Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Игнатов

Dell Inspiron N5010 проблем

Препоръчан отговор

Здравейте,Днес лаптопа на една колежка направи странен проблем. Първият път при стартиране, замръзна на Welcome Screen, а впоследствие замръзна и на Safe Mode.  След  това успях да го стартирам, влезе на черен екран в Windows и след 15 мин чакане на черен екран изкарва следната грешка: "The instrction at 0x0000000779DCCCD referenced memory at 0x000000074fb36cd. The required data was not placed into memory beacause of an I/O error status 0x0000185.Click OK to terminate program."След натискане на ОК екрана остава черен, но може да се извика таск мениджър, през който стартирам explorer.exe  (забравих да кажа че грешката излиза с прозорец озаглавен explorer.exe.) Така стартиран, работи бавно, но като се спре explorer.exe 1-2 пъти и някои от програмите на заден фон се нормализират нещата. Не разчита флашки.Индикатора за HDD свети постоянно. За грешка 185 излиза доста обща информация в нета. Съмнява ме че има проблем с писането по диска.  В момента имам доста важна работа и не мога да отделя много време. Не мога да запиша каквото и да било на диска, нито да отворя флашка за да сваля/вкарам с флашка нещо за диагностика. Дори АИДА.Лаптопа е Dell Inspiron n5010 - i3 370m; 4gb ram; ati radeon карта 5000 series (вероятно) поради липсата на възможност за диагностика не мога да дам детайлна информация в момента. Някакви насоки? Предварително благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятен проблем с РАМ паметта. Трябва да се тества. Запиши си Хиренс на обикновено CD, буутни от него, и пусни един MemTest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще имам време за това сега, иначе пробвах с разменени места на 2-те парчета РАМ и само с по една от тях. Същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пич приготви си минимум 100 кинта за нов хард -същия проблем имах  сас същия лаптоп съм този модел дава този дефект да знаеш 100% е там повредата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При N5010 и N5110 съществува проблем с контролера на твърдият диск. Пуснете 32-битовият тест, задържайки F12 при "POST"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че се е скапал харда. Установихме го чрез Hirens Boot CD. Даде много лоши сектори. С друг хард също пробвахме, проблема го нямаше. Ще взимаме нов ;) Мерси за помощта на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.