Премини към съдържанието
algor

Правителството на Пламен Орешарски II

Препоръчан отговор

http://www.vesti.bg/bulgaria/politika/stanishev-shtom-gerb-ne-iskat-da-ne-byrzame-s-ostavkata-6014573

Този човек,сериозно се подиграва със хората. Политическият му инатлък и тъпоумие,може да имат огромна цена за страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото че при задължителното гласуване ще трява да гласуваш за някой ,независимо че ги мислиш всички за крадци ,и предатели.

Мога ли да те попитам - защо правиш опит за манипулация ? Никой за никого НЕ е длъжен да гласува, даже и на "задължителното" гласуване ! Това им е на тях големият кошмар и риск - голямата партия на "белите бюлетини", която може да се появи "от нищото", и която би ги делегитимирала ! Затова се ослушват и оглеждат за това "задължително" гласуване !

Който гласува - легитимира политическата мафия от всички цветове !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на последните избори имаше 30 и няколко % активност

............

Ти май не успяваш да осъзнаеш, че разумните хората вече масово НЕ ги вълнува нищо. Дали турците ще имат 3% или 33% няма никакво значение за мен, тъй като нищо, абсолютно нищо няма да се промени - пътя на българия е предначертан отвън и ние нямаме думата. При това беше предначертан без да ни питат нас!

А сега искат от нас отново да ги легитимираме за вече предначертаният път! Е няма как да стане, ако има поне грам себеуважение и достойнство!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за партйните субсидии има

дали не ти е прекалено кешово мисленето ? питам, щото където играе кеша, изчезва идеята !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кешово мислят и политиците

да разбирам ли, че си политик ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, не съм но повечето хора вече мислят като политиците / в цифри

затова и расте експоненциално и броя на негласуващите

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятате ли, че ще подадат оставка? Гледам ги по телевизията, че си играят на някакви игрички и започвам да се чудя вече. Вие как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мога ли да те попитам - защо правиш опит за манипулация ? Никой за никого НЕ е длъжен да гласува, даже и на "задължителното" гласуване ! Това им е на тях големият кошмар и риск - голямата партия на "белите бюлетини", която може да се появи "от нищото", и която би ги делегитимирала ! Затова се ослушват и оглеждат за това "задължително" гласуване !

Който гласува - легитимира политическата мафия от всички цветове !

Първо ,не се опитвам да правя никакви манипулации. Манипулациите ги правят политиците ,които имат интерес .

Второ, тази партия не белите бюлетини май обезмисля идеята за задължително гласуване ,защото ако се появят едни 70 % бели бюлетини ,става все едно сега 70 % не  гласували нали ?

Ако обаче успоредно с задължителното гласуване се качат необходимите проценти ...примерно ако за една  партия има по-малко от 40% или 50 % получава мандат ,няма ли да е по-добър ефекта ?

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ,не се опитвам да правя никакви манипулации. Манипулациите ги правят политиците ,които имат интерес .

Второ, тази партия не белите бюлетини май обезмисля идеята за задължително гласуване ,защото ако се появят едни 70 % бели бюлетини ,става все едно сега 70 % не  гласували нали ?

Ако обаче успоредно с задължителното гласуване се качат необходимите проценти ...примерно ако за една  партия има по-малко от 40% или 50 % получава мандат ,няма ли да е по-добър ефекта ?

"Задължителното" гласуване за мен е краен, отчаян опит на политиците, осъзнавайки, че НЕ могат (чрез политиката си) да ни убедят да ги изберем и да ги легитимираме, да ни заставят (принудят) да го направим! Остава и да бъде забранено да се гласува с празна бюлетина и задължително да се избере някой от тях ... и нещата отиват към едни други времена!

А истината е простичка - ако работеха за хората и хората усещаха това, щеше да има избирателна активност и щяха да бъдат избирани. След като не работиш в полза на хората (а работиш за себе си) - получаваш един четвъртит върху бюлетината! Елементарно е!

Задължителното гласуване няма да реши и промени нищо ! И стига с тези елементарни манипулации, за които писах!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятате ли, че ще подадат оставка? Гледам ги по телевизията, че си играят на някакви игрички и започвам да се чудя вече. Вие как мислите?

