Премини към съдържанието
jerii

Проблем с инсталация на ubuntu под windows

Препоръчан отговор

Здравейте, опитах се да си инсталирам най-новата версия на убунту, но ми дава грешка, в която пише, че за повече информация трябва да видя дневника.. Прочетох го, но нищо не разбрах от това.. Почистих регистрите и пак същото.. ПС: Инсталирам го с wubi. Някой имали си на представа какво е станало. Ако Ви трябва дневника, той е прикачен. Моля ви да ми помогнете, по-бързо! пс: Ето файла /дневника/ http://dox.bg/files/dw?a=f47096639f

Редактирано от jerii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш си го инстални нормално от флашка или диск . Отдели си едни 50 ГБ дял  и инсталирай . Дали ше сложиш  с нормално и ли с тая шитня wubi  пак ше ти се прецака MBR заради  бутлоудъра  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш си го инстални нормално от флашка или диск . Отдели си едни 50 ГБ дял  и инсталирай . Дали ше сложиш  с нормално и ли с тая шитня wubi  пак ше ти се прецака MBR заради  бутлоудъра  .

Как така ще се прецака :/ И на коя ос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За някои неща е желателно първо да се попрочете нещо преди да започнем да експериментираме:

http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-with-windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За някои неща е желателно първо да се попрочете нещо преди да започнем да експериментираме:

http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-with-windows

Знам как се инсталира! Да не мислиш, че го правя за първи път?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко пъти си инсталирал линукс ама трябва да ти е ясно,че GRUB ще се запише в MBR  дяла  за да може да ти стартира после която с-ма искаш.  Утре като ти писне и речеш да махнеш лунукса ще трябва да правиш репаир  на джама защото няма да стартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко пъти си инсталирал линукс ама трябва да ти е ясно,че GRUB ще се запише в MBR  дяла  за да може да ти стартира после която с-ма искаш.  Утре като ти писне и речеш да махнеш лунукса ще трябва да правиш репаир  на джама защото няма да стартира.

Туй го знам, само не знаех какво е MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен едно от предимствата на линукс е свободата. Това ще рече, че имаш свободата да инсталираш GRUB или който и да е мениджър за начално зареждане където ти е удобно. Не подвеждайте хората с такива твърдения. До автора: При самата инсталация ще пита къде желаете да се инсталира мениджъра за начално зареждане (GRUB). Наистина, често срещана практика е да се инсталира в MBR на твърдия диск. Това не означава, че не е възможно на друго място да се инсталира (като например в дял на твърдия диск). Освен това при евентуална повреда на Линукс, има възможност за поправка на въпросния дял за начално зареждане (MBR), в случай, че му се налага на автора (възстановяване на MBR под Windows 7 преди да изтрием линукс).

Що се отнася до автора: Linux Mint не е равно на Ubuntu. За линукс минт може да ползвате: mint4win (тук е описано къде би трябвало да се намира този файл). Друг начин, по който може да пробвате е да преименувате името на *.iso файла, който ползвате за линукс инсталацията, например на Edubuntu-i386.iso - за 32 битова система или Edubuntu-amd64.iso - за 64 битова система и да проверите дали ще сработи така. Най-добре обаче да намерите къде се намира mint4win.exe в монтирания iso диск на линукса и да го стартирате. Друг вариант е да си изтеглите наистина Ubuntu от официалния им сайт. Успех.

П.п. Въобще някой погледна ли файла, който автора е прикачил преди да пише мнение?

П.п2. Тук се разисква и за проблема на wubi с Windows 8 и UEFI:

This is an issue that I believe to have solved- it is like this problem here - Dual Boot Windows 8 with Ubuntu 12.10

My suggestion (and it's only a suggestion) is to tpe "msconfig" (without the quotes) on the Windows 8 start screen. In the boot tab, see if Ubuntu is listed. If it is, select the entry by highlighting it and click on "Set as default". This should hopefully load the Ubuntu bootloader instead of Windows' boot menu allowing you you boot into Ubuntu.

Also, from the start screen type in "uefi" and in the settings option on the seach charm, click on "Advanced start up options", click on it. Scroll down to the bottom of the entry and under "Advanced start up", click Restart now. You should now have an option to change the boot order.

I know it is the same solution to another one but to me the core problem is the same- Windows 8 bootloader

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето ще го инсталира колкото да види за какво иде реч и до 3 дена ще  го е изтрил  и забравил чак до следващия път в който реши да експериментира . Не съм искал да подвеждам никой  но съм 99% убеден,че ще има сако некст-некст и накрая инстал . Аз съм си инсталирал бутлоудъра  на другия ми диск  и  винаги така процедирам с линуксите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.