Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ssew

Конфигурация за 1850 лева

Препоръчан отговор

Последно питане, но искам да съм сигурен в това което избирам, имаше няколко подобни поста преди време, но нещата(цените) сигурно са се променили.Търси се конфигурация в размер на 1500 лева, ще бъде използвана за streaming и игране главно на League of Legends.

Към това се търси и екран в размера на 350-375 лева.

Благодаря предварително.(предпочитам да съм с нвидиа видео карта и интел процесор, тъй като досега само тази комбинация съм използвал и съм доволен :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно питане, но искам да съм сигурен в това което избирам, имаше няколко подобни поста преди време, но нещата(цените) сигурно са се променили.Търси се конфигурация в размер на 1500 лева, ще бъде използвана за streaming и игране главно на League of Legends. Към това се търси и екран в размера на 350-375 лева.Благодаря предварително.(предпочитам да съм с нвидиа видео карта и интел процесор, тъй като досега само тази комбинация съм използвал и съм доволен :) )

Не знам какво не ти харесва в предишните ти 2 теми за конфигурация за 1500 лв., че правиш нова тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам проблем с предишните предложения, просто мислех,че са outdated

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах ти другите 2 теми и там не намерих нито едно предложение с i7(към днешна дата вече се побира в бюджета), затова аз ще ти дам една идея за размисъл като съм спазил всичките ти условия.I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150ASROCK B85M PRO4 /BULK1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXPSU FORTRON RIDER 650 BRONZEEVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX CoolerCM N300 BLACK /USB3 /NO PSU2X4G DDR3 1600 A-DATA23 WIDE LG IPS231P-BN LED IPSОбща стойност - 1 879.51 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49881p1r50189p1r1002735p1r46975p1r1085p1r49615p1r46717p1r44100p1rf.html

Мониторът е много добър за цената си(вече 2 месеца ползвам такъв), Интелски процесор както си поискал и то i7, 8GB RAM, карта Nvidia 760 EVGA, добра кутия за парите си, достатъчно захранване и не на последно място дъно с всичко необходимо. Мисля, че за това което искаш ще е предостатъчна тази конфигурация като почти от нищо не е пестено. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2013-11-16-1.pdf

Дори и да ми откъснат главата SLI и компания :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2013-11-16-1.pdfДори и да ми откъснат главата SLI и компания :D

Той изришно казва,че предпочита Intel™ и nVidia™.А и на JottoDel конфигурацията е също добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2013-11-16-1.pdf

Дори и да ми откъснат главата SLI и компания :D

На бялото не мога да кажа черно. Много добре е подбрана, но може само да се пипне кутията и захранването(за тези пари ще се вземат по-добри), но и малко си "престъпил" бюджета. Другото няма какво да се коментира просто с АМД платформа нещата изглеждат по друг начин(16GB RAM, 2TB Hard и остава за по-добър монитор). Автора иска Intel и Nvidia това е разликата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бялото не мога да кажа черно. Много добре е подбрана, но може само да се пипне кутията и захранването(за тези пари ще се вземат по-добри), но и малко си "престъпил" бюджета. Другото няма какво да се коментира просто с АМД платформа нещата изглеждат по друг начин(16GB RAM, 2TB Hard и остава за по-добър монитор). Автора иска Intel и Nvidia това е разликата. ;)

Аз съм дал 16ГГ рам 2ТБ диск и HD7950 

Е да малко престъпих бюджета, но мисля че си заслужава. Потребителя едва ли ще забележи разлика.

Колкото до Интел, мога и с Интел да предложа но по религиозни причини на никого не препоръчвам видеокарти Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, моето предложение е с XEON, който е 5 % по слаб от i7(няма да ги усетиш), и без вградена графика, а оттам идва и цената му. Паметта е на тайминги 1600 MHz CL9, 1.5V GEIL. Захранването е със "Silver" сертификат 550W и са достатъчни за такъв тип система(след като няма да има клок). Видео картата е Palit GTX 770,(поради факта, че си фен на нвидиa, иначе със същата производителност е картата AMD R9 280X и на по ниска цена) с качествен охладител от производителя. Прилична кутия за цената си(можеш да я замениш и с CM N200 BLACK, ако искаш да е микро кутия с PWM вентилатори(регулираеми) . Мониторът е с AH IPS панел, a доколкото знам наскоро се появи на пазара. Записвачка по избор.

ASROCK B85M PRO4 /BULK

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

4GB DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA - x2 броя(8GB)

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Общo: 1568.40 лв. с ДДС - Количка Philips 23" AH IPS Slim LED 1920x1080 FullHD 16:9 5ms: - http://www.pro-bg.com/product/monitor/Philips%2023%20IPS%20Slim%20LED%201920x1080%20FullHD%20169%205ms%20250cdm2%2020%20000%200001%20178178%202xHDMI%20Speakers%20MHL%20Glossy%20black%20cherry_104725.html - 304.17 лв. с ДДС

Обща стойност: 1872.57 лв. с ДДС 

За да направим конфигурация точно в посочения бюджет, трябва да се реже от нещо, или трябва да сменим картата с тази примерно: PowerColor AX R9 280X 3GBD5-DH3 или от друг производител.

ПП: Вероятно е да няма HDMI кабел в комплекта на монитора. Най вероятно ще трябва да се закупи допълнителен.

ПП 2: Редактирах си линка за монитора.

ПП 3: Забравих да отбележа, защо съм поставил GTX 770. Ами главно ще се играе легендата, но ако речеш да поиграеш, някои от новите жанрове, там 770 ще е с предимство спрямо 760. 

ПП 4: Извинявай за толкова П.П.П..., пише че е на път монитора. В други магазини се намира(Philips 234E5QHAB), но може би с 5-10 лв. по скъп. Ако не ти "уйдисва", можеш да го замениш с този 23 LG 23EA63V LED IPS и цената си остава същата с отстъпките - 1872 лв.

Поздрави и успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента нвидиа ,няма какво да предложат ,като цена/производителност спрямо картите на AMD,не както викат някои индивиди ,че не струват (7870>GTX 760)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента нвидиа ,няма какво да предложат ,като цена/производителност спрямо картите на AMD,не както викат някои индивиди ,че не струват (7870>GTX 760)

Спри се вече ! 

http://www.hwcompare.com/14827/geforce-gtx-760-vs-radeon-hd-5970/

Виж колко по-стари карти са в пъти по-добри от твойта прехвалена GTX760

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и какво доказваш с това ,като сравняваш двуглава карта с GTX 760 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и какво доказваш с това ,като сравняваш двуглава карта с GTX 760 ?

Какво значение има дали е дву три пет глава, говоря за това колко по-стара е. И с колко по-добра е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоята логика да сравнявам GTX 690/590 с 7870 ? Нека ти се смеят.. :ph34r: Или 7870 с 5970 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7970 може да се вземе на по-евтина цена-напомпаната (R9-280X) Така  в конфигурацията ти ще влезе и монитора  Dell U2312HM 23 LED IPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

t.e. според всички нвидиа не е добър избор в момента,ок тогава ще е интел+ амд карта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.