Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

asusrog

Избор на звукова карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да ми предложите аудио карта, която ще се използва за слушане на музика и трябва да е PCI-E защото за такава аудио карта ми е дъното. Ако може да не преминава 75 лева с доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ми предложите аудио карта, която ще се използва за слушане на музика и трябва да е PCI-E защото за такава аудио карта ми е дъното. Ако може да не преминава 75 лева с доставка

Щом е за музика се огледай за някой USB DAC на базата на чип PCM27xx. Ще си много по доволен от която и да е звукова карта в този ценови диапазон.

Ето един пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за музика се огледай за някой USB DAC на базата на чип PCM27xx. Ще си много по доволен от която и да е звукова карта в този ценови диапазон.

Ето един пример.

Звук през USB :tease2:

Това е твоята карта - ASROCK GAME BLASTER SB/GB LAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звук през USB :tease2:

Това е твоята карта - ASROCK GAME BLASTER SB/GB LAN

Рече и отсече.

А колко пъти си слушал музика през качествен USB DAC.

И препоръчително е (а според мен задължително) една звукова карта за слушане на музика да има RCA изходи (чинчове).

Аз самият имам подобен USB дак на  "Фенкилер" имам и  Parasound D/AC1000  и съм ги сравнявал многократно. USB дака Естествено  остъпва, звукът му е  по остър, с по-напрегнато звучене, баса по-неестествен. Но разликата в цената е 10-15 пъти. USB дака стува 50-70лв а Parasound D/AC1000 е 700-1000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
    • от dadino
      Мисля да си закупя нова видео карта.Бюджетът е 200 лева. В момента съм с NVIDIA 9500GT, като я използвам просто така, за да има видео   Конфигурацията ми е ASROCK B75 DGS,Pentium G2020, 4GB, XFX TS430, обикновен монитор. Смятам, че ще има някакво подобрение, въпреки старите части.
    • от bulio911
      Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
      SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
      В момента конфигурацията ми е такава 
      Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
      Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
      Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
      Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
      Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
      Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
      Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
      И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.