Премини към съдържанието
algor

Правителството на Пламен Орешарски II

Препоръчан отговор

Какво общо има тази информация с правителството на Орешарски?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази партия е от същото правителство

един дол дренки всичките боклуци

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

един дол дренки всичките боклуци

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станишеви с имот за 2 млн. лв. в „Драгалевци”

Най-бедният политик обитава с многодетното си семейство над 1000 кв. м. разгърната площ

Публикувано изображение

подробности четете във  faktor.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БСП съвсем съзнателно ще ни вкарат в дългова криза, която ще ни спре развитието поне за 10 години напред. Не може със заеми да стабилизираш икономика, и да вървиш напред! Доказано е!

Има частичка истина в думите на Орешарски, че може да се емитира дълг, за погасяване на стар, но според мен това трябва да са единични случаи - а те го правят на всеки 3 месеца. Е, докъде ще стигнем?

Вместо да мислят как да инвестират в реалната и светла икономика, да насърчават производството, МСП (малки и средни предприятия) и да уредят адекватна нормативна база, те са се пуснали по най-тънката лайсна - тегли яко заеми, пък после квото стане... всъщност какво ли се учудвам, БКП са експерти по фалиране на България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БКП са експерти по фалиране на България.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като един млад човек, не мисля, че политическите партии ще оправят ситуацията в страната ни. Всички са нагли, долни и егоисти. На всички млади хора им омръзна да слушат приказки от политици като "Аз съм оптимист, България ще се оправи". Егати тъпото. Първо те да се оправят, а после държавата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът според мен, е че всички роптаят само срещу едната част на нещата - в случая политиците (куклите). Но никой не протестира и не говори за тези, които им дърпат конците (кукловодите). От тях идва целият проблем. Политиците просто са техни представители. Независимо дали се сменят или не, кукловодите винаги стоят в сянка. Да сте чули някой в публичното пространство да обсъжда ген. Любен Гоцев например? Да сте чули обществена дискусия как Луканов източи милиарди държавни пари и създаде червените милионери + зародиша на банковата криза? Или по-пресен пример - някой да протестира срещу медийната империя на Пеевски, сараите на Доган, КТБ на Василев? Това са хората, които дърпат конците, срещу тях трябва да бъдат насочени протестите. Само тогава ще има промяна на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът според мен, е че всички роптаят само срещу едната част на нещата - в случая политиците (куклите). Но никой не протестира и не говори за тези, които им дърпат конците (кукловодите). От тях идва целият проблем. Политиците просто са техни представители. Независимо дали се сменят или не, кукловодите винаги стоят в сянка. Да сте чули някой в публичното пространство да обсъжда ген. Любен Гоцев например? Да сте чули обществена дискусия как Луканов източи милиарди държавни пари и създаде червените милионери + зародиша на банковата криза? Или по-пресен пример - някой да протестира срещу медийната империя на Пеевски, сараите на Доган, КТБ на Василев? Това са хората, които дърпат конците, срещу тях трябва да бъдат насочени протестите. Само тогава ще има промяна на системата.

Ако разкараме техните пионки (240 боклука) ,кукловодите ще се покажат много бързо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали вече не се е случвало? 1997-ма какво стана, нали ги разкарахме 240-те пионки барабар с правителството? Какво стана? Споразумяха се да върнат мандата и да дойде Костов, с обещанието че няма да ги пипа. Така ли стана? Имаше ли осъдени или разследвани червени за банковите фалити, фалирането на предприятията и тн? Нямаше. Значи Костов си изигра ролята, а кукловодите си останаха непокътнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали се сещате че ако стане задължително гласуването, твърдия електорат на ДПС ще изглежда минимален и от 3-та сила може да станат 7-ми

Не точно.

Ако аз не харесвам нито една партия ,и нито един народен представител ,обче съм задължен да гласувам ,как мислиш ще гласувам ?

Обче ако се вдигне мизата за гласували ,примерно ако няма нито ена партия ,за която да са гласували по-малко от 51% (по смисъла на демокрацията) ,то тоагава изборите са невалидни.

По този начин като оставиме ДПС да ни управлява няколко години (през което несъмнено трябва да минем) ,то тогава току-виж на някой сельо му просветнало ,че трябва да се гласува .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата може да се говори много ,но е ясно,че тази ситуация на силно поляризирано общество най-добре устройва наи-долните мафиотски структури барикадирали се в българската политика. В политиката винаги е имало и ще има лобиране ,но от 2001-ва досега нещата придобиха застрашителни размери и тук вече не говорим за обичайното лоби ,а за арогантно поставяне на целия държавен апарат в услуга на група престъпници с интелект под средното ниво.В тази ситуация на тотална липса на доверие,никоя партия не е в състояние да вземе мнозинство и да състави кабинет без коалиция,така отговорността се размива,а дори да има добри идеи ,те не се реализират, защото някой  от партньорите не ги споделя. Простеещия все повече народ си мисли ,че наказва политиците с ниска избирателна активност,а така прави услуга на няколко партии,които имат вече голям опит в купуването на гласове.Четвъртата власт дали от глупост или за пари катализира вредните процеси в обществото ни. В едно нещо съм сигурен ,поколенията след нас ще ни проклинат за сегашната ни глупост.

