Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте отново! :)

Видео картата май е издала багажа. Тя "GeForce 7300GT 256 mb DDR2". Проблема е че като пусна компютъра показва зареждането на Windows-а  (7) и тъкмо да влезне и да покаже цветовете се включва синия екран , прави някаква диагностика за секунда, като накрая изписва :

Dumping Physical Memory To Disk - 100 % и се рестартира, и така постоянно. :(

Първоначално реших че е хард диска , форматирах дял "C:, качих Windows-а  (7) и пак същото .

Направих неколко тестове на Харда и Рама с Hiren's BootCD през Дос и всичко беше точно , незнам до колко може да се вярва на тези тестчета , аз предпочитам да пробвам подозрителните конфигурации на друг компютър дали работят и дали не. Но за съжаление нямам на разположение друг за момента .

После реших да сменя Windows 7 с Windows Xp,  странното беше че компютъра тръгна ,но като отворя някой прозорец (MyComputar) и го раздвижвам с мишката мажеше по целия екран, не бях се сетил да сложа драйвера на видео картата , инсталирах и него след което , мишката потъмня , екрана взе да премигва , декстопа да забива. :(

Реших че проблема е видео картата , хубавото беше че имах и вградена видео карта на дъното , преместих кабела на монитора от картата GeForce 7300GT на вградената и нещата се оправиха . :)

Преинсталирах го пак и си качих отново Windows 7, днес работеше на вградената карта цял ден. Преди малко взех чисто нова видео карта "GeForce 210 512mb DDR3 32B " само за проба тази вечер.Сложих е работи добре , но забелязвам че няма винтелатор, а само радиаторче за охлаждането.

Натоварих е малко с HD филми , интернет, ако може да се каже натоварване  :D и забелязах че радиаторчето грее като печка , но работи няма проблем. 

Общо взето това е проблема :

1. Като гледам как грее, се чудя дали да е оставям за постоянно или да е заменя с друга. На мен ми трябва по слаба карта защото игри почти не играя.Ще се ползва предимно за филми , музика, интернет и документация.

2. И да попитам нещо извън темата , като заредя повече процеси : интернет, филми , сваляне на торенти , процесора и рама се качват почти до горе. Възможно ли е заради малкото Рам (1 ГБ) ,процесора да се товари толкова много?

Пълната конфигурация на компютъра е :

Процесор: DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)
Дънна платка: Gigabyte GA-G31M-ES2L v2  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Чипсет : Intel Bearlake G31
Системна памет : 1024 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Тип Биос : Award Modular (10/13/09)
Видео карта: ?
Хард Диск: 500 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картите с пасивно охлаждане така си греят, само не знам какво ти е била като дъното си има вградено видео.Можеше да си купиш вместо допълнително видео още поне 1 GB RAM - щеше да има повече полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип знам че, ако може да се сложи отделна видео карта е препоръчително да се сложи.На дъното е най-вероятно по-слаба. Като ползвам тая на дъното започвам да я товаря и може да изгори , а и заедно с нея да стане нещо и на цялото дъно.Затова предпочитам всичко да ми е отделно. А и някои програми вече изискват по-силни карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.