Ще подадат оставка, когато му дойде времето, а сега наистина играят игрички, създавайки впечатлението за хаос в управлението, какъвто всъщност не съществува.

Печелят време, през което трябва и ще свършат много важна работа.

Така мисля.

На мен ми е по-интересно какво става извън парламента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз все си мисля че сега ако 70% са не гласували ако е задължително , белите листа ще са поне 50% а не като досега 70%

да, съгласен съм, че го има този момент (това ще бъдат купените гласове, при това на много по-ниска цена) .... но това напълно подтвърждава стремежа за налагане на "силово" избиране... а това е признак, че работата не добре и политиците НЕ работят за хората !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И стига с тези елементарни манипулации, за които писах!

Би ли обяснил как точно се опитвам да те манипулирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в ЕС има страни с задължително гласуване

Кипър, Люксембург , Гърция.  Белгия

за да се прецени добре трябва да се види, какво е било положението в тези страни преди и след / в икономически план

Самият факт на налагане на "задължително" (не случайно е в кавички) гласуване, говори, че в системата има проблем, разрешението на който се прави опит да бъде по силов път ! Ако ти ме накараш насила да гласувам за теб, това гаратира ли ти спокойствието, че аз наистина те харесвам ?! Това, че ще получиш "законова" легитимация, не означава, че в действителност ще имаш морална такава! Схващаш ли ?

Няма ли практическо и бързо решаване на основните социални проблеми, "законовата" насилствена легитимация няма да ти помогне!

Аз лично бих ударил един голям Хикс, върху бюлетината ... защото не им вярвам ! А те го подтвърждават това всеки път! Първо трябва да поработят, много здраво за хората, и чак тогава (на следващите избори) могат да чакат одобрение и легитимация!

Искаш ли да ти кажа защо в момента има напън за задължително гласуване ? За да може след изборите да кажат : "Чрез вота избирателите ни казват, че трябва да има широк обществен консенсус и затова БСП и ГЕРБ ще подкрепят правителство на ББЦ!" За това е тоя зор... просто това е инструктажа, който даде "виетнамското" л@йно Маккейн ! 

А изпълненията от вчера срещу Моника Станишева/Йосифова/ и от днес- срещу спонсора на БСП - Цветан Василев, е една голяма парлама, за захранка на шарана, преди предстоящият неделен риболов! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли да ти кажа защо в момента има напън за задължително гласуване ? За да може след изборите да кажат : "Чрез вота избирателите ни казват, че трябва да има широк обществен консенсус и затова БСП и ГЕРБ ще подкрепят правителство на ББЦ!" За това е тоя зор... просто това е инструктажа, който даде "виетнамското" л@йно Маккейн ! 

http://www.vesti.bg/bulgaria/politika/stanishev-bylgariia-e-naj-vazhna-triabva-ni-dialog-6014776

Без коментар!  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поне на мен това изказване на Станишев ми звучи смешно

Не е смешно, а е празно. Няма смислена информация в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поне на мен това изказване на Станишев ми звучи смешно

Абе то може да ти е смешно, ама "младите ше се вземат" и това ще бъде шок за твърдите ядра. А "младите ше се вземат", защото това е "заповедта" спусната в брюксел. Както вече не веднъж съм казвал - БСП НЕ е лява партия, така, че съюз с боко-тиквата няма да е неестествен.

Неможе да правиш лява политика, теглейки държавни заеми, за да ги раздадеш по 3 лв на пенсионерите, а в същото време заробваш държавата. Това НЕ е лява политика. Лява политика е да вземеш от богатия и да преразпределиш на бедния. Ама как БСП ше посегне на богатия (въведе плосък данък), като то БСП е партия на банкерите и на крупните милионери-олигарски, при това в ключови сфери на икономиката. БСП е бита карта за левия електорат!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

снощи подкрепата си за руско-италианския проект за газопровода "Южен поток", предмет на сблъсък между Москва и Брюксел на фона на украинската криза, предаде Франс прес.

