Премини към съдържанието
zeziok

Проблем с проста логин форма .

Препоръчан отговор

Някъде бъркам в кодовете .HTML:<html><head><title>Login Ôîðìà</title><body><h2 align="center">Login ôîðìà</h2><form action="login.php" method="post"><table align="center" border="0"><tr>  <td>Ïîòðåáèòåë:  </td>  <td><input type="text" name="potrebitel" />  </td></tr><tr>  <td valign="top">Ïàðîëà:  </td>  <td><input type="password" name="parola" /><br /><input type="submit" value="Âëåç">  </td></tr></table></form></body></html>========Тук вече е php скрипт-а<?php$user = $_POST["potrebitel"];$pass = $_POST["parola"];switch(true){case ($user == "user1" && $pass == "pass1"): header("location: http://data.bg");break;case ($user = "user2" && $pass = "pass2"): header("location: secretdir2/secretpage2.php");break;case ($user == "user3" && $pass == "pass3"): header("location: anothersecretpage.php");break;default: echo "<b>Грешно потребителско име или парола</b>";}?>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какъв е проблема и каква грешка точно дава? И какви са тези ероглифи, които има в скрипта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какъв е проблема и каква грешка точно дава? И какви са тези ероглифи, които има в скриптт

Тея яроглифи , са от кирилицата в html графичната част където изписва потребител и парола срещу полетата . Просто като вкарам заложените потр. : user1 и парола : pass1 не ме пренасочва към линка, който пак е заложен , а ме препраща към частта " грешно потребителско име и парола "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея яроглифи , са от кирилицата в html графичната част където изписва потребител и парола срещу полетата . Просто като вкарам заложените потр. : user1 и парола : pass1 не ме пренасочва към линка, който пак е заложен , а ме препраща към частта " грешно потребителско име и парола "

Сигурен ли си, че ги пишеш правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за записването на имената и паролата да . Иначе кодовете ги копирам както ги виждаш в notepad и ги запазвам с разширения .html и .php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

html код

<html><head><title>Login Страница</title></head><body> <h2 align="center">Login Страница</h2> <form action="login.php" method="post" ><table align="center" border="0"> <tr><td>Потребител:</td><td><input type="text" name="user" /></td></tr><tr><td valign="top">Парола:</td><td><input type="password" name="password" /><br /><input type="submit" value="Изпрати"></td></tr></table></form> </body></html>

PHP код

<?php $user = $_POST["user"];$pass = $_POST["password"]; switch(true){case ($user == "user1" && $pass == "pass1"): header('location: http://data.bg');break; case ($user === "user2" && $pass === "pass2"): header('location: secretdir2/secretpage2.php');break; case ($user == "user3" && $pass == "pass3"): header('location: anothersecretpage.php');break; default: echo "<b>Грешно потребителско име или парола</b>";}?> 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен работи. Тествах го на мой хостинг и домейн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето тук за тест при мен : http://probrn.hit.bg/Може да ми прикачиш файловете .

Прочети правилата и най-вече правило 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hit*bg не поддържа php

Благодаря ти ! Благодаря и на всички останали , че въпреки съм забравил най-елементарното " поддръжката на php " за да работи все пак ми помогнахте !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.