Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам имам лаптоп Lenovo y510p и въпроса ми е относно Ultrabay системата. Моята видео карта на лаптопа е Nvidi GT 755m въпроса ми е мога ли на мястото на оптичното устройство да сложа Nvidia GT 650m и дали ще работят и 2-те карти заедно или просто ще си работи само едната. Дали ще работят 2-те като една или трябва специално да търся GT 755m като моята която е вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мястото е само за оптично устройство, допълнителна батерия или твърд диск.

П.П.Може би точно тази серия има възможност и за допълнително видео, но дали и къде може да се намери опционална модулна карта от необходимият вид си нямам идея. Нито относно това дали е смислено да се харчат пари за такъв ъпгрейд.

Може да се сложи видео карта на мястото на оптичното устройство. Това е сигурно. Но дали ако сложа GT 650m   ще работи с моята GT 755m като една или ще си работи само моята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да работи, трябва да са еднакакви картите, а точно твоя мисля, че няма опцията за допълнително видео, но не каза запознатите да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш карта която да можеш да пъхнеш успешно в слота, не би трябвало да има проблем да работят заедно. Друг е въпроса доколко ще има подобрение в производителността и дали си заслужава парите.

Да не взме да се окаже, че 650-та ще "спъва" 755-та...

Можем само да гадаем, поради простата причина, че малко хора притежават подобен лаптоп, а още по-малко хора са си взели "орязаната" версия с една видео карта и търсят да сложат още една...

Когато го взимах това беше единствената версия която можеше да се купи. А иначе слота е същия да пробвам ли да ми я изпратят по еконт да я сложа да тествам някоя игра дали ще върви с горе-доло FPS и ако върви да я взема ако не просто да си платя доставката и да я върна. Дали така да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм се интересувал от казуса - да, може да се сложи втора 755-ца на мястото на DVD-то и ще си работи спокойно в SLI. Факт е че тези карти са на стойност около 300 лв. някъде, макар че за производителността, която ти дават - за мен си е основана инвестиция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.