P.S. Не драматизирайте толкова емитирането на нов дълг, интересувайте се от това къде ще се инвестират средствата и какъв ще е ефекта. Ние имаме много малък дълг в сравнение с останалия свят и за момента много малки данъчни ставки,много ни е зле вътрешния пазар и баланса внос-износ,закъсваме с човешките ресурси и образованието.Политическата нестабилност пречи много на растежа и инвестициите.Имам чувството,че унас и икономистите са или продажни,или много некадърни ,защото и те плямпат страшни глупости.

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че унас и икономистите са или продажни,или много некадърни ,защото и те плямпат страшни глупости.

Евала за адекватното изказване.И двете са... и некдърни ,и продажни.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали се сещате че ако стане задължително гласуването, твърдия електорат на ДПС ще изглежда минимален и от 3-та сила може да станат 7-ми

Ами нали БСП-то /в частност Мая Манолова/ преди няколко месеца направиха чисто нов изборен кодекс. Защо, тогава не записаха в него "задължителното гласуване"? Защото с ДПС бяха във властта. Сега обаче ДПС им го слага с вазелин и БСП отвръща на удара. Ама след е..не, к..не. Сега започва едно предизборно реване и надлъгване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето защо щели да си тръгват- след това нали няма те да го плащат

http://vbox7.com/play:565777dbee

Държавния дълг не се тегли така ,както спекулативно го представят журналисти и някои политици.Обикновено става с емитиране на ДЦК и връщането може и да е в по-малък размер ,ако политиката е правилна и има икономически растеж,защото тези книжа могат да се търгуват и да се приемат като вид инвестиция.Развитите държави постоянно го правят ,като се гони разумна горна граница,от която ние сме много далече. Човек ,които си няма никакво понятие от макроикономика не трябва да прави оценка на такива действия,защото освен ,че може да сбърка ,може да стане смешен.Понякога стягането на колана и прекалено строга финансова дисциплина ,може да има отрицателен ефект и да затрудни икономиката много повече от нараснал дълг ,такива са схващанията и на един от най-великите икономисти Джон Кейнс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ако политиката е правилна и има икономически растеж,"

аз откакто имам спомени - такова нещо не е ставало

Не съм напълно съгласен ,правени са големи грешки и абсолютни престъпления ,но понякога някои са вземали добри решения.За съжаление българския избирател не може да направи обективна оценка и жълтините станаха определящ фактор в политиката ,това естествено устройва най-добре тези,които народа в действителност не иска ,но винаги си ги докарва на главата с действията или бездействията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За схващанията на Кейнс - Кейнсианството е било спасението за щатите в средата на миналия век. Освен това Кейнс казва и друго - спестяванията са добре от лична гледна точка, но са пагубни за икономиката като цяло, защото парите не са в движение. Е, какво да кажем тогава за спестяванията на българите, които съвсем скоро ще станат колкото БВП-то ни? Това реално работеща икономика ли е?

Има хиляди начини да се погасят стари задължения (тук не отричам емитирането на дълг, но не това да става обичайна практика) - стимулиране на икономиката, индустриалния сектор, стимулиране и насърчаване на МСП. Кое от това го има в България? Не са ли тия същите на власт, които преди 20 години разпарчатосаха целенасочено и съзнателно индустрията ни? До последния нит я разкостиха - десетки големи заводи и по-малки предприятия. Сигурен съм, че всеки може да даде жив пример за предприятие от неговия град което в момента или е разрушено или са останали само сградите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да става обичайна практика съгласен съм,но затова писах,че е по-важно да се задават въпроси за целите,които се преследват с емитирането на нов дълг ,а не параноично да се противопоставяме,както го правят немалко в момента .Според мен трябваше  по-рано и в по-голям размер да се емитира дълг,Дянков беше длъжен да го направи ,за да запази инерцията на икономиката отпреди кризата ,за да приложи мерки да предотврати колапса на вътрешния пазар и  демографския срив ,на който станахме свидетели.Без фактора човешки ресурси ,никакви мерки не могат да помогнат на икономиката,без достатъчен брой млади и можещи всичко е загубено,а точно това е на път да стане.Това ,което е безвъзвратно изгубено трябва да го забравим,да не позволяваме да ни манипулират с него и да гледаме напред.Все още има шанс ,но още един мандат със строги финансови рестрикции и липса на стратегия за развитие ще нанесе фатални щети.Има стотици партии и организации,сега е момента да се направи стратегия ,която да се следва,без да се сменя на 4 години.А политическата нестабилност и силна конфронтация много пречат на икономиката,инвеститорите чувстват несигурност и изчакват или по-лошо пренасочват,затова за мен лично всички актуални политичеки субекти към днешна дата са безотговорни към България именно по тази причина,и трябва да бъдат изхвърлени от политиката завинаги,но поради невъзможността това да стане наведнъж,трябва поне да спрем да играем по свирката им.

