Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Венелин Иванов

Имам проблем с езика на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! Имам един проблем , четох навсякъде и никъде неможах да намера точното решение. Всичко започна като си пуснах един филм и субтитрите ми излизаха с някакви йероглифи. Всеки дава съвети а у на всеки са помогнали а точно за мен решение няма :no-no: Значи промених с интерфейса на уиндолса с БГ и пак не ми помага. Проблема сега ми е , че като се опитам да смена езика от регионалните езикови настройки на Български и ми дава грешка (i386) и трябва да поставя диска с уиндолс а аз нямам такъв диск защото наскоро един приятел ми го преинсталира. Интересуваме дали мога да го променя без да преинсталирам уиндолс-а. Благодаря много предварително и се извинявам. Просто никъде не намерих точно отговор по този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно каква е ОС?

Но, най вероятно ще трябва и дискът със ОС (от който сте инсталирали), за да си прехвърли необходимите файлове.

Стига да не е някой орязан win. Тогава ще трябва да се сдобиете със читаво копие, за да се получат нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели! Имам един проблем , четох навсякъде и никъде неможах да намера точното решение. Всичко започна като си пуснах един филм и субтитрите ми излизаха с някакви йероглифи. Всеки дава съвети а у на всеки са помогнали а точно за мен решение няма :no-no: Значи промених с интерфейса на уиндолса с БГ и пак не ми помага. Проблема сега ми е , че като се опитам да смена езика от регионалните езикови настройки на Български и ми дава грешка (i386) и трябва да поставя диска с уиндолс а аз нямам такъв диск защото наскоро един приятел ми го преинсталира. Интересуваме дали мога да го променя без да преинсталирам уиндолс-а. Благодаря много предварително и се извинявам. Просто никъде не намерих точно отговор по този въпрос.

Трябва ви диск. Иначе няма от къде да се копират регионалните настройки и unicode шрифтовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно каква е ОС?

Но, най вероятно ще трябва и дискът със ОС (от който сте инсталирали), за да си прехвърли необходимите файлове.

Стига да не е някой орязан win. Тогава ще трябва да се сдобиете със читаво копие, за да се получат нещата.

Операциона система

Трябва ви диск. Иначе няма от къде да се копират регионалните настройки и unicode шрифтовете

Ок мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операциона система

Ок мерси :)

Каква е: Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8.

Питам, за да Ви покажа как да настроите Регионалните и езикови настройки,

след като инсталирате необходимите файлове от диска.

Така няма да имате подобни проблеми за напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е: Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8.

Питам, за да Ви покажа как да настроите Регионалните и езикови настройки,

след като инсталирате необходимите файлове от диска.

Така няма да имате подобни проблеми за напред.

XP e без диск не може ли от някъде да ги дръпна и да ги инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре го поискайте от този, който ви го е инсталирал. И копирайте съдържанието на папка i386 под същото име на диск С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирилизация на Windows

Особено внимание обърнете на  настройките за Unicode програмите (да са на Български)

Не. Препоръчително е да използвате дискът с който е инсталирана ОС.

Ако той е орязана версия (пипнат), и пак имате проблем с кирилизацията. След като сте настроили всичко както трябва (от горният линк),

ще трябва наново да инсталирате ОС със читаво CD копие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.