Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем монитор LG IPS224. Мониторът е на една година, като проблема го е имало и в началото, и сега, без никакви други забележки. Проблема е следният :Отивам в сайт със сив фон (пресен пример : http://findmymobile.samsung.com/ ) при което картината почва да трепти, отначало малко (ако затворя веднага мисля, че не продължава изобщо), но след минута вече осезаемо трепти (като при лоша честота на опресняване). Оттук нататък, каквото и да правя, няма оправяне освен просто да чакам...Пробвал съм : да махна връзката към видео картата, дори само на адаптер монитора пак трепти; да сменя кабела (от HDMI на DVI) пак трепти; да сменя мястото на включване (отидох в друга стая) - същото, само захранване вързано и пак трепти картината, която показва, че нямам връзка; настройки на монитора - регулиране на яркост, контраст, пълен reset, на 60hz съм си, сменях резолюцията, с драйвери / без драйвери, нищо не помага. Единствено остава самия адаптер, преди да потърся проблема в монитора.Някой със същия проблем, или сблъсквал се, или тепърва сблъскал се като влезе в посочения примерен сайт, има ли някакво обяснение, трябва ли да ползвам гаранцията, или има и друго решение :(

Редактирано от wazapeh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да пробваш монитора с друг компютър,за да се види дали ще прави същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вариант не съм ли го покрил, като съм пробвал в друга стая само на контакт, без компютър, и картината пак трепти? Иначе май преди съм го пробвал на лаптоп и нямаше пак разлика :(Гаранция имам, просто търся други решения, преди да ходя да се разправям със сервиза.

Редактирано от wazapeh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в монитора. Носете го на сервиз, щом е на 1 година, може би още е в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да докладвам, вчера си взех нова видео карта, при което ми се наложи да изчистя драйвъри (смених производителя) и сега, с новото видео, нямам такива проблеми... Явно е било нещо от видеото, което обаче разстройва монитора и трептенето си продължава на самия монитор, без задължително да е обвързан с видео картата.Темата може да се затвори :) Благодаря за предложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Yulian Atanasov
      Здравейте, имам следният проблем:
      Картината на монитора ми трепти. Имам от старите CRT монитори iiyama pro 1415, до сега ми вършеше идеална работа. След това отидох на село за няколко месеца и там също работеше без проблем. Но след като се върнах още при първото пускане имаше проблем.Картината ми трепти. От начало мислех, че е от кабели нещо, проверих, изкарах, вкарах, не е от това. След това смених разклонителя, пак без файда. Единствено се оправя когато сменя максималната резолюция(1280х1024) на препоръчителна (1024х768). Прочетох, че това може да се дължи на честотата на опресняване на монитора, която е 60hz при макс. резолюция и 85hz при препоръчителната, но се чудя защо до сега не го правеше това. По някое време като си реши току виж е намаляло трептенето, но след известно време пак почва. Имах още 1 CRT монитор пробвах и нещо - същата работа. Съмнява ме дали не е видеокартата (gt610) или нещо захранването(480w) да поддава. Смятам да си купя нов монитор, но ако се окаже, че е от видеото няма смисъл. Има ли начин да разберем кой е виновникът?
    • от deqn_0000
      Здравейте. Имам проблем с монитора. Получава се едно трептене на различни части от монитора,заснех видео и направих 1 снимка. Искам да знам дали може да се оправи по някакъв начин и ако да,как? Защото в момента съм в малко затруднено финансово състояние,като студент ,за да вземам нов монитор.

video-1444064680.mp4.mp4
      П.С. Монитора е  Philips 170C . Видеокарта Nvidia GeForce 9800 GT . Кабела е с преходник,понеже няма такъв жак към видео картата.
    • от Clover2
      Здравейте! от известно време забелязвам, че монитора ми трепти, а е TFT и не го намирам за нормално. Работи с кабел от друг монитор Samsung, който е CTR и се чудя възможно ли е да е заради това?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.