Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Казват, че властта опорочава хората.Не мисля, че това се отнася за всички. Може би тя опорочава само тези, които вътре в себе си са били порочни.

Навсякъде сме заобиколени от хора с власт - кои с по-малка, кои с по-голяма - от служителите на разни държавни служби, до политиците по високите етажи на властта.Достатъчно е да дадем някаква минимална власт на някой човек, за да видим какво представлява той. Дори и да има власт над пет човека, този който придобива власт показва своите качества и характер. 

Всяка власт корумпира, а абсолютната власт -  абсолютно !- Монтескьо

Ако искаш да познаеш някого - дай му власт !- българска пословица

Съгласни ли сте с тези сентенции ?

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да сложиш всеки с власт под един знаменател. Но в повечето случаи това е вярно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и тези, които я нямат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, даа! Опорачава и още как. Виждал съм обикновенни хора на които ако се даде дори мъничко власт, то бързо, ама много бързо забравят , какво са , кои са, от къде са. Тези пък, които имат власт стават все по - алчни за такава. Примери много, но  хайде да не давам, че да не вземе някой да се асоциири и обиди.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен. Давам незначителна власт на някого и така знам, да го уважамам ли или да се пазя от него.

За сега само един е издържал теста- и той е затворник. :cant believe:

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казват, че властта опорочава хората.Не мисля, че това се отнася за всички. Може би тя опорочава само тези, които вътре в себе си са били порочни.

....

Съгласни ли сте с тези сентенции ?

"Дай на глупака власт и му гледай сеира!"

Властта сама по себе си не опорочава, тя разкрива/показва какъв е човека притежаващ съответните права.

Тоест, този който я притежава веднага лъсва с истинската си същност. Мъдрото и успешно управление на страна, бизнес, група от хора и т.н. се дължи на личностните качества на ръководителя, плюс правомощията които притежава.

За съжаление, България затова е една от последните по развитие държави. Явно управляващите нямат необходимите качества и са некомпетентни и некадърни. Това се наблюдава не само в политиката, но и във форумите! ;)

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и тези, които я нямат.

А тези на които им се даде някаква дори и нищожна власт, какво правят?

"Дай на глупака власт и му гледай сеира!"

Властта сама по себе си не опорочава, тя разкрива/показва какъв е човека притежаващ съответните права.

Тоест, този който я притежава веднага лъсва с истинската си същност. Мъдрото и успешно управление на страна, бизнес, група от хора и т.н. се дължи на личностните качества на ръководителя, плюс правомощията които притежава.

За съжаление, България затова е една от последните по развитие държави. Явно управляващите нямат необходимите качества и са некомпетентни и некадърни. Това се наблюдава не само в политиката, но и във форумите! ;)

Да, напълно съм съгласна.

Като се даде власт на някой човек, той веднага почва да си придава важности. Без значение дали ще е модератор във форум, или политик. :)

Публикувано изображение

Думите на някои хора са вечни и независими от времето, важат и днес. Сигурно ще важат и след сто години....Как мислиш?

Абсолютно съм съгласен. Давам незначителна власт на някого и така знам, да го уважамам ли или да се пазя от него.

За сега само един е издържал теста- и той е затворник. :cant believe:

Сериозно ли? :ohmy:

О, даа! Опорачава и още как. Виждал съм обикновенни хора на които ако се даде дори мъничко власт, то бързо, ама много бързо забравят , какво са , кои са, от къде са. Тези пък, които имат власт стават все по - алчни за такава. Примери много, но  хайде да не давам, че да не вземе някой да се асоциири и обиди.

Е, защо, нали сме свободни хора...що пък да не даваме примери... ;)

Не може да сложиш всеки с власт под един знаменател. Но в повечето случаи това е вярно.

Да, изключенията са рядкост ...за жалост.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"А тези на които им се даде някаква дори и нищожна власт, какво правят?"

Тази категория хора тръгват с другите, на които властта им е в повечко, защото добре знаят, че не тръгнат ли, ще бъдат изхвърлени от властта. Ежедневни примери се виждат в България. Нима не си забелязал още? Ето ти един пример от преди година две!

Имаше депутат от Врачанския край, който имаше конюшни и такива подобни. Фирмажия с две приказки. Но по стечение на обстоятелствата...стана депутат. Най- голямата му грешка е, че не се съгласи с кражбите,с лъжите и всички останали "добродетели", които реално присъстват във всеки народен представител. Е... показаха му вратата  на изхода на народното събрание! Още примери искаш ли? С каквито се събереш, такъв ставаш. Иначе, колелото на историята те изплюва незабавно.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пази Боже сляпо да прогледа !

