Премини към съдържанието
algor

Правителството на Пламен Орешарски II

Препоръчан отговор

някой да е чул нещо за какво стана с обещаните 10% съкращения в държавната администрация, защото аз където съм ходил са си същите мутри от 7-8 години и не намалят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против БСП съм, но съм с две ръце за това да стане факт

Не навсякъде има учители. Има недостиг на кадри на някои места. Например за инженерните специалности.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не навсякъде има учители. Има недостиг на кадри на някои места. Например за инженерните специалности.

всяка година излизат от университетите млади хора (включително и от инжинерните специалности) и отиват на бюрата по труд, но от там не им предлагат такова работно място, а ги насочват на друго което не е в тяхната специалност, защото някой пенсионер не желае да си ходи, или ще ми кажеш че всички на 100% които завършват отиват в чужбина, например:

мед. сестри които казват че не е хубаво, ниско е заплащането, а се пенсионират и остават да работят защото не е хубаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всяка година излизат от университетите млади хора (включително и от инжинерните специалности) и отиват на бюрата по труд, но от там не им предлагат такова работно място, а ги насочват на друго което не е в тяхната специалност, защото някой пенсионер не желае да си ходи, или ще ми кажеш че всички на 100% които завършват отиват в чужбина, например:

мед. сестри които казват че не е хубаво, ниско е заплащането, а се пенсионират и остават да работят защото не е хубаво

Егаси изречението...

За точка, нов ред, главна буква, ново изречение чувал/а ли си?

Голям/а неграмотник/неграмотница си, честно, а неуважението ти към хората, които пишат тук е безгранично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Администрацията в държавата намаля или се увеличава

- правят ново министерство / всички знаем че в тях има администация

- през два три дена по новините казват че правят нова комисия , държавна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кое е наглост, че не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е наглост, че не разбрах?

Темата на вота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Защото според мен, по времето, когато беше премиер, Борисов допусна доста грешки по отношение на националната ни сигурност.

Най-голямата беше, че разби службите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото според мен, по времето, когато беше премиер, Борисов допусна доста грешки по отношение на националната ни сигурност.

Най-голямата беше, че разби службите.

Въз основа, на кое, смяташ така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста грешки по отношение на националната ни сигурност.

според мен повечето са с положителен занак,

но по добре ли е като предните правителства да бездействат в "националната ни сигурност"

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Ви е известно колко празни приказки се пишат.

Да...земеделската земя се дава на чужденци...

Браво!

Демек цялата политика е в ползу САЩ и Европа...

Няма български прасета и земеделие...

България има един път - независима държава.

Редактирано от urgen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е слаба икономика и винаги се подчинява на някой - както и всички по слаби държави. Досега се командвахме от Русия не ни хареса. Мисля че по добре се живее в САЩ отколкото в Русия, или пък греша - поправи ме ако е така.

Горещо ти препоръчвам да се преместиш да живееш в северна Корея, но там ако кажеш парите ми са малко другите взимат повече казват, че се интересуваш от политиката на други страни а не от нашата и те обявяват за враг на нареда и си губиш живота

и не си копувай телевизор "Масови екзекуции в КНДР за гледане на телевизия"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е безпардонно подслушване.

Каза Бойко Борисов. По негово време дори и него подслушваха и то неговите хора, и това беше известно. А сега се прави на...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по времето на Боойко Борисов та и сега все излизат някакви записи с Бойко Борисов а с Сергей Станишев нищо, това все повече прилича на политическа поръчка от БКП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Борисов в Брюксел и писмото на ЕК за ЕРП-тата - случайно съвпадение!
Орешарски: ДКЕВР да си свърши работата, който не е доволен - има съд

Премиерът Пламен Орешарски смята, че писмото на еврокомисаря Гюнтер Йотингер за процедурата по отнемане на лицензиите на ЕРП-тата и визитата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в Брюксел са „случайно съвпадение“.

