Премини към съдържанието
algor

Правителството на Пламен Орешарски II

Препоръчан отговор

Говорех в национален мащаб. По примера на петилетките навремето, или програмните периоди на ЕС. Става въпрос за национална стратегия, а не фирмена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех в национален мащаб. По примера на петилетките навремето, или програмните периоди на ЕС. Става въпрос за национална стратегия, а не фирмена.

Очевидно не ме разбра. На фирмена среща присъстват хора, които обикновено са с една или близки професии и имат очевидна обща цел и обикновено ограничен брой варианти за действие. И въпреки това, обикновено не могат да се разберат за нищо и всеки лансира своето мнение. Тогава се намесва шефа (за щастие) и избира решение и поема отговорност. Той може това, защото и той поне отчасти разбира за какво говорят подчинените му и му е ясна глобалната картинка - ако е добър шеф. Ако нямаше шеф и всички бяха равни, нищо нямаше да стане.Сега си представи това дето ти го предлагаш. Абсолютно всякакви хора. С абсолютно различен начин на мислене и интереси. С никой който да има представа от всичко това (просто е невъзможно).Баси помисли - стандартно събрание на входа на един блок ще се избият за 10 стотинки увеличение на таксата за чистачка, ти искаш 500 експерта от различни области да изготвят план. Ако това стане, значи аз цял живот съм живял в друга паралелна вселена и някак си без да разбера са ме телепортирали тука.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Искаш да ми кажеш, че не може да бъде постигнато разбирателство по няколко основни въпроса ли? Е, че ние щом не можем да си изготвим национална икономическа стратегия, защо въобще сме държава? Или българите сме ебати олигофрените (което не е далеч от истината), че не може да седнем на една маса и да начертаем план за развитие..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Искаш да ми кажеш, че не може да бъде постигнато разбирателство по няколко основни въпроса ли? Е, че ние щом не можем да си изготвим национална икономическа стратегия, защо въобще сме държава?

Казвам, че не може да стане по начина, който ти предложи. Може да стане по стандартния начин - като всеки шеф натисне подчинените си да си свършат работата и така надолу по веригата, вместо да се чуди как да окраде повече от отпуснатия му бюджет по един или друг начин. И тъй като България е парламентарна република - началото е от там. Трябва да се промени начина на работа на парламента по такъв начин, че всеки да може лесно да разбере какво е направил всеки депутат и да се гласува за всеки един персонално - т.е. мажоритарни избори, явно гласуване в парламента, освен ако противоречи на националната сигурност и така. Да може всеки да знае тоя дето е гласувал за него колко е работил и колко е спал там. И следващия път да се маха.

Или българите сме ебати олигофрените (което не е далеч от истината), че не може да седнем на една маса и да начертаем план за развитие..

Не сме олигофрени повече, от който и да е друг народ. Малко сме свикнали да не слушаме законите и всеки да се оправя сам за себе си ама. И точно за това не можем да седнем на една маса и да се разберем - баснята за ловеца и гаргите в мрежата чувал ли си я? Същичките сме - ако има някой да ни подбере с тоягата, летим в една посока, иначе се пръскаме на различни страни и туп - долу.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може всеки да знае тоя дето е гласувал за него колко е работил и колко е спал там. И следващия път да се маха.

Даже  може да не се чака следващия път... Ако депутатите се избират мажоритарно , то те могат да бъдат отзовавани от избралите ги. По същия начин трябва да бъдат избирани и съдиите и районните шефове на МВР. Масите могат да променят правилата на играта , но винаги има нужда от лидер ,който да канонизира усилията в дадена посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже  може да не се чака следващия път... Ако депутатите се избират мажоритарно , то те могат да бъдат отзовавани от избралите ги. По същия начин трябва да бъдат избирани и съдиите и районните шефове на МВР. Масите могат да променят правилата на играта , но винаги има нужда от лидер ,който да канонизира усилията в дадена посока.

какво трябва да направим за да ги отзовем

Рефердум ли ?

Колко е като цена ?

Колко е като сума 1 месечна заплата на депутат ?

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво трябва да направим за да ги отзовем

Според мен не трябва нищо да правим.Нека да ги оставим да се удавят в собствените си л**на ,така че и най-малоумните прослойки на българското общество да прогледнат ,и да не гласуват за тях повече.

Сега и да ги махнеме ,пристига Бат Бойко ,и всичко започва от начало.

Коалицията сега грабят като за последно ,щото после другите ще дават обяснения за това ,или онова.

В момента  нещата в БСП и АТАКА са доста зле ,и аз искам да си изкарат мандата ,да ги видиме как ще докарат държавата ни до дъното, че и по-надоло.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставка на кабинета на Пламен Орешарски и незабавни избори, обяви лидерът на БСП

"Нито министрите, нито премиера заслужават да носят самостоятелно отговорността за държавата в условията на липса на политическа подкрепа и парламентарна нестабилност. Затова, най-коректното и отговорно действие е незабавно да си подадат оставката. Веднага след преодоляване на вота на недоверие". Това заяви лидерът на БСП Сергей Станишев в словото си по време на НС на БСП. Той изтъкна, че след като техният партньор ДПС е заявил своята позиция, "не можем да носим сами отговорността за съществуването и действията на правителството и то при настоящата формула на управление".

http://pressadaily.bg/publication/45565-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%A7%D0%A0%D0%94-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2/

Е, това беше.

До дни оставката на това Правителство ще е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо не поведе сам хорото на оставките ?

И след като една година хората искаха тази оставка, сега стопли, че това е най-коректното действие.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо не поведе сам хорото на оставките ?

И аз се чудя, защо?

Хубаво хоро щеше да се получи - води го Станишев, до него Борисов, до него следващия...и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудя, защо?

