Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам нужда да сменя старата машинка за работа с нова.Бюджета ми е 620-630лв.Игри на нея няма да се играят, а основно VS 2012, Adobe PS,  дебъгване и игра с JS в конзолата.Освен това ми се иска да си пусна филм с прилично качество (1080p) и да върви нормално.Последното не е абсолютно задължително.

Редактирано от Cheresharche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опишете старата конфигурация - може да се ползват някои компоненти от нея и да се спестят парички за новата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата конфигурация е от 2003г. Едноядрен AMD Athlon XP 3200 (2,12GHz) 512 Ram и Geforce 5200FX.С една дума морално остарял хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря, аз записвачка трябва да имам и ще си я сложа.Нещо не ми отваря линковете?

Отваря ги, но много бавно и затова съм дал шот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се самоцитирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се самоцитирам. 

Колега, тази кутия и за поставка за саксии не бих ползвал! Дъното има само D sub, харда е малък и рамта в едноканален режим, а имаме вградено видео все пак!

Поздрави! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нестандартно предложение от мен:

ASRock H81M, Socket 1150
Intel® PentiumG3420, 32000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box 
Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu
Toshiba 500GB, 7200, 32MB, SATA 3.0
Cooler Master Elite 120 Advanced
Cooler Master GX Bronze, 450W 

Крайна цена около 533 лева с безплатна доставка. След време се слага още една плочка памет, за дву-каналния режим, разбира се. Поне няма да събира място вкъщи.  

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шота пък въобще не съм го видял, хаха.Нали няма да се разсърдиш, че редактирам и предлагам нещо и от мен, пък да кажеш как ще е.Почвам да си мисля дали не е по-добре едно скромно видео, отколкото без.Едит: Не ми трябва голям хард, разбирайте по 1ТВ+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.

ASROCK H81M-HDS /1150
I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CX-2G67 /NO PSU
NJOY 400WGX 400W Passive PFC
2GB DDR3 1600 A-DATA PRO Х2

Обща стойност - 551.22 лв. с ДДС

Количка.

Така вече е ОК. Дъното си има всичко необходимо, вкл. USB3 и SATA3. Рамта е в двуканален режим, кутията и захранването не са нищо особено, но нали целта е да се постигне по-добра производителност. Не виждам смисъл от пентиум с вградено видео. Разбирам да се добави една 7730, примерно, но пентиум за 500 лв. е просто смешно.  А 4330 с HD 4600 са чудесен избор за тези пари :)

Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нестандартно предложение от мен:

ASRock H81M, Socket 1150

Intel® PentiumG3420, 32000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box 

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Toshiba 500GB, 7200, 32MB, SATA 3.0

Cooler Master Elite 120 Advanced

Cooler Master GX Bronze, 450W 

Крайна цена около 533 лева с безплатна доставка. След време се слага още една плочка памет, за дву-каналния режим, разбира се. Поне няма да събира място вкъщи.  

Поздрави и успех! 

Предложението ти е интересно, но няма как да набуташ това дъно! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на АМД за този бюджет заради по-доброто видео:AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX4G DDR3 1600 SILICON POWER1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SFD CORE 1000 MICRO ATX BLACKGB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2Обща стойност - 556.85 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49099p1r48733p1r1002735p1r1080p1r46457p1r47464p1rf.html

Ако искаш може да сложиш хард 500GB и ще падне цената с 15-20лв. Кутия на FD макар и бюджетна е по-добре от всяка друга китайка за 20-30лв., захранването има достаъчно защити и за тази конфигурация е достатъчно. Сложил съм 4GB RAM като ти препоръчвам да сложиш, когато имаш как още 4GB и всичко ще си дойде на мястото. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....Почвам да си мисля дали не е по-добре едно скромно видео, отколкото без.

Едит: Не ми трябва голям хард, разбирайте по 1ТВ+

Къде да ви доставим Titan? 

Малко високи изисквания за този бюджет, само аз ли мисля така? 

