Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

KovachX

ИЗПРАХ си телефона :O /В пералнята/

Препоръчан отговор

Здравейте, 

имам Samsung Galaxy S2 Plus. Изключително съм доволен от него. Но вчера БЕЗ ДА ИСКАМ почти го изпрах в пералнята. Започвам всичко от начало. На вилата в моята стая има една масичка, и когато се събличам /за да си събера дрехите за пране/ си оставям портфейла, ключовете и телефона на масичката. Но вчера забравих за мобилното си устройство. След което майка ми не е проверила дали имам нещо в джобовете. Тя принципно винаги проверява, но този път не ме е видяла /тоест разминали сме се/ и я е пуснала без да погледне дали имам нещо в джоба на някоя дреха. И така след около тридесет минутки се усетих, че Samsung - а ми го няма. А малко преди това се чу блъскане в барабана на пералнята. Аз я побутнах и спря блъскането. Веднага изключих пералнята /пълна с вода и перяща на четиридесет градуса/ и намерих мобилното си устройство най-от долу /под всички дрехи и вода/. Когато го извадих от пералнята течеше вода, все едно съм пуснал от чешмата. Пропуснах да добавя, че преди да го сложа /не съзнателно/ в пералнята той бе включен. След, като го извадих беше изключен. Веднага го разтръсках /за да падне водата от него/. След това веднага избърсах екрана, махнах капачето, батерията, SIM картата, картата с памет /допълнителна външна памет/ и го поставих на радиатора ни /върху кърпа, за да не е директно на радиатора и да не го излагам на директна висока температура./ След около пет часа го включих. Тогава RAM паметта се беше рестартирала /защото няма батерия, за да я захранва/. Touch screen - а ми не работеше. Тоест забавяше се често и не реагираше. Някой копчета не работеха и тн. След което отново го поставих на радиатора. Към дванадесет часа /вечерта/ го включих отново. Тогава вече touch screen - а може да се каже, че работеше нормално. Когато включих камерата ... Знаете как например по Discovery Chanel дават на Беър Грилс - Оцеляване на предела. Когато му се намокри камерата на ръката /и не само/ много малко неща се виждат.. Е моята камера бе изцяло така .. И с много повече вода. В същото състояние бе и предната ми камера. Когато го пресуших максимално го издухах и със сешоар - а. Тогава се оправи и предната ми камера. Телефона ми разполага с два микрофона. Единия е за нормални разговори, а другия е за разговори на високо говорители. На нормалните разговори микрофона ми не работи. На високо говорители работи без проблем. Бих казал и, че в момента устройството ми работи по-добре и от преди. Сега моля някой, който е в час с нещата да ми каже може ли да се оправи микрофона ми с още сушене или ще се наложи да го нося на сервиз? А, ако го занеса на сервиз могат ли да разберат, че без да искам го изпрах? Ако могат как? Не желая да го отварям, защото имам малко по-малко от две години гаранция. Моля, ако се сетите за още някой съвет да направя нещо кажете .. На общежитие съм и не разполагам с много неща, които всяко домакинство има. Но мога да импровизирам.

П.п. Извинявам се, ако вече има такава тема, но просто до сега нямах възможност да търся из нета, а в момента пари за нов апарат нямам. Пък и този ми излезе скъпичко .. 

Предварително благодаря!!

Лека вечер :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го занесеш на сервиз, със сигурност ще разберат, че е мокрен. Няма да обяснявам как, ако не вярваш - провери. И тогава ти отпада и гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го занесеш на сервиз, със сигурност ще разберат, че е мокрен. Няма да обяснявам как, ако не вярваш - провери. И тогава ти отпада и гаранцията.