Хубаво хоро щеше да се получи - води го Станишев, до него Борисов, до него следващия...и така...

Не разбирам защо намесваш и Борисов, но това си е твоя работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо намесваш и Борисов, но това си е твоя работа.

Ще намеся и Сидеров и още много други, които навредиха на България и българския народ по един или друг начин.

Това е мнението ми.

През всичките почти 25 години страната ни е управлявана от хора, които са поставяли личните и партийните си интереси над държавните.

Те не са се самоизбрали, разбира се, но се надявам на следващите избори да променим нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще намеся и Сидеров и още много други, които навредиха на България и българския народ по един или друг начин.

Това е мнението ми.

През всичките почти 25 години страната ни е управлявана от хора, които са поставяли личните и партийните си интереси над държавните.

Те не са се самоизбрали, разбира се, но се надявам на следващите избори да променим нещата.

Явно имаш и любимци ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прогнозирам, че след изборите ще се случи абсурдната коалиция Герб -  Бсп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да се върши работа.

И ДПС да е извън парламента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно имаш и любимци ;)

Тц.

Но кой знае, може и да проимам когато започне предизборната кампания. ;) 

Преди минути един виц случайно попадна в полезрението ми:

Работен ден на Народното събрание. Текат някакви дискусии. Депутат се обръща към свой колега и му казва:- Да знаеш, че след 40 години България ще стане богата страна!Другият го поглежда изненадано и отговаря:- Вероятно. Жалко само, че нас няма да ни има тогава.- Не "жалко" а, "защото"..... 

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.

Но кой знае, може и да проимам когато започне предизборната кампания. ;)

Преди минути един виц случайно попадна в полезрението ми:

Работен ден на Народното събрание. Текат някакви дискусии. Депутат се обръща към свой колега и му казва:- Да знаеш, че след 40 години България ще стане богата страна!Другият го поглежда изненадано и отговаря:- Вероятно. Жалко само, че нас няма да ни има тогава.- Не "жалко" а, "защото"..... 

:)

Защо тогава казваш "почти" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане, но може да получат по-малко места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид създадената ситуация ,както и партиите в парламаента ,няма никакъв друг вариант.

Най-тъжното е ,че който както и да се коалира ,за народа абсолютно нищо няма да се промени.

Дали са БСП с ДПС и АТАКА,или БСП с ГЕРБ ...все си е БКП. За малките партии важи същото.Докато БКП и ДС са там ,нас нищо добро не ни чака.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тогава казваш "почти" ?

Защото ме мързи да ги пресметна точно :shy11:

Най-тъжното е ,че който както и да се коалира ,за нас абсолютно нищо няма да се промени.

Ако в Парламента влязат само партиите, които са там в момента, наистина нищо няма да се промени.

Но ако успеят да влязат и други партии, надежда за промяна, макар и малка, има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в Парламента влязат само партиите, които са там в момента, наистина нищо няма да се промени.

Но ако успеят да влязат и други партии, надежда за промяна, макар и малка, има.

Еми тези ,които са извън парламента пак са съставени от разни БКП-ренегати. Дори за СДС вече излзиат разни информации ,че е създадена от БКП ,за да настане УЖ някаква демокрация.

Реално в България демокрация никога не е имало , а това през последните 25 години няма нищо общо с тази дума.

Вие май не си давате сметка колко безнадежно е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми тези ,които са извън парламента пак са съставени от разни БКП-ренегати. Дори за СДС вече излзиат разни информации ,че е създадена от БКП ,за да настане УЖ някаква демокрация.

Реално в България демокрация никога не е имало , а това през последните 25 години няма нищо общо с тази дума.

Вие май не си давате сметка колко безнадежно е положението.

Все повече хора мислят положението за безнадеждно, поради което и не отидоха да гласуват.

Не, не искам да мисля, че няма никаква надежда, защото това би означавало само едно - гибел за България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако от ЕС не им бяха спрели проекта "Южен поток" оставка нямаше да има, обрачите от фирми щяха да крадат от там

и сега какво става - тока напъва от месеци нагоре, газта и тя напъва нагоре, парното и за него се говори че таз година трябва да поскъпне шоково защото кретените не са позволили малко миналата година, има да изплащаме глоби по вече изгубени евро проекти

Нека да позная какво ще кажат - това не скочи по време на нашето правителство ние вдигнахме дори пенсиите ( но случайно ще забравят да кажат е с 3 лв и че няма да ги плаща същото правителство) ,

Познатите номера на БСП от преди

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да се върши работа.

Не съм съгласен с идеята - политически противници (на книга) да влизат в коалиция ! Истината обаче е, че коалицията Герб - Бсп реално не е неестествена, защото и двете партии са .... десни ! Едните са просто консерватори, други са либерали, но и двете изповядват нео-либералният монетарен капитализъм и "живота на кредит".

С други думи - автентичният ляв избирател - социалист - няма реален избор! Все повече леви избиратели осъзнават това, и затова от избори на избори - все по-малко хора гласуват ! Факт !

Редактирано от T-50 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Едните са просто консерватори, други са либерали, но и двете изповядват нео-либералният монетарен капитализъм и "живота на кредит"....

В същност са нео-мафиоти !....." ...- И трите ли ? ; - И трите дядо попе....!"....

Когато вече са ти откраднали миналото и настоящето , какво друго остава за крадене освен бъдещето - твоето , нашето и на нашите деца...?

Станишев предлага оставка на правителството и избори през юли !?....(последни новини).

Всички показаха , че в същност искат едно и също . И няма никакво значение със или без задължително гласуване. Познай до три пъти що е то !...

Кръгът се затвори ....

Кръгли идиоти.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.