Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам имам лаптоп Lenovo y510p и въпроса ми е относно Ultrabay системата. Моята видео карта на лаптопа е Nvidi GT 755m въпроса ми е мога ли на мястото на оптичното устройство да сложа Nvidia GT 650m и дали ще работят и 2-те карти заедно или просто ще си работи само едната. Дали ще работят 2-те като една или трябва специално да търся GT 755m като моята която е вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Може да се сложи видео карта на мястото на оптичното устройство. Това е сигурно. Но дали ако сложа GT 650m   ще работи с моята GT 755m като една или ще си работи само моята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да работи, трябва да са еднакакви картите, а точно твоя мисля, че няма опцията за допълнително видео, но не каза запознатите да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Когато го взимах това беше единствената версия която можеше да се купи. А иначе слота е същия да пробвам ли да ми я изпратят по еконт да я сложа да тествам някоя игра дали ще върви с горе-доло FPS и ако върви да я взема ако не просто да си платя доставката и да я върна. Дали така да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм се интересувал от казуса - да, може да се сложи втора 755-ца на мястото на DVD-то и ще си работи спокойно в SLI. Факт е че тези карти са на стойност около 300 лв. някъде, макар че за производителността, която ти дават - за мен си е основана инвестиция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.