Премини към съдържанието
TPOXATA

Записване на звук "от компютъра"?

Препоръчан отговор

Здравейте,

значи искам някак си да запиша даден звук,който примерно се е заредил от сайт без да използвам микрофона понеже става много кофти качеството.Сещам се че преди време бях направил такова нещо,ама забравих как.Някоя програма да препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редно е да ти кажа, че си объркал раздела. Да знаеш занапред. :)

Сега по темата. Има доста подобни програми, но ще спомена две от тях.

Лично аз използвам Total Recorder за подобни записи и знам, че програмата е доста способна, но е и доста трудна за настройка.

Другата програма е Super MP3 Recorder. Не съм я изпробвали лично все още, но съм чувал добри думи за нея.

Качил съм ти ги и двете в Rapidshare.de, изпробвай ги. Ето линковете:

Total Recorder 5.3 Professional Edition

Super MP3 Recorder Pro 6.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за критиката относно раздела ;) Просто рядко посещавам този форум и явно трябва да му разуча структурата по-подробно.

Значи с тези програми ще мога да записвам примерно звук от някой сайт?Без да се използва микрофона като записващо устройство?

Снощи питах и в дата-та и ми казаха,че със Sound Recorder-a на бозата ставало (и наистина ставаше...преди 2-3 години бях записвал така ама...),но не знам защо не успях да направя нищо sad.gif

Та питам те дали с тези програми ще стане понеже международния ми е адски слаб и да знам дали си заслужава :) Може да не сме се разбрали... ;)

EDIT:Хмм...нещо съм недоскив... Не съм видял въобще раздела "Искаме програми" :)

Редактирано от TPOXATA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са програми, чиято цел да записват звук в избран от теб и поддържан от тях формат от различни източници. Total Recorder, стига да я настроиш правилно може да записва всякакъв звук, който се подава към звуковата карта, т.е. каквото чуваш от колонките, това се записва. Програмата инсталира собствен емулиращ драйвър, който се появява в звуковите устройства при настройките на звуковата карта в контролния панел на Windows. Драйвърът може да се намести като default устройство, затова провери кое е default драйвера и си избери истинския на звуковата карта. Т.е. включвай драйвера на програмата, когато се налага, а през останалото време не го дръж активен.

Този драйвер е посредник между софтуера, от който ще записваш и самия Total Recorder. Пример: настройваш Winamp да използва именно този драйвер за да възпроизвежда звука. Веднъж щом звукът преминава през драйвера, на Total Recorder ще й е лесно да го прихване и да го запише в mp3 (ако си избрал този формат и имаш читам mp3 кодек), wav или какъвто формат си избрал. Програмата може да записва и без драйвера, но според авторите това намалява функционалността й. Вярно, така е, но за някои операции е по-лесно без драйвера. С програмата (ако схванеш как се работи с нея) можеш да си запишеш звук от игра докато играеш и въобще ВСИЧКО, което чуваш от колонките.

Самата програма има доста настройки, а понеже не съм я ползвал от доста време, съм ги позабравил. Съжалявам, че не мога да ти дам изчерпателна информация. Освен това така и не я разбрах НАПЪЛНО. Help файла може да не е перфектен, но е достатъчен за да ориентира даден потребител кое за какво и как работи. Оттам-нататък следват експерименти донякъде по метода "проба-грешка".

Дадох тази програма, защото макар и малко капризна и сложна, е доста добра.

За Super MP3 Recorder не мога да дам инфо, защото не съм я пробвал лично. Нищо не пречи да й хвърлиш едно око. :)

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

All Sound Recorder е програма която записва в най-различни формати това което излиза от саунд картата.Използал сам я за запис от сайт и няма проблем вади перфектен звук в зависимост от формата по който записваш...mp3..ogg :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз точно на Super MP3 Recorder-a се пробвам в момента,но нищо не излиза sad.gif Значи в менюто Option има подменю Mixer Settings.Там трябва да избера "Recording Mixer",като аз го разбирам,че трябва да посоча откъде да записва (микрофон,phone line и т.н.).Пробвам с Microphone и не записва от микрофона,пробвам Line In пак същото,пробвам AUX ... нищо.

Дали няма някой,който може да помогне със самите настройки,защото е ясно,че аз нещо бъркам.При Total Recorder-a ще е по-трудно затова и засега няма да и обърна много внимание :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.