Газопроводът "е добрият възможен път за трайни енергийни доставки в средносрочен план", заяви австрийският канцлер Вернер Файман след среща със словенския и хърватския си колеги край Любляна.

Словенската премиерка Аленка Братушек също обяви "Южен поток" за "жизненоважен инфраструктурен проект".

Представителите на двете малки алпийски страни направиха тези изявленията няколко дни преди предстоящото посещение на руския президент Владимир Путин във Виена на 24 юни.

Кремъл заяви, че Путин ще поиска от Европа да изясни позицията си по проекта, поставен под въпрос заради украинската криза.

На 19 юни еврокомисарят по енергетиката Гюнтер Йотингер заяви на пресконференция в Брюксел, че

проектът за изграждането на газопровода „Южен поток“ не е прекратен, а е спрян засега, докато не отговори на законовите изисквания.

По повод изявленията на руския външен министър Сергей Лавров, свързани с проекта, Йотингер коментира, че „Лавров е част от играта“. 

От няколко години имаме редовни контакти с нашите руски партньори по въпроса за „Южен поток“, добави еврокомисарят. 

Попитан дали е разбрал за репортажите в българските медии, според които дори след разпореждането на премиера Пламен Орешарски работата по проекта да бъде преустановена, дейностите всъщност продължават, Йотингер заяви, че трябва да вярва на българското правителство.

http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-iuzhen-potok/avstriia-i-sloveniia-podkrepiat-iuzhen-potok-6015340

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1284394

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:rolleyes:Най-накрая двете десни партии сЪ вземат!   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България от 1990-та насам няма ляво, център и дясно. Нито левите са леви, нито десните - десни. Да вземем БСП. Какво е лявото в тази партия? Нищо - нито идеите им, нито действията им, нито политиките им, нито кадрите им. Това е партия на едрия капитал, на каквото е останало от комунистическата номенклатура (синове, дъщери, рода, приятели). Те нямат за цел да работят за общественото благо и държавата. Тяхната мотивация е на най-ниско ниво. Те се водят само от личния си интерес. Примери - хиляди. Като започнем от 1990-та, минем през източването на предприятията, банковите фалити, източването на държавния резерв в определени другари, назначени за капиталисти и още и още и още.

Всичко през последните 25 години се диктува от перестройчиците-превратаджии. Те си създадоха опозицията - СДС беше бъкано с агенти на ДС и легитимни "опозиционери" още от самото си създаване. Те си избраха Желю за президент (уж да замажат очите на обществото че сдават властта, а всъщност Желю се оказа тяхна пионка). Те си създадоха ДПС като опора - и я използваха още 92-ра когато трябваше да бутат Ф. Димитров. Как образуваха Беровото правителство дотогавашните "смъртни" врагове БСП-ДПС? А Костов? Същата история - БКП апаратчик, назначен за демократ. Дойде на власт 97-ма с уговорката, че няма да пипа червените престъпници, отговорни за банковите фалити. Така че няма леви и десни. Изобщо не може да става въпрос за каквито и да е цветове. Всичко е подчинено на едно - властта и грабежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една добра дума за правителството на гн. Орешарски.

избора на министъра на спорта е отлична идея , да се сложи филолог, който да не пуска зад граница спортисти с неправилен правоговор и правопис. спомнете си колко срам брахме с нац. отбор по футбол на световното през 94г. в сащ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премиерът Пламен Орешарски ще обяви оттеглянето на кабинета си в сряда след заседанието на Министерски съвет, но ще внесе официално оставката в четвъртък в деловодството на парламента, довери достоверен източник от ДПС.

Правителствени източници се надяват, че в парламента няма да има дебати по оставката, а депутатите само ще я гласуват.

До 5 август кабинетът "Орешарски" ще управлява в оставка.

24chasa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спомнете си колко срам брахме с нац. отбор по футбол на световното през 94г. в сащ

я припомни ако обичаш ..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я припомни ако обичаш ..?

всеки циганин може да рита и да търчи след топката, защо трябва да се гордеем с измета който дори и собствения си език не знае, крайно време е да спрем с ритнитопковщината и да се заемем със сериозните неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.