Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , бих искал да ви помоля за някоя програма за оптимизиране на компютъра Или windows 7, защото усещам как компютъра става по-бавен. Повече време му трябва да отвори определено нещо, бихте казали да си преинсталирам уиндоуса, аз го направих преди 1 седмица, a windows оценката ми е 4. Не съм използвал никакви програми за почистване или такива работи.процесора ми е : Intel® Pentium® CPU P6200 @2.13GHz  2.13GHzинсталирана памет : 4,00 ГБ64 битова операционна системаАко има някакво значение  антивирусната програма ми е Microsoft security essentials.Извинявам се за начина на изразяване и ако има правописни грешки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си цялостната конфигурация. В какво се състои бавенето? Тези оценки не ги гледай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдейки по процесора, това е лаптоп, при това на няколко години.Нещото, което го спъва, е най-вероятно твърдият диск. Вариант е последният да се смени с SSD - в този случай компютърът ще хвръкне.Възможно е и дискът да започва да прави лоши сектори и заради това да се бави. При инсталация на една седмица изключвам варианта за фрагментация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия оценки са пълна глупост.

Не е събирателна, а се взима най-слабата. Достатъчно е да ти е запълнен харда, за да му сложат ниска, другото не е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За една седмица компютърът в зависимост от начина на ползване спокойно може да се напълни с вируси/AdWare/Malware и др. подобни, които ще имат точно такъв ефект - забавяне на работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Това си е напълно нормална от към параметри система . Забавянето в работата и може да се дължи на много неща . Най-често срещаните случай са на безкрайно размятане на папки и файлове по десктопа, на останало малко място на дяла с операционната система ,на инсталирани множество програми (или техни модули ) работещи  на заден план постоянно , стартиране на безкрайно много програми заедно със ОС, възможност е антивирусната програма която използва също да забавя системата ,може да са натрупани дори няколко такива програми и какво ли не още . Никой не видях да поиска от автора на темата да направи една снимка на Диспечера на задачите за да се види какво и що работи на този компютър . Може да се видят кои процеси "изяждат " рам-та , или държат процесора натоварен постоянно . Не само от вируси може да се стигне до забавяне и то осезаемо на системата . Уважаемия колега killchain непонятно за мен от къде го измисли това, човека да си сменял харда с SSD . Стара машина в която да инвестираш стотици левове за диск  съвет ли е , или някаква глупост ????? . Пък от къде е ясно че харда е проблемен ??????? Има ли някой да знае какво има на този компютър като програми и стартирани процеси ???? Ако автора на темата желае решение на проблема си ,или поне по-точни насоки ,да прави снимка на Диспечера на задачите и да я качва тук,всичко останало е в сферата на предположенията . От липсата на конкретна информация  се раждат и съвети олеле като на човека от ТИМА . 

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@PC doctor

Разби се да пишеш глупости, а чак спориш за мненията на другите.

Преинсталиран преди седмица, да не би къща да е построил от инсталирани програми за това време ?

Седмицата с 4ГБ Ram, знаеш ли, че в оценките тоя Ram Няма да е с повече от 4.5.

За една седмица няма как да размята толкова по системния диск, че това да стане проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@PC doctor

Преинсталиран преди седмица, да не би къща да е построил от инсталирани програми за това време ?

За една седмица няма как да размята толкова по системния диск, че това да стане проблем.

Това за рамта не е баш вярно. Ето моята оценка с 4GB RAM, но на 8ца, където критериите са завишени даже:  Иначе тези оценки наистина не са валиден критерий и логично са премахнати при 8.1! А и измерването на скоростта на рамта зависи и от други фактори. 

По темата - като гледам няма включване от страна на автора, та не виждам защо се хабите с предположения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@PC doctor

За една седмица няма как да размята толкова по системния диск, че това да стане проблем

И кое е глупост от това което съм написал ?????? За 3 часа , не за ден могат да се инсталират една камара програми .

Драскаш ми за някакви оценки и тем подобни дивотии, по добре се въздържай да даваш оценка на постовете ми ,не си човека който ще ми казва кога да споря и какво пиша . Това си го запиши на челото и не си позволявай и ред повече по мое писане . Драскай си за оценките и каквито искаш детски дивотии където и както искаш , никога по мой постове . Моля те сега учтиво . Точно от тези 4 реда който си написал е ясно че си наистина далече и си видял малко неща на тази тема . Спирам до тук с теб ,надявам се че си разбрал правилно какво ти казвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирайте този инструмент -
След завършване на сканирането кликнете на View report details,след което на View full report.Ще се генерира лог файл,който го прикачете в следващият си коментар.Лога по принцип се намира в C:ProgramDataWRData

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое е глупост от това което съм написал ?????? За 3 часа , не за ден могат да се инсталират една камара програми .

Драскаш ми за някакви оценки и тем подобни дивотии, по добре се въздържай да даваш оценка на постовете ми ,не си човека който ще ми казва кога да споря и какво пиша . Това си го запиши на челото и не си позволявай и ред повече по мое писане . Драскай си за оценките и каквито искаш детски дивотии където и както искаш , никога по мой постове . Моля те сега учтиво . Точно от тези 4 реда който си написал е ясно че си наистина далече и си видял малко неща на тази тема . Спирам до тук с теб ,надявам се че си разбрал правилно какво ти казвам .

Аз съм човека, който ще се смее на всичките ти фантазии, защото не съм видял един твой пост, в който да не прозира яко невежество.

Към пусналия темата:

Ползваш тоя боклук Хром и отваряш по десет таба, нормално е да ти забива. А и с тия над 60 процеса(вадя 10-те от Хром) само ти си знаеш, какво си слагал.

Показват се и процесите от всички, не само твоите в диспечера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че Skype натоварва 48% от мощностите на процесора  :ohmy: . Хич не ми се струва нормално ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли този инструмент - http://media.kaspersky.com/utilities/consumerutilities/kavremover.exe

Има остатъци от Касперски.Стартирай го и въведи кода от картинката и избери от падащото меню Kaspersky Antivirus 2013

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да използвам 2 антивирусни ли ? Или да премахнем сегашната ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да използвам 2 антивирусни ли ? Или да премахнем сегашната ?

Деинсталирай едната.Не може с две антивирусни.То в това може да е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка , някой ще ми помогне ли по някакъв начин? Защото разбрах само да изтегля Касперски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка , някой ще ми помогне ли по някакъв начин? Защото разбрах само да изтегля Касперски.

Прочети това в червеното. Не да теглиш Касперски, а да го разкараш. Освен аз да съм недоразбрали да пиша глупости?

Изтегли този инструмент - http://media.kaspersky.com/utilities/consumerutilities/kavremover.exe

Има остатъци от Касперски.Стартирай го и въведи кода от картинката и избери от падащото меню Kaspersky Antivirus 2013

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го това и сега не ми работи клавиатурата , сега какво да правия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво направи всъщност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ми използвах програмата , и след това рестартирам лаптопа.А ще можете ли да ми кажете кои работи да махна от диспечера на задачите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има в диспечера на задачите и работи ли ти клавиатурата? Имах предвид да деинсталираш едната антивирусна,след като разбрах че не е остатък от Касперски а цял Касперски.Толкова ли сложно пиша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.