Това са банални теми и има хора и хора. Обикновено си гледам моя живот и интерес и страня от директори за което нямам преки наблюдения над хора с власт. Но попаднеш ли в ръцете на такива могат да те направят на маймуна и да си избият всичките комплекси върху теб от яд.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България открай време съществува един феномен - най-големите некадърници заемат най-отговорните постове.

Това е така, защото умните, способните и можещите се отказват да се борят с разни тъпаци, страдащи от болна амбиция, за да си спестят нервите и унижението да се борят с хорица, които са далеч под нивото им.

Тези хора са си порочни преди да получат власт, даже бих казала, че те опорочават властта.

Честния и почтен човек нищо не може да го опорочи, но за жалост такива не виреят във властта.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ето че никой не е конкретизирал нещо за този форум обаче... Колежке, да нямаш гузна съвест?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ето че никой не е конкретизирал нещо за този форум обаче... Колежке, да нямаш гузна съвест?

Ами той народът го е казал : Гузен, негонен бяга ! :) 

А на твоята колежка ще кажа, че с тази тема и с въпросите в нея, не съм нарушила нито едно правило на форума !

А ако тя лично се е засегнала - това е неин проблем, а не на форума.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не продължаваме в тази насока, защото може да се стигне до момент, наистина да се намери основание да се хване за някоя приказка. Темата е философска, демек погледа не трябва да конкретизира твърде много субекта, а обекта на обсъждане.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не продължаваме в тази насока, защото може да се стигне до момент, наистина да се намери основание да се хване за някоя приказка. Темата е философска, демек погледа не трябва да конкретизира твърде много субекта, а обекта на обсъждане.

Напълно съм съгласна ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм!

Странна тема.

Баш на място.

Май ще обърка "сънчото" на много хора :giggle1:

Въх!!!! :lol6:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм!

Странна тема.

Баш на място.

Май ще обърка "сънчото" на много хора :giggle1:

Въх!!!! :lol6:

Какво е смешното, момичета и момчета... :)  Давайте да говорим по същество.Дайте примери, от вашето обкръжение или от обществото, за това как властта опорочава. И дали преди това тези хора, са били кротки, а след като са придобили власт са станали хищници.А може пък и да има и честни и почтени хора с власт. Нека да не поставяме всички под общ знаменател.

Когато например се говори за партии, вие какво си мислите ? Че всичките хора от една партия, са корумпирани мошеници ли ? :huh:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е смешното, момичета и момчета... :)  Давайте да говорим по същество.Дайте примери, от вашето обкръжение или от обществото, за това как властта опорочава. И дали преди това тези хора, са били кротки, а след като са придобили власт са станали хищници.А може пък и да има и честни и почтени хора с власт. Нека да не поставяме всички под общ знаменател.

Когато например се говори за партии, вие какво си мислите ? Че всичките хора от една партия, са корумпирани мошеници ли ? :huh:

Ако ще си говорим за политици има специален раздел за целта.

Ако ще си говорим за попове (и това бе споменато по-горе) има специален раздел за това.

Е, ако ще говорим за философия ще трябва да се задоволим с абстрактното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си говорим за попове (и това бе споменато по-горе) има специален раздел за това.

Властта е навсякъде около нас. Няма как да говорим за власт, ако не даваме реални примери от живота, от света и обществото в което живеем.Ако се стремим да използваме само някакви абстрактни понятия, то темата би била много скучна.

А явно на  потребителите, не са им интересни скучните теми...както забелязвам. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Властта е навсякъде около нас. Няма как да говорим за власт, ако не даваме реални примери от живота, от света и обществото в което живеем.Ако се стремим да използваме само някакви абстрактни понятия, то темата би била много скучна.

А явно на  потребителите, не са им интересни скучните теми...както забелязвам. :(

Съжалявам, но раздела в който се намираме е Философия и ще се придържаме към философската гледна точка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но раздела в който се намираме е Философия и ще се придържаме към философската гледна точка!

Както кажеш, Шефе ! Ще се опитам да се придържам към темата ! :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Властта се разглежда във всеки един аспект: политика, религия, бизнес, команден състав (военен) ... и т.н.

Точно затова е в раздела Философия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е власт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Властта се разглежда във всеки един аспект: политика, религия, бизнес, команден състав (военен) ... и т.н.

Точно затова е в раздела Философия!

Тогава да преместя темата в Празни приказки, а? Темата е пусната в раздел философия, тогава разглеждайте философския й аспект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава да преместя темата в Празни приказки, а? Темата е пусната в раздел философия, тогава разглеждайте философския й аспект.

Точно Философията разглежда нещата от всички страни. А спама в Празни приказки го запази за колегите си, те там са най-компетентни, а не в компютърните раздели! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.