Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Black Power

Търся програма за автоматично излизане от акаунт

Препоръчан отговор

Та да започна така.

У нас компютъра не е ценна вещ. Достъпен е за всеки. Не е табу. Не е табу и всичко инсталирано на него. Няма пароли и отделни администрации.

По някога обаче децата ме изненадват изпращайки, я пост, я писъмце до някого с текст "РРрррреееекищ" Това поради факта,че съм забравил да изляза от даден акаунт. Не, че нещо, но все пак!

Та, питането ми е има ли програма, която да ме отпише от даден акаунт при бездействие определено време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова управление на сесии може да се реализира от страна на сървъра.Иначе се сещам точно за акаунтите в Windows, които за това и са направени - от XP насам е възможно да се настрои Windows да показва екрана с акаунтите след изключване на монитора например.Друго нещо, което ми идва на ум - CCleaner може да трие бисквитите на повечето браузъри - и ако се настрои през Scheduled Tasks да се пуска през определено време и да изтрива всички бисквитки, то дадена страница би следвало да поиска повторен логин при презареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не го настроиш да се заключва от мениджмънта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно започнах първият си пост уточнение. Т.е идеята не е да се ограничава достъпа като цяло, да се заключва или поставят пароли и пр. Та, нужно ми е пр. това (ако не се лъжа) в ABV имаше опция за автоматично затваряне на сесията по зададено време или нещо от сорта. Или друг пример - сега съм във форума, но в бързината ще изляза т.е трябва ми нещо което да затвори акаунта пр. след 3 минути като това да не води до общо ограничаване работата на РС-то, отделно администриране, заключване, рестартиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tриеш от браузъра историята,като маркираш,да се изчистят и паролите.После  в настройките,махаш отметката в пароли и формуляри-Активиране на автоматично попълване на формуляри.След това първият път,когато се вписваш,маркираш „да не запомня паролата„.От там нататък,винаги,когато се затвори браузъра,ще си излязъл от всеки акаунт.Но неудобството е,че всеки път ще ти иска паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tриеш от браузъра историята,като маркираш,да се изчистят и паролите.После  в настройките,махаш отметката в пароли и формуляри-Активиране на автоматично попълване на формуляри.След това първият път,когато се вписваш,маркираш „да не запомня паролата„.От там нататък,винаги,когато се затвори браузъра,ще си излязъл от всеки акаунт.Но неудобството е,че всеки път ще ти иска паролата.

Това добре, но:

- Ето сега поствам в отговор на твой пост, но някой позвънява и аз се заплесвам за 30мин. През това време във форума лъсва пост "Котка куче ииии ннннЩИ" щото съм забравил в бързината да изляза от акаунта. Та идеята е пр.1-2мин. при липса на активност, нещо да затвори автоматично акаунта. Нещо - ако има такова разбира се!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1402264_10200960000942571_1347028469_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1398912_10200960007942746_309304343_o.jpg

Това е една много удобна опция в гугъл хром.

Създавате акаунти Мама,Тате,Баба,дяда.............. дечко и т.н и готово. Всеки ще си има иконка на работния плот и всеки ще си рови от своя профил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1402264_10200960000942571_1347028469_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1398912_10200960007942746_309304343_o.jpg

Това е една много удобна опция в гугъл хром.

Създавате акаунти Мама,Тате,Баба,дяда.............. дечко и т.н и готово. Всеки ще си има иконка на работния плот и всеки ще си рови от своя профил.

А! За това не се бях сетил. Харесва ми, но това не решава проблема когато някой е ровил от своя профил но е забравил да го затвори и друг има опцията да се възползва от това..

Въпреки това , то сега е момента да благодаря на тези, които отделят време и опитват да помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре, но:- Ето сега поствам в отговор на твой пост, но някой позвънява и аз се заплесвам за 30мин. През това време във форума лъсва пост "Котка куче ииии ннннЩИ" щото съм забравил в бързината да изляза от акаунта. Та идеята е пр.1-2мин. при липса на активност, нещо да затвори автоматично акаунта. Нещо - ако има такова разбира се!!!!

Scheduled Tasks има опция да задейства програма при липса на активност на компютъра за n минути. И сега си мисля, че даже не ти е нужен CCleaner (както предложих по-горе), ами ще стане и с прост batch скрипт с команда del и аргумент файла, който съдържа бисквитите на браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Scheduled Tasks има опция да задейства програма при липса на активност на компютъра за n минути. И сега си мисля, че даже не ти е нужен CCleaner (както предложих по-горе), ами ще стане и с прост batch скрипт с команда del и аргумент файла, който съдържа бисквитите на браузъра.

Надценяваш ме. Обясни някак по - просто, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надценяваш ме. Обясни някак по - просто, моля!

Нямам възможност да снимам Windows 7 или 8 в момента, затова ще се помъча да обясня и покажа с каквото намеря в Интернет.

Първо правиш текстов файл със съдържание както следва:

del /F "C:Program FilesOpera 12.10profilecookies4.dat"
и го запаметяваш с разширение ".bat" - в Save диалога на Notepad просто напиши цялото име с кавички и разширение, например "test.bat", като отдолу е избрано "All files". Адресът на файла е примерен, както е при мен - при теб ще е различно, кажи кой браузър ползваш.

След това отваряш старт менюто и пишеш "Task Scheduler". Пускаш го. В отворилия се прозорец избираш от паното вдясно "Create task". Посочваш като програма за изпълнение току-що създадения bat файл. Прозорецът трябва да изглежда така:

Публикувано изображение

Махаш всички отметки освен първата и в поленцето до нея (където на скрийншота пише "1 minute") въвеждаш колко време "нищоправене" да чака компютърът, за да задейства задачата. После в раздела "Triggers" ще потърсиш "On idle".

Това е общо взето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
del /F "C:Program FilesOpera 12.10profilecookies4.dat"
. Адресът на файла е примерен, както е при мен - при теб ще е различно, кажи кой браузър ползваш. 

Основно използвам същия браузър Оpera 12. Примера ще да е приложим и при мен!

Chrome използвам само в случай на инцидент. т.е може да се каже - не го използвам.

Добре! Ще изпробвам предложенията и дано нещо се получи!

Благодаря на тези, които помагаха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.