Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем с HP Pavilion dv6-6b11es


steele

Препоръчан отговор

  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

 

Привет на всички.

......................

 

 

Драйверите от къде ги взимате?

Това, че ползвате лаптопа с подложка, не означава че пак не може да прегрее.

Преди всичките тия преинсталации тествахте ли диска за лоши сектори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не си инсталирал коректните драйвери. Свали си тази програма. Тя ще ти помогне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйверите от къде ги взимате?

Това, че ползвате лаптопа с подложка, не означава че пак не може да прегрее.

Преди всичките тия преинсталации тествахте ли диска за лоши сектори?

 Драйверите ги тегля от сайта на hp.

относно прегряването съм сигурен защото,не е бил ползван за друго освен за интернет и филми.Следя температурите редевно и не съм забелязал нещо фрапиращо

Дискът също съм го тествал за bad sectors.

Вероятно не си инсталирал коректните драйвери. Свали си тази програма. Тя ще ти помогне

ами за драйверите как ли не пробрах ,първоначално както казах ги теглих от сайта на hp.Също пробрах и с Driver Genius Professional пак същият ефект .

Тази DriverPack Solution 13 Lite не съм е пробвал. По-добра ли е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Драйверите ги тегля от сайта на hp.

относно прегряването съм сигурен защото,не е бил ползван за друго освен за интернет и филми.Следя температурите редевно и не съм забелязал нещо фрапиращо

Дискът също съм го тествал за bad sectors.

ами за драйверите как ли не пробрах ,първоначално както казах ги теглих от сайта на hp.Също пробрах и с Driver Genius Professional пак същият ефект .

Тази DriverPack Solution 13 Lite не съм е пробвал. По-добра ли е? 

 Свали версията, която е за DVD. 4,4 Gb само драйвери. Доста много ми помага и съм доволен от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НР си имат собствена програма за тази цел-HP Support Assistant !Хем драйвърите ще ти намери,хем ако има объркани настройки,ще ги поправи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НР си имат собствена програма за тази цел-HP Support Assistant !Хем драйвърите ще ти намери,хем ако има объркани настройки,ще ги поправи!

И със assistant-a същия резултат.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И със assistant-a същия резултат.. 

Толкова много и различни проблеми,могат да стават само,при  объркана инсталация,с която се е омазало така,че няма оправяне.Причината не е една и само си гадаем в момента.Май ще е по-бързо и по-лесно да преинсталираш системата отново.Като форматираш всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много и различни проблеми,могат да стават само,при  объркана инсталация,с която се е омазало така,че няма оправяне.Причината не е една и само си гадаем в момента.Май ще е по-бързо и по-лесно да преинсталираш системата отново.Като форматираш всичко.

при всяка пре-инсталация  на горе посочените системи съм форматирал хдд преди да ги сложа .. мисля ,че и това отпада като вариант..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при всяка пре-инсталация  на горе посочените системи съм форматирал хдд преди да ги сложа .. мисля ,че и това отпада като вариант..

Сигурен ли си, че Windows, които си инсталирал са работещи. Може в тях да е проблема. Ако са наред, може самото DVD на лаптопа да прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че Windows, които си инсталирал са работещи. Може в тях да е проблема. Ако са наред, може самото DVD на лаптопа да прави проблеми.

ами за win 7 ult. и win 8 не са "оригинални" , но win 7 home premium е оригинален закупуван при покупката на самият лап топ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами за win 7 ult. и win 8 не са "оригинални" , но win 7 home premium е оригинален закупуван при покупката на самият лап топ.

 Дава ли някакви грешки по време на инсталацийте? Това, че Windwos е оригинален не значи, че не може диска, където е записан да е дефектирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да добавя още малко инфо . значи проблемите почна да ги прави някъде 6 7 месец след закупуването му ( машината си беше с win-a от магазина инсталиран.. и си казвам , сигурно сте е скапал ще му трябва преинстал, покарах още 2 3 седмици преди преинсталацията и го върнах в първоначални настройки... проблемите изчезнаха... после пак се появиха и си казвам напълно е здал багажа и го преинсталирах с win7 home . месец някъде всичко ОК и пак се почна ... и след това няма оправяне ... 

 Дава ли някакви грешки по време на инсталацийте? Това, че Windwos е оригинален не значи, че не може диска, където е записан да е дефектирал.

"мазно мазно си протича инсталацията" без да се запъни някъде без нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да добавя още малко инфо . значи проблемите почна да ги прави някъде 6 7 месец след закупуването му ( машината си беше с win-a от магазина инсталиран.. и си казвам , сигурно сте е скапал ще му трябва преинстал, покарах още 2 3 седмици преди преинсталацията и го върнах в първоначални настройки... проблемите изчезнаха... после пак се появиха и си казвам напълно е здал багажа и го преинсталирах с win7 home . месец някъде всичко ОК и пак се почна ... и след това няма оправяне ... 

"мазно мазно си протича инсталацията" без да се запъни някъде без нищо.

Добре опитай така:

Чисто нова преинсталация с Windows 7.

След това пускаш Driver Pack Solution и тя ще ти инсталира драйверите.

Следи за някакви грешки по време на инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре опитай така:

Чисто нова преинсталация с Windows 7.

След това пускаш Driver Pack Solution и тя ще ти инсталира драйверите.

Следи за някакви грешки по време на инсталацията.

