Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Днес лаптопа на една колежка направи странен проблем. Първият път при стартиране, замръзна на Welcome Screen, а впоследствие замръзна и на Safe Mode.  След  това успях да го стартирам, влезе на черен екран в Windows и след 15 мин чакане на черен екран изкарва следната грешка: "The instrction at 0x0000000779DCCCD referenced memory at 0x000000074fb36cd. The required data was not placed into memory beacause of an I/O error status 0x0000185.Click OK to terminate program."След натискане на ОК екрана остава черен, но може да се извика таск мениджър, през който стартирам explorer.exe  (забравих да кажа че грешката излиза с прозорец озаглавен explorer.exe.) Така стартиран, работи бавно, но като се спре explorer.exe 1-2 пъти и някои от програмите на заден фон се нормализират нещата. Не разчита флашки.Индикатора за HDD свети постоянно. За грешка 185 излиза доста обща информация в нета. Съмнява ме че има проблем с писането по диска.  В момента имам доста важна работа и не мога да отделя много време. Не мога да запиша каквото и да било на диска, нито да отворя флашка за да сваля/вкарам с флашка нещо за диагностика. Дори АИДА.Лаптопа е Dell Inspiron n5010 - i3 370m; 4gb ram; ati radeon карта 5000 series (вероятно) поради липсата на възможност за диагностика не мога да дам детайлна информация в момента. Някакви насоки? Предварително благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятен проблем с РАМ паметта. Трябва да се тества. Запиши си Хиренс на обикновено CD, буутни от него, и пусни един MemTest.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще имам време за това сега, иначе пробвах с разменени места на 2-те парчета РАМ и само с по една от тях. Същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пич приготви си минимум 100 кинта за нов хард -същия проблем имах  сас същия лаптоп съм този модел дава този дефект да знаеш 100% е там повредата

Редактирано от www543 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При N5010 и N5110 съществува проблем с контролера на твърдият диск. Пуснете 32-битовият тест, задържайки F12 при "POST"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че се е скапал харда. Установихме го чрез Hirens Boot CD. Даде много лоши сектори. С друг хард също пробвахме, проблема го нямаше. Ще взимаме нов ;) Мерси за помощта на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.