Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ПОМОЩ... ! При единият ми лаптоп интернета е силен, а при другия е много слаб. Моделите са Acer Aspire 5542G и Sony VAIO Fit 15E. Sony-то е нов на 1-2 седмици. Когато се свързах за първи път към рутера вкъщи, забелязах, че връзката е бавна. Помислих си, че е от рутера, но когато си взех стария от ремонт, се оказа, че не е така. Включих го, свързах се и нямаше как да не забележа, че когато тегля или сърфирам скоростта е пъти по-бърза Мисля, че е от мрежовата карта. Отчаяно ви се моля зя помощ... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си на Сонито? Предполагам си се закачил безжично към рутера?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС е Windows 8. Да, безжично съм се свързал, както при другият лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно...Казал си лаптопите, но не си казал с кой какъв е проблема... Ма ни е да не сме врачки???Или да си казал какви са тези рутери, като марки и модели????Така, като гледам, май Вайото, от някаквите малоумни и нищожни снимки, дето си дал, дето нищо не показват, май изглежда Вайото е G стандарт, докато Ейсъра е с N стандарт.Желаеш ли да ни дадеш някакви конкретни данни, някакви релевантни, някакви истински или очакваш от нас да гадаем на боб и кафе, след като врачката ни е в отпуска по болест... Ранен грип я хвана...................Съжалявам!!!п.с. А как пък и не уцелихте и раздела на темата, ми просто пляснахте където ви падне????????????????Местя веднага!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е със сонито. Интернета е много бавен - един филм 1gb се тегли 2-3 часа. Рутера е TP-Link TL-WR740N. Двата лаптопа са свързани безжично към рутера. Не знам каква друга информация трябва да дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти имаш ли достъп до рутера или ти е настроен от доставчика? Знаеш ли как ти е настроена безжичната мрежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри единия и пробвай само със Сонито на 8-цата и виж дали е същата скоростта.Щото има един фактор, при уиндоус8 проблем при свързването и споделянето на мрежата при компютри с 8-ца.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам достъп до рутера. Настроен е от доставчика. Идея си нямям как е настроена безжичната мрежа. Acer-а е със стандарти b/g/n, а за сонито незнам.

Редактирано от tqnata.k (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но проблема си остава.  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава логично проблема е в Сони-то така да се каже . Виж точния модел на безжичния си адаптер и го напиши тук . Може да е Broadcom , но за всеки случай погледни . Ще намерим настройките .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Broadcom е. В Device manager излиза това BCM43142.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://chasms.com/wireless_utilities/broadcom/props.htm

Това са настройките на твоята карта .Четеш ,гледаш и сравняваш с настройките на тази която използваш на Сони-то . Мисля че проблема не ти е в настройките ,ако не си бърникал нещо , но все пак сравни и пиши .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще опитам и пак ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в настройките на уторент има ограничения за скороста на сваляне!Там махнал ли си отметките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

PC doctor проблема е решен. Благодаря ти много и на всички други, които помогнаха. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.