Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Има ли значение дали самата кутия на компютъра е отворена или за затворена по време на работа..?По-бързо ли работи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Има ли значение дали самата кутия на компютъра е отворена или за затворена по време на работа..?По-бързо ли работи ? 

Относно бързодействието/производителността на компютъра няма връзка.

Просто някой хора ги оствят отворени с цел за по-добро охлаждане (ако има нужда) или да си "гледат" компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако работеше по-бързо, нямаше да се продават затворени кутии.Или въобще нямаше да се продават кутии :D
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате проблем с охлаждането, отварянето на кутията може да помогне. Високи температури могат да са причина за бавна и нестабилна работа на системата. Решението в този случай обаче е по-скоро почистване и добавяне на някой друг вентилатор по кутията, смяна на термопаста и т.н. На отворен капак може да падне малко тази температура и привидно компютъра да работи "по-бързо". От друга страна отварянето ще помогне за напълването на всичко с прах, така че като цяло не е никакво решение. Почистване (+ термопаста например), добавяне на вентилатори, оптимизиране и поддръжка на ОС, ъпгрейд на компютъра - това са неща, които реално ще имат по-голям ефект. Другото е все едно да очакваш че като отвориш прозореца ще учиш по-бързо. Все тая е, най-много да изстинеш :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за инфото :) Може би ще се спра на добавя на нов вентилатор за охлаждане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за инфото :) Може би ще се спра на добавя на нов вентилатор за охлаждане 

Ако искаш направи няколко снимки на отворената кутия, за да могат колегите да ти предложат варианти. Няма смисъл да купуваш вентилатори ако не се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки, но са преди няколко месеца направени

Публикувано изображение

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки, но са преди няколко месеца направени

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това са снимки на две различни конфигурации - коя е актуалната за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са снимки на две различни конфигурации - коя е актуалната за момента.

Много виждаш, бре  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос за втората машина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за втората снимка, ако добавиш един вентилатор (май е 120мм?) на задния панел на кутията да изкарва топлия въздух ще бъде добро начало.Най-добре ще се получи ако замениш кутията с някоя по-добра, но всичко опира до пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата в кутията? има места вентилатора ли какво, че не ми е ясно малко с кутиите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста голяма разлика в сравнения с твоята кутия като: по-добър въздушен поток, тоест доста повече места за вентилатори, по-добра кабелна подредба, по-добри материали(ламарини) и т.н. Като цяло само положителни неща сравнение с твоята кутия. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На фона на остарелия хардуер, само една нова кутия ти трябва. Остави го това нещо, когато купуваш нова конфигурация. За момента може да поставиш вентилатор и филтър на предния панел (ако кутията позволява) за подобряване на въздушния поток. Нищо повече не нужно да се прави, ако пък не искаш този вариант - просто остави всичко така, както е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мислех да слагам отпред вентилатор, но няма място....Чудя се дали не може да се направи нещо ама май не може... 

http://ardes.bg/components/computer-cases/Thermaltake+VN900K1W2N+Commander+GS-II+Black-51030 този как е 

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мислех да слагам отпред вентилатор, но няма място....Чудя се дали не може да се направи нещо ама май не може... 

http://ardes.bg/components/computer-cases/Thermaltake+VN900K1W2N+Commander+GS-II+Black-51030 този как е 

Това е кутия, а не вентилатор. Бъркаш нещо.

Иначе - ако става въпрос за кутия - CM N300 от никем е чудесен избор. 

Обща стойност - 69.97 лв. с ДДС
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да верно видях, че има отпред място за вентилатор... А къде се свързва вентилатора? към захранването ли отива ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата аз никога не бих си оставил отворена кутията , причината е , че като се върна от работа вентилатори и вътре всичко ще е станало в един два пласта прах където се вика. Охлаждането е все тая имаш ли добро охлаждане в самата кутия е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха! Благодаря за отговора, че преди малко си чистех от прах компютъра и се чудих дали да го оставя отворен капака, добре че ми каза да не го оставям отворен :) Сега замислям да купувам 2 вентилатора (намерих места където може да се сложат, малко ъпгрейд на рам-та и нова видео карта около 300-500 лева ще ми излезе всичко ако не се лъжа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два три хубави вентилатора 120 мм. излизат около 30 лв.

По-добре да смените кутията с нова (който ще има по-добър въздушен поток). Пък и в повечето случай със новата кутия 

върви и допълнителен вентилатор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнителен, но само един! Освен от старата кутия да сложа в новата ли какво?!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.