Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, процесора АМД А 10 6800 к  е с боксовия охладител за сега нямам видео карта и при тежките игри загрява на батлефилд 4 до 69 градуса а 72 е Тж макс. Мисля да купя  охладител около 30- 50 лева не ми се дават много пари или програма максимум до около 80 лева имам предвид този модел:

CM-SEIDON-120V-WATER-COOLER

Надявам се на добър съвет от колеги ползващи охладители и компетентни по въпроса.

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти евтин охладител,който ще ти свърши чудесна работа,че дори и ще клокнеш с него.Това водно охлаждане не знам с каква ефективност е,но според мен не си заслужава.

CM-HYPER-T4-QUAD-HEAT-PIPES

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така на същатата цена на този воден охладител можеш да земеш този кoйто е по-добър и от този Т4 ще останеш доволен. ще ти излезе 80 лева общо с доставката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие добре предлагате охладители, ама без да знаете каква е кутията да няма после греда? :eek:  Ако е с някъква китайка може дори и Т4-то да не се побере. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според кутията:до 160 мм-CM Hyper 212 EVO,Arctic Freezer 13 Pro;до 145 мм-Thermalright True Spirit 120 M BW-намират се в наличност за 60-65 лв.

Освен с кутията,трябва да се съобразиш и с рама.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутията е делукс само тя ми остана от 10 г с дълбочина  19,5 см има полезно разстояние около 16 - 17 см, дъното е fm2a75-itx r2.0 двата слота за рам са ми заети.

http://dox.bg/files/dw?a=6ef49b8126

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви вариант с слим вентилатори които няма да пречат на високопрофилната ви рам-памет

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите поръчах CM Hiper T4 ,утре пристига и монтирам: 

Ами честито!

Дано се побере в кутията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кутията се побра но проблема е, че не мога да ползвам и двата слота от рама, тъй като  е с радиатор. Единия вариант е вътрешната рам да е без радиатора, но така ще изгубя гаранцията, по-добре да продам дъното на 1 месец е, но това е положението. Следващото дъно ще е голямо и скъпо

За охладителя наистина работи перфектно теста на аида за 25 мин - 43 градуса, а на батълфилд 4 - 37 градуса, с бокса минавах Tj макс 72. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.