В писмото от началото на април Йотингер изразява тревога от процедурата по отнемане на лицензите на електроснабдителните дружества и предупреждава за евентуални мерки срещу България, ако правителството не зачита независимостта на ДКЕВР или ако тя не изпълнява задълженията си.Орешарски уточни на среща с представители на граждански организации в Министерския съвет, че писмото е дошло два дни след посещението на лидера на най-голямата опозиционна партия в България и срещата му с Йотингер, но не вярва български политически лидер да взема страна в спора между НЕК и ЕРП-тата.

На писмото ще бъдат дадени отговори, а експерти ще бъдат изпратени в ЕК, за да обяснят, че в случая със задействаната процедура по отнемането на лицензиите на трите ЕРП-та от ДКЕВР се действа съгласно закона. „Гарантирам, че ще вървим по процедурата, независимо какви посланици какви влияния оказват, защото върховенството на закона трябва да е за всички“, заяви Орешарски сред ръкоплясканията на гостите.Премиерът каза, че енергийният регулатор трябва да бъде оставен да си свърши работата, а след това, който не е доволен – има съд.Орешарски коментира, че в здравеопазването има много проблеми, но със средствата, които всички заделяме, „не е възможно да осигурим здравни услуги на топ равнище“.Премиерът каза, че почти всеки ден разговаря по проблемите със здравния министър Таня Андреева. По думите му промени в Закона за здравето, които ще бъдат обсъдени на следващото заседание на Министерския съвет, ще въведат „редица дисциплиниращи мерки на системата“. Орешарски е сигурен, че законът ще се справи поне с източването на Здравната каса.Премиерът смята, че трябва да се очертае кръгът от въпроси, които са за референдум и такива, които не трябва да се решават на национално допитване, за да се предпазим от опасността да обсъждаме въпроси, по които не сме достатъчно компетентни. На референдуми не се обсъждат данъци, тъй като всички ще искаме да паднат, даде пример той.Въпреки разнообразните въпроси, на които отговори премиерът, срещата беше основно посветена на правосъдието, а на въпроси на гражданите отговори ресорният министър Зинаида Златанова.По думите на Орешарски правосъдието работи върху лошите практики на частните съдебни изпълнители и ще има законови промени в тази връзка.„Готвим закон за защита от кредитори или закон за индивидуалния фалит, в който ще има известни гаранции, че човек няма да е длъжник до живот“, съобщи премиерът, който уточни, че не става въпрос за опрощаване на дългове, а за механизми, по които свръхзадлъжнели лица или домакинства за определен период от време ще изчистват дълговете си, включително с имуществото си.Орешарски призова гостите си да не гледат едностранчиво на въпроса и да се търсят балансирани решения. Банките ни трябват, без банки няма развитие, категоричен е той.Макар че има напредък, трябва да се съгласим, че дефицитите остават – така Зинаида Златанова коментира факта, че осма година мониторинговият механизъм за сътрудничество и проверка в областта на правосъдието не е отпаднал за страната ни.Попитана кога гражданите ще могат да се обръщат директно към Конституционния съд, тя отговори, че това може да стане само с промяна в Конституцията.Всички опити за реформиране на съдебната система отвън са дали в най-добрия случай частични резултати, убедена е Златанова, според която „не може без вътрешното убеждение на магистратите“. От пътуванията и срещите си в страната обаче тя е убедена, че „съвестни и честни магистрати има навсякъде“.Тя коментира още, че превенцията срещу престъпността не е размерът на наказанието, а това да не можеш да го избегнеш, ако си извършил престъпление.Според Златанова МВР полага много сериозни усилия срещу битовата престъпност и това дава своите резултати. 

Автор: Веселина Йорданова

http://www.dnes.bg/politika/2014/04/11/borisov-v-briuksel-i-pismoto-na-ek-za-erp-tata-sluchaino-syvpadenie.222192

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Орешарски: ДКЕВР да си свърши работата, който не е доволен - има съд"

това не го е казал Орешарски, беше устно казано от ЕК преди седмица, сега просто Орешарски го повтаря, това че сега ЕК ще го напише официално не означава че Орешарски е умен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има тази информация с правителството на Орешарски?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има тази информация с правителството на Орешарски?

тази партия е от същото правителство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази партия е от същото правителство

един дол дренки всичките боклуци

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.