За това не съм го и носил. Имам предвид, че ако го занеса например след седмица? Тогава могат ли да разберат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си бе, какви са тия есета по една страница за нищо. :D  :D Телефона е при Свети Петър, събираш пари за нов и внимаваш кои и как ти пере дрехите хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разберат,  че е мокрен.... Има едни лепенки вътре, които като се намокрят стават червени... На един приятел HTC SE замина така. Пробвай с още сушене... Аз съм чувал, че трябва да се сложи в буркан с ориз да се дръпне влагата, но не знам дали е така :/ . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какво си правил тема? Няма смисъл.. Метай телефона в кофата, щото ремонта ще е ужасно скъп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си бе, какви са тия есета по една страница за нищо. :D  :D Телефона е при Свети Петър, събираш пари за нов и внимаваш кои и как ти пере дрехите хаха

Ти си при Свети Петър. Всичко си работи освен единия микрофон .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще го мяташ в кофата ми го подари :D Поиграй си още малко... нищо не губиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разберат,  че е мокрен.... Има едни лепенки вътре, които като се намокрят стават червени... На един приятел HTC SE замина така. Пробвай с още сушене... Аз съм чувал, че трябва да се сложи в буркан с ориз да се дръпне влагата, но не знам дали е така :/ . 

Окей, благодаря за информацията :) Лека вечер :) 

А за какво си правил тема? Няма смисъл.. Метай телефона в кофата, щото ремонта ще е ужасно скъп...

Преди да коментираш чети ... 

Ако ще го мяташ в кофата ми го подари :D Поиграй си още малко... нищо не губиш ;)

Няма да го мятам ... Няма и да го подарявам ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

имам Samsung Galaxy S2 Plus. Изключително съм доволен от него. Но вчера БЕЗ ДА ИСКАМ почти го изпрах в пералнята. 

Сложи го в ориз, за повече от 12 часа (не суши или варен, а суров). Но извади какпака и батерията преди това. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи го в ориз, за повече от 12 часа (не суши или варен, а суров). Но извади какпака и батерията преди това. :)

Добре, много ти благодаря :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс, пропуснах за ориза. Той е силно хигроскопичен и обира влагата. Според мен не трябва да е бланширан, а обикновен и от най-евтините. Може би половин кило ще ти стигне.

Пиши за резултатите, колкото по-сокро го направиш - по-добре. :) Има и друг вариант за вана със спирт, но не съм сигурен за корейските лакове за нокти, дето ги използват за изолация. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си специални хигроскопични смеси. Вероятно се продават и разфасовки, в торбички от попивателна хартия(като тези в които са чаевете за запарка), има такива в кутиите с маркови обувки. Тези специално освен влагата поемат и миризмите. Ориза има известно количество оризово брашно, получено при лющенето. Да не стане така, после да се налага да се чисти телефона и от него. Ако беше някой евтин апарат и аз щях да препоръчам ориз. Но в случая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си специални хигроскопични смеси. Вероятно се продават и разфасовки, в торбички от попивателна хартия(като тези в които са чаевете за запарка), има такива в кутиите с маркови обувки. Тези специално освен влагата поемат и миризмите. Ориза има известно количество оризово брашно, получено при лющенето. Да не стане така, после да се налага да се чисти телефона и от него. Ако беше някой евтин апарат и аз щях да препоръчам ориз. Но в случая...

Проблема е там, че при моя телефон дупчицата за микрофона е около милиметър .. И е точно до зарядното :| 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, мамка му... Не ми се чете...изпрал си го, вероятно, с 99% сигурност, си го прецакал телефона. Ами кажи му ЧАО!!!Гаранцията НЯМА начин да ти го покрие...Ако имаше Застраховка, то да, тогава щяха да ти я признаят и да ти платят 75% от стойността на телефона, евентуално 90%, според конкретните условия. Това с/у 20-30 лв. предварително.....Сега няма какво да се направи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има се специални хогроскопични смеси. Вероятно се продават в торбички, има такива в кутиите с маркови обувки. Тези специално освен влагата поемат и миризмите. Ориза има известно количество оризово брашно, получено при лющенето. Да не стане така, после да се налага да се чисти телефона и от него. Ако беше някой евтин апарат и аз щях да препоръчам ориз. Но в случая...