Към моето предложение прилагам и тази видеокарта: POWER COLOR AX7730 1GBD5-HE или тази ако трябва всичко да е от един магазин: Sapphire AMD Radeon R7 240, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Сега вече може да се вдигне бюджета до 730 лева, примерно. x) 

И да, изберете си друга кутията, защото предложената от мен нещо не става. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една забележка - може за 1 лв. повече да се вземе USB3 вариантът на кутията.ПП: Мастъре, що се излагаш с GD3 карта :D 

Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шота пък въобще не съм го видял, хаха.Нали няма да се разсърдиш, че редактирам и предлагам нещо и от мен, пък да кажеш как ще е.Почвам да си мисля дали не е по-добре едно скромно видео, отколкото без.Едит: Не ми трябва голям хард, разбирайте по 1ТВ+

За тези пари забрави за външно видео.

ПС: Добре, че не пойска и i5 или i7! :D

Само една забележка - може за 1 лв. повече да се вземе USB3 вариантът на кутията.ПП: Мастъре, що се излагаш с GD3 карта :D

Маи не забелязваш, че дъното не подържа USB3 и затова няма много смисъл от кутията с USB3.  ;) 

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ми трябва само за coding, тук-там и филмец.Повече от 600лв, плюс, минус 30 не е фатално.Колеги, все интересни оферти давате.Дори да е под посочения  бюджет не е фатално.Тъкмо ще ги изпием другите,хаха.Хард даже и 1ТБ ми се струва много, а за видеото нямам идея дали едно от 80лв няма да е по-добре от вграденото.Едит: Ще ме изядете с парцалите от майтапи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за видеото нямам идея дали едно от 80лв няма да е по-добре от вграденото.

Не!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ми трябва само за coding, тук-там и филмец.Повече от 600лв, плюс, минус 30 не е фатално.Колеги, все интересни оферти давате.Дори да е под посочения  бюджет не е фатално.Тъкмо ще ги изпием другите,хаха.Хард даже и 1ТБ ми се струва много, а за видеото нямам идея дали едно от 80лв няма да е по-добре от вграденото.

От 500-550лв. сега качи на 600-630лв. :no-no: След 1 час очаквам да скочиш на 700-750лв.

А за видеото щом си нямаш на идея за какво тогава ни губиш времето?  :mad: Не напразно всички ти даваме с вградено видео, защото за 80лв. външно няма смисъл.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да се посочи бюджет, за да е по-лесно.Като не стигат ще извадя още 50лв отгоре. :) Повече от 600лв НЕ, твърд съм. И понеже не съм готованко, нека питам за моято сглобка. Цък  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да се посочи бюджет, за да е по-лесно.Като не стигат ще извадя още 50лв отгоре. :) Повече от 600лв НЕ, твърд съм.И понеже не съм готованко, нека питам за моято сглобка.Цък 

Чакай сега.

Нали искаше отделно видео?

А и тази рам 3х2 не знам какво ще я правиш.

А ти също каза, че и 1 ТБ ти е много. Не знам...

Просто ще кажа, че е недопустимо конфигурация за повече от 400 лв. да е с пентиум и вградено видео...

Ако толкова държиш на видеокарта, може да се направи G3220+7730, примерно. 

Имаш и други два (по-добри :) варианта - i3 с Intel HD или AMD APU. Най-добре взимай конфигурацията на Jotto_del и си свиркай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да се посочи бюджет, за да е по-лесно.Като не стигат ще извадя още 50лв отгоре. :) Повече от 600лв НЕ, твърд съм.И понеже не съм готованко, нека питам за моято сглобка.Цък 

Този вариант с 3x2 рам е излишен също и захранване от 500W!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не държа за видеокарта отделна.В интерес на истината точно на Jotto_del, като че ли най-много ми допада.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK FM2A88M EXTREME4+ /FM2 1 116.91 лв. 116.91 лв. FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 63.54 лв. 63.54 лв. 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 106.66 лв. 106.66 лв. NJOY 450RGE 450W Active PFC 1 65.24 лв. 65.24 лв. 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 1 65.24 лв. 65.24 лв. AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX 1 185.53 лв. 185.53 лв. Междинна стойност: 603.12 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 12.25 лв. Обща стойност: 590.87 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.