тази вечер ако намеря време ще го преинсталирам и пробвам, че за момента имам много инфо на хдд и трябва първо да е преместя.

а това е от преди малко като свалих Driver Pack Solutin и опитах да е инсталирам..

http://img28.imageshack.us/img28/5533/dtpt.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тази вечер ако намеря време ще го преинсталирам и пробвам, че за момента имам много инфо на хдд и трябва първо да е преместя.

а това е от преди малко като свалих Driver Pack Solutin и опитах да е инсталирам..

http://img28.imageshack.us/img28/5533/dtpt.png

Ами аз си го направих на DVD и нямам такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички отново . Снощи след дълго прехвърляне на информацията от хдд на друг за да мога да преинсталирам на ново машината,и стоене до малките часове, резултатът е на лице:

1. Пълен формат на хдд

2. Инсталиране на оригинален win 7 home premium x64

3.Проверка отново за bad sectors на hdd - няма

4. Използване на Driver Pack Solutin. iso- файл с драйверите и тяхното инсталиране 

 

Ефект : Няма . Резултата си е абсолютно същия , само където в момента видеото не иска да се инсталира :

Публикувано изображение

 

и направих една справка на видеото :

Публикувано изображение

Това там "BIOS Version" - unknow , нещо ме притеснява , някой да има предложение 

 

ползвах TechPowerUp GPU-Z

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах изброените проблеми който е описал автора . Почти всяко нещо което се опитва да прави на тази машина среща проблеми . Проблема със сигурност е в ОС , по точно в копията който се инсталират.

 Автора да си намери наистина читаво копие на Уиндоус 7 което е пробвано и на други машини . Да си направи чиста пре инсталация с изтриване на дяловете и създаването им отново .   Да не използва абсолютно никакви програми от сорта на Driver Pack Solutin .Понякога помагат ,но в доста случай правят и поразии .Специално тази програма оставя следи и прави записи  във всевъзможни директории.  Има са точно драйвери за всичко ,и то работещи ( пробвано многократно ) за този модел на официалния сайт

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=en&cc=us&dlc=en&sw_lang=&product=5193240

 

Да инсталира първо драйвера за чипсета и след това останалите .

Да спре да мисли за оригинални и неоригинални Уиндоус-и . Да мисли за изпробвано работещи . Щом една ОС създава проблеми при инсталация на програми ,при гледане,слушане ,и почти всичко ,има ли значение платена ли е ???? Успех желая .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах изброените проблеми който е описал автора . Почти всяко нещо което се опитва да прави на тази машина среща проблеми . Проблема със сигурност е в ОС , по точно в копията който се инсталират.

 Автора да си намери наистина читаво копие на Уиндоус 7 което е пробвано и на други машини . Да си направи чиста пре инсталация с изтриване на дяловете и създаването им отново .   Да не използва абсолютно никакви програми от сорта на Driver Pack Solutin .Понякога помагат ,но в доста случай правят и поразии .Специално тази програма оставя следи и прави записи  във всевъзможни директории.  Има са точно драйвери за всичко ,и то работещи ( пробвано многократно ) за този модел на официалния сайт

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=en&cc=us&dlc=en&sw_lang=&product=5193240

 

Да инсталира първо драйвера за чипсета и след това останалите .

Да спре да мисли за оригинални и неоригинални Уиндоус-и . Да мисли за изпробвано работещи . Щом една ОС създава проблеми при инсталация на програми ,при гледане,слушане ,и почти всичко ,има ли значение платена ли е ???? Успех желая .

Иии отново се стига до преинсталация, направо вече като си представя син екран и тръпки ме побиват...

Сега за версията на windows-a съм раздвоен, защото същата версия е инсталирана и на другия лап топ който работи без проблеми а този не ..

Обаче леко съм объркан на Acer-a win-a да си работи без проблем а на Paviliona да прави тези проблеми ? Добре мога да го приема за пробата ,че не е наред този win. 

Препоръчай ми работеща версия от къде да е изтегля.И ще направя това което си написал по последователност , без да се ползват странични програми(въпреки че и това съм го пробвал) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си представя,че точно на НР,не можеш да намериш драйвърите от официалния им сайт!Какви измислени програми за драйвъри се опитваш да инсталираш.Те намират само тези ,които всеки свободно може да си изтегли,ако знае как се търсят.Но има ли някой по специфичен драйвър,тези програми не могат да намерят точния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си представя,че точно на НР,не можеш да намериш драйвърите от официалния им сайт!Какви измислени програми за драйвъри се опитваш да инсталираш.Те намират само тези ,които всеки свободно може да си изтегли,ако знае как се търсят.Но има ли някой по специфичен драйвър,тези програми не могат да намерят точния.

Абсолютно никъде не съм казвал , че не мога да намеря драйверите за машината ! Още в първите постове казах , че съм ги теглил от официалния сайт, но нямаше резултат, проблемите си бяха отново на лице. Следователно пробрах и други варианти да му сложа драйверите .

И в двата случая ръчно да ги свалям или с помощна програма , грешка има при инсталирането на видео картата , преди 2 3 поста даже бях пуснал и снимки. 

На мене ми се струва че имаш хардуерен проблем....казваш че си проверил диска- с какво го провери?

последният път мисля, че проверявах с HD Tune а преди това и Hiren's Boot CD.

Също и от самият си win предлага да се провери .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...