Силикагел, може би. Какво трябва да се чисти, ако телефонът се постави в ориз? Аз съм изпробвал този вариант, работи в 2/3 от случаи с намокряне, Добре, че не е лаптоп...

О, мамка му... Не ми се чете......

Застраховката струва пари. Доста хора въобще не се замислят за риска. Прав си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ориза го готвя и ям. Силикагелът(да така се казва, основно използуваният за целта химикал), не мога и е силно непрепоръчително.

Обаче, ако не е разбрал, телефона с изключение на микрофона му, си работи. Подмяната на микрофон, дори да е извънгаранционна, едва ли е непоносимата сума, с която в началото плашехте автора на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ориза го готвя и ям. Силикагелът(да така се казва, основно използуваният за целта химикал), не мога и е силно непрепоръчително.

Обаче, ако не е разбрал, телефона с изключение на микрофона му, си работи. Подмяната на микрофон, дори да е извънгаранционна, едва ли е непоносимата сума, с която в началото плашехте автора на темата.

Аз не плаша никого. Освен това този апарат име още дупки за микрофони. Какво пречи да пробва ориза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се пашех ... Основното, което ме интересуваше беше дали мога да го оправя чрез повече сушене и дали от сервиза могат да разберат, че е изпран.. 

Аз не плаша никого. Освен това този апарат име още дупки за микрофони. Какво пречи да пробва ориза?

Може да влезне ориз в някоя дупка и да повреди нещо друго. Или поне аз така мисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Може да влезне ориз в някоя дупка и да повреди нещо друго. Или поне аз така мисля. 

WOW. Нямам думи. Съжалявам, че се намесих...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WOW. Нямам думи. Съжалявам, че се намесих...

Няма за какво да съжаляваш .. Всеки съвет е полезен освен тези, които коментираха, за да си чешат езиците и да ми кажат да го хвърля. Всеки съвет може да има ползи, ако се промени малко .. В момента мисля как бих могъл да направя това с ориза без да има опасност за платките в устройството ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се пашех ... Основното, което ме интересуваше беше дали мога да го оправя чрез повече сушене и дали от сервиза могат да разберат, че е изпран.. 

Защо не помислиш за ъпдейт на хардуера ? Не му ли мина времето на тоя модел. Какво толкова е станало ? Важното е здраве да има тия пласмасарии за по една година и остаряват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати глупостта....Ориза отнема влагата...Това е може да ремонтира телефона, има много условности, дали е бил включен по време на намокрянето, дали е бил под напрежение....В дългосрочен вариант обикновената вода не е стерилна, а всяка друга течност като водка, ракия, кола, фанта, каквото и да е, то те носят неимоверно много повече щети по дъното на телефона... Дъното като дънна платка, като основната платка на телефона....Всякакви течности имат своят негативен момент...Но Оризово зърно да влезне???????????????? Как бе колега, как???? Това е основен метод за профилактика, след като ориза отнема влагата....Та как ще навреди...Как въобще ще влезне.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че темата е интересна.

Публикувано изображение

Ще се намери решение :)

На въпроса: Ако не потърсите гаранционна поддръжка, а просто отидете да оставите апарата за платен ремонт, въобще няма значение, дали и какво е влизало вътре. Никой от сервиза няма да ви търси сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не помислиш за ъпдейт на хардуера ? Не му ли мина времето на тоя модел. Какво толкова е станало ? Важното е здраве да има тия пласмасарии за по една година и остаряват.

Това е идея. Всъщност ориза го пробвах, като изкъпах един айфон в Тайланд, и то със солена вода. Оризът беше марка 500. После взех на жена ми нов айфон, щото този със сготвения с ориз беше out of date.

Aко някой не е пробвал ориз, сготвен с намокрен смартфон, нека да не пише. Надявам се авторът на темата да даде резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.