Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Още съм съвсем нов в този форум, така че ако допускам някакви грешки във правилата за работа с него  моля да бъда извинен.

Проблемът е, че пробвах на един лаптоп да му пусна две плочки рам, едната май беше ДДР 2 ,1 гб 533 МХЗ а другата ДДР 2 , 2 гб на 633 мхз. Дъното поддържа 633 ( делл инспирон 1525 ) РАБОТАТА Е ТАЗИ , че с 1 гб рам работеше по-бързо. Не съм пробвал с двойката защото тогава не се бях сетил да го направя. Работата е там че това е компютър на клиент и в момента не е в мен да правя по-подробни експеримети. 

Има ли нещо, което пможе да съм сгрешил в избирането на рамта?

Благодаря Ви предварително за бързите и полезни отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествани ли са двата модула за грешки?

Ако е имало грешки, предполагам, или няма да тръгнат, или ще забиват. В случая те биват  бавни. Поправи ме ако греша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво си правил точно . Ако искаш да кажш ,че при слагане на плочката с 2Гб и общо 3Гб системата върви по-бавно от колкото с 1 Гб , пътя на логиката според теб до какво води ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво си правил точно . Ако искаш да кажш ,че при слагане на плочката с 2Гб и общо 3Гб системата върви по-бавно от колкото с 1 Гб , пътя на логиката според теб до какво води ?

Ми колега - НЯМА ЛОГИКА. едната е с по бавна шина ама  не мисля че това има значение. Просто си нямам не представа какво се случи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

логика винаги има.  бавната памет е на едни тайминги бързата с други. пускаш цпу-з и гледаш на какви честоти работят реално паметите, и на какви тайминги. после гледаш  какви  тайминги поддържат паметите по  спд и трябва  да подредиш паметите така  че да работят на честотата на по бавната памет и с по голям спд. това при лаптоп е на късмет щото в биоса няма как да пипаш нито таймингите нито честотата. и тест на памет винаги се пуска  има  памети дето са несъвместими както и да се  въртят. особено на лаптоп.  паметта може да  работи. но грешките да не са фатални  и контролера за паметта  да ги компенсира и  това води до лоша производителност, ако не компенсира  ще се  дънят пприложенията и операционната система.

п.с. меметест86 не хваща грешки, най добре е да се тества с програма дето работи под уин. чипсета  държи ли повече от 2гб рам - примерно мобилният интел 945 поддържа  до 2 гб рам (има някои  ревизии дето държат до 4)

http://ark.intel.com/products/34505/Intel-82945GC-Graphics-and-Memory-Controller държи 2гб

http://ark.intel.com/products/27857/Intel-82945GM-Graphics-and-Memory-Controller държи 4гб

при вградено видео най добрия вариант е 2х1гб или 2х2гб - и двата варианта са по бързи от 3гб

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

логика винаги има.  бавната памет е на едни тайминги бързата с други. пускаш цпу-з и гледаш на какви честоти работят реално паметите, и на какви тайминги. после гледаш  какви  тайминги поддържат паметите по  спд и трябва  да подредиш паметите така  че да работят на честотата на по бавната памет и с по голям спд. това при лаптоп е на късмет щото в биоса няма как да пипаш нито таймингите нито честотата. и тест на памет винаги се пуска  има  памети дето са несъвместими както и да се  въртят. особено на лаптоп.  паметта може да  работи. но грешките да не са фатални  и контролера за паметта  да ги компенсира и  това води до лоша производителност, ако не компенсира  ще се  дънят пприложенията и операционната система.

п.с. меметест86 не хваща грешки, най добре е да се тества с програма дето работи под уин. чипсета  държи ли повече от 2гб рам - примерно мобилният интел 945 поддържа  до 2 гб рам (има някои  ревизии дето държат до 4)

http://ark.intel.com/products/34505/Intel-82945GC-Graphics-and-Memory-Controller държи 2гб

http://ark.intel.com/products/27857/Intel-82945GM-Graphics-and-Memory-Controller държи 4гб

при вградено видео най добрия вариант е 2х1гб или 2х2гб - и двата варианта са по бързи от 3гб

По характеристики на дъното го дават до 4 гб да държи , мерси за изчерпателния отговор. ще видя какво мога да направя! моделът лаптоп е dell inspiron 2515

Редактирано от vladimirdimov1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите има ограничения заради специфичните драйвери писани за буквално за  всеки модел, + опционалните модули компоненти, които се поддържат официално за замяна или добавяне. Тези които не влизат както конкретно посочени марки и модели, ако заработят, ще е единствено заради някаква запазена стандартизация и не за всичко което добавено въобще "пали" за да работи съвместно с останалите модули, гарантира работата на машината при оптимални параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от Rouhox
      Здравейте,хорица за пръв път пиша тук,един приятел ми каза за сайта Значи искам компютър за да кажем 2000 лева,но ако се налага или не достигат някакви пари мога и да дам 2150-2200,за да се получи перфектно,искам да подкарвам най-новите игри на макс графики ако е възможно с този бюджет?Та сега да кажа с какво разполагам,значи имам хард диск на стария компютър но е само 500 гигабайта,абе като цяло имам стар компютър там с 2 рам,които са ужасни тъп процесор и нямам видео карта,за нищо не става,имам и този монитор,който съм прикачил долу,та въпроса ми е мога ли да го използвам и според вас хубав ли е ,в смисъл на 10 години мисля че е модела е Acer-AL1916W 19 инча.Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне!Искам и да кажа,че не искам втора ръка неща и ако се може частите да са от възможно най-евтиния сайт! Също така,някой може ли да ми каже,кой уиндоус е най-добър и от къде мога си го сложа след като си взема компютъра,защото по сайтовете гледам,че искат по 250 лева.Това е от мен,благодаря предварително!  
      'EDIT';Нещо не искаше да прикачи снимката,та ето я https://ibb.co/cxAGA7
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.