Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, както си гледам телевизора и малко по малко започва да затъмнява докато картината не стане черна, иначе звук имам.. После се осветлява и всичко си е наред, но ми е чудно защо става така и как да се ремонтира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е телевизора? Ако е CRT залагам на лоши спойки на платката, на която се намира цокъла към кинескопа. Ако е това - ремонтира се. И се ремонтира относително лесно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, телевизора е Shivaki stv-2015m4. Преди не ми го правеше този проблем, като свързах декодера и започна да става често. Мога ли да го ремонтирам в домашни условия или да не се мъча, а да го занеса на ремонт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбирате от такава апаратура, занесете го на телевизионен техник. Ако разбирате няма проблем да го отворите и да видите цокъла е кръгъл и е свързан за ЕЛТ отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пипаш, ако не разбираш, че телевизора после да не ти гръмне в лицето или да не те шибне ток.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е телевизора? Ако е CRT залагам на лоши спойки на платката, на която се намира цокъла към кинескопа. Ако е това - ремонтира се. И се ремонтира относително лесно.

При лоши спойки изчезва от раз! По-вероятно,проблема е от кондензатор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще оставите телевизионните сервизи да фалират от липса на клиенти !

Хвърлям боба ... може да е от паразитния хебел или от торсионната щанга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе , а ако е отоплението ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пипаш, ако не разбираш, че телевизора после да не ти гръмне в лицето или да не те шибне ток.

Това ми прозвуча като пародия Сим опасен си :D, но и си и прав не се знае, кинескопите работят на високо напрежение и двете може да стане, вероятно да е кондензатор (както спомена един от колегите) защото потребителя казва, че градивно потъмнява и е кондензатор, но можем само да гадаем нека да отвори и да подуши от къде идва проблема или най-добре е да се иде на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, както си гледам телевизора и малко по малко започва да затъмнява докато картината не стане черна, иначе звук имам.. После се осветлява и всичко си е наред, но ми е чудно защо става така и как да се ремонтира?

Телевизора ти е за сервиз, а не да се чудиш как още повече да го развалиш. Не се ли сещаш, че ако знаеше и можеше, нямаше да питаш тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лоши спойки изчезва от раз! По-вероятно,проблема е от кондензатор.

Зависи...зависи... Нямал си работа с телевизор Електрон, за това говориш така :D Е, там най-големият дефект бе посочените спойки и един резистор МЛТ избил на печатната платка. Егати дефекта! Ремонтите им се правеха за 50 стотинки. :) Поне не са като днешните боклуци. К'вато техника правя в последните 10години, все кондензатори се дънят. Егати ментетата кондензатори вече. Ей тука в захранващият блок на един телевизор имам да сменям 220uF/160V... Той кондензатора отгоре здрав, а като го повдигнах - отдолу целият изтекъл и едното му краче изскочи. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% отопление на кинескопа.Студени спойки.Отоплението идва от ТХО-то и се качва на цокъла на кинескопа.Ше трябва да се проследи от ТХО-то,самото отопление е от две крачета на ТХО-то като едното е на маса а на другото пише HT,проследяваш го него,обикновенно минава през 1 бр омово съпротивление и се качва на цокъла на кинескопа по куплунг от 4 жици.Трябва да проследиш цялата шина до самият кинескоп.Ако той е с девет крачета като погледнеш отзад най-горните две са отопление.Внимавай че по този куплунг едното е 200в

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колегата е прав за студените споики не е капацитет шом затамниажа бавно това е  виж покраи тхо-то и горе на цокала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.