Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Boyan2233

Въпрос за Lenovo y510p

Препоръчан отговор

Искам да попитам имам лаптоп Lenovo y510p и въпроса ми е относно Ultrabay системата. Моята видео карта на лаптопа е Nvidi GT 755m въпроса ми е мога ли на мястото на оптичното устройство да сложа Nvidia GT 650m и дали ще работят и 2-те карти заедно или просто ще си работи само едната. Дали ще работят 2-те като една или трябва специално да търся GT 755m като моята която е вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Може да се сложи видео карта на мястото на оптичното устройство. Това е сигурно. Но дали ако сложа GT 650m   ще работи с моята GT 755m като една или ще си работи само моята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да работи, трябва да са еднакакви картите, а точно твоя мисля, че няма опцията за допълнително видео, но не каза запознатите да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Когато го взимах това беше единствената версия която можеше да се купи. А иначе слота е същия да пробвам ли да ми я изпратят по еконт да я сложа да тествам някоя игра дали ще върви с горе-доло FPS и ако върви да я взема ако не просто да си платя доставката и да я върна. Дали така да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм се интересувал от казуса - да, може да се сложи втора 755-ца на мястото на DVD-то и ще си работи спокойно в SLI. Факт е че тези карти са на стойност около 300 лв. някъде, макар че за производителността, която ти дават - за мен си е основана инвестиция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.