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Андрей.

Трябва да седнат на една маса всички икономисти, инжинери, лекари, строители, индустриалци и тн (всеки според ресора си!!) и да се направи един план за 5-6 години напред, който да е заложен като върховен закон и да могат да бъдат добавяни само оптимизации. Независимо кой идва на власт - планът се изпълнява.

Според мен имаме нужда от ръст в индустриалното производство, но това е много сложен процес - трябва да определим в какво можем да бъдем най-добри (не да произвеждаме от всичко и некачествено), и естествено да подсигурим пазарите си. Но това без човешки ресурс - работна ръка, знания, умения и талант няма как да се получи. Общо взето много неща от пъзела липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво значе това

---------------------------------------------------

Иначе за заема от миналата година, наистина трябваше да се вземе.

Държавата мн. забавяше плащанията към частните фирми изпълнители на държавни поръчки

Първото елементарно нещо,което сме длъжни да направим е на едни избори да си вдигнем задниците и по симпатии,или по преценка за най-малкото зло ,да направим едни 70-80% активност и така ще изхвърлим политическите паразити,балансьорите,които извиват ръцете на мандатоносителите,а иначе не носят отговорности, и само се възползват от властта.Това ще е първият ни успех,а след това ще се отвори възможност и за следващите стъпки.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да седнат на една маса всички икономисти, инжинери, лекари, строители, индустриалци и тн (всеки според ресора си!!) и да се направи един план за 5-6 години напред

Никога през живота си не си присъствал, на каквато и да е работна среща, в каквато и да е фирма или организация, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех в национален мащаб. По примера на петилетките навремето, или програмните периоди на ЕС. Става въпрос за национална стратегия, а не фирмена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех в национален мащаб. По примера на петилетките навремето, или програмните периоди на ЕС. Става въпрос за национална стратегия, а не фирмена.

Очевидно не ме разбра. На фирмена среща присъстват хора, които обикновено са с една или близки професии и имат очевидна обща цел и обикновено ограничен брой варианти за действие. И въпреки това, обикновено не могат да се разберат за нищо и всеки лансира своето мнение. Тогава се намесва шефа (за щастие) и избира решение и поема отговорност. Той може това, защото и той поне отчасти разбира за какво говорят подчинените му и му е ясна глобалната картинка - ако е добър шеф. Ако нямаше шеф и всички бяха равни, нищо нямаше да стане.Сега си представи това дето ти го предлагаш. Абсолютно всякакви хора. С абсолютно различен начин на мислене и интереси. С никой който да има представа от всичко това (просто е невъзможно).Баси помисли - стандартно събрание на входа на един блок ще се избият за 10 стотинки увеличение на таксата за чистачка, ти искаш 500 експерта от различни области да изготвят план. Ако това стане, значи аз цял живот съм живял в друга паралелна вселена и някак си без да разбера са ме телепортирали тука.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Искаш да ми кажеш, че не може да бъде постигнато разбирателство по няколко основни въпроса ли? Е, че ние щом не можем да си изготвим национална икономическа стратегия, защо въобще сме държава? Или българите сме ебати олигофрените (което не е далеч от истината), че не може да седнем на една маса и да начертаем план за развитие..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Искаш да ми кажеш, че не може да бъде постигнато разбирателство по няколко основни въпроса ли? Е, че ние щом не можем да си изготвим национална икономическа стратегия, защо въобще сме държава?

Казвам, че не може да стане по начина, който ти предложи. Може да стане по стандартния начин - като всеки шеф натисне подчинените си да си свършат работата и така надолу по веригата, вместо да се чуди как да окраде повече от отпуснатия му бюджет по един или друг начин. И тъй като България е парламентарна република - началото е от там. Трябва да се промени начина на работа на парламента по такъв начин, че всеки да може лесно да разбере какво е направил всеки депутат и да се гласува за всеки един персонално - т.е. мажоритарни избори, явно гласуване в парламента, освен ако противоречи на националната сигурност и така. Да може всеки да знае тоя дето е гласувал за него колко е работил и колко е спал там. И следващия път да се маха.

Или българите сме ебати олигофрените (което не е далеч от истината), че не може да седнем на една маса и да начертаем план за развитие..

Не сме олигофрени повече, от който и да е друг народ. Малко сме свикнали да не слушаме законите и всеки да се оправя сам за себе си ама. И точно за това не можем да седнем на една маса и да се разберем - баснята за ловеца и гаргите в мрежата чувал ли си я? Същичките сме - ако има някой да ни подбере с тоягата, летим в една посока, иначе се пръскаме на различни страни и туп - долу.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.