Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Още съм съвсем нов в този форум, така че ако допускам някакви грешки във правилата за работа с него  моля да бъда извинен.

Проблемът е, че пробвах на един лаптоп да му пусна две плочки рам, едната май беше ДДР 2 ,1 гб 533 МХЗ а другата ДДР 2 , 2 гб на 633 мхз. Дъното поддържа 633 ( делл инспирон 1525 ) РАБОТАТА Е ТАЗИ , че с 1 гб рам работеше по-бързо. Не съм пробвал с двойката защото тогава не се бях сетил да го направя. Работата е там че това е компютър на клиент и в момента не е в мен да правя по-подробни експеримети. 

Има ли нещо, което пможе да съм сгрешил в избирането на рамта?

Благодаря Ви предварително за бързите и полезни отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествани ли са двата модула за грешки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествани ли са двата модула за грешки?

Ако е имало грешки, предполагам, или няма да тръгнат, или ще забиват. В случая те биват  бавни. Поправи ме ако греша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво си правил точно . Ако искаш да кажш ,че при слагане на плочката с 2Гб и общо 3Гб системата върви по-бавно от колкото с 1 Гб , пътя на логиката според теб до какво води ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво си правил точно . Ако искаш да кажш ,че при слагане на плочката с 2Гб и общо 3Гб системата върви по-бавно от колкото с 1 Гб , пътя на логиката според теб до какво води ?

Ми колега - НЯМА ЛОГИКА. едната е с по бавна шина ама  не мисля че това има значение. Просто си нямам не представа какво се случи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

логика винаги има.  бавната памет е на едни тайминги бързата с други. пускаш цпу-з и гледаш на какви честоти работят реално паметите, и на какви тайминги. после гледаш  какви  тайминги поддържат паметите по  спд и трябва  да подредиш паметите така  че да работят на честотата на по бавната памет и с по голям спд. това при лаптоп е на късмет щото в биоса няма как да пипаш нито таймингите нито честотата. и тест на памет винаги се пуска  има  памети дето са несъвместими както и да се  въртят. особено на лаптоп.  паметта може да  работи. но грешките да не са фатални  и контролера за паметта  да ги компенсира и  това води до лоша производителност, ако не компенсира  ще се  дънят пприложенията и операционната система.

п.с. меметест86 не хваща грешки, най добре е да се тества с програма дето работи под уин. чипсета  държи ли повече от 2гб рам - примерно мобилният интел 945 поддържа  до 2 гб рам (има някои  ревизии дето държат до 4)

http://ark.intel.com/products/34505/Intel-82945GC-Graphics-and-Memory-Controller държи 2гб

http://ark.intel.com/products/27857/Intel-82945GM-Graphics-and-Memory-Controller държи 4гб

при вградено видео най добрия вариант е 2х1гб или 2х2гб - и двата варианта са по бързи от 3гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

логика винаги има.  бавната памет е на едни тайминги бързата с други. пускаш цпу-з и гледаш на какви честоти работят реално паметите, и на какви тайминги. после гледаш  какви  тайминги поддържат паметите по  спд и трябва  да подредиш паметите така  че да работят на честотата на по бавната памет и с по голям спд. това при лаптоп е на късмет щото в биоса няма как да пипаш нито таймингите нито честотата. и тест на памет винаги се пуска  има  памети дето са несъвместими както и да се  въртят. особено на лаптоп.  паметта може да  работи. но грешките да не са фатални  и контролера за паметта  да ги компенсира и  това води до лоша производителност, ако не компенсира  ще се  дънят пприложенията и операционната система.

п.с. меметест86 не хваща грешки, най добре е да се тества с програма дето работи под уин. чипсета  държи ли повече от 2гб рам - примерно мобилният интел 945 поддържа  до 2 гб рам (има някои  ревизии дето държат до 4)

http://ark.intel.com/products/34505/Intel-82945GC-Graphics-and-Memory-Controller държи 2гб

http://ark.intel.com/products/27857/Intel-82945GM-Graphics-and-Memory-Controller държи 4гб

при вградено видео най добрия вариант е 2х1гб или 2х2гб - и двата варианта са по бързи от 3гб

По характеристики на дъното го дават до 4 гб да държи , мерси за изчерпателния отговор. ще видя какво мога да направя! моделът лаптоп е dell inspiron 2515

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите има ограничения заради специфичните драйвери писани за буквално за  всеки модел, + опционалните модули компоненти, които се поддържат официално за замяна или добавяне. Тези които не влизат както конкретно посочени марки и модели, ако заработят, ще е единствено заради някаква запазена стандартизация и не за всичко което добавено въобще "пали" за да работи съвместно с останалите модули, гарантира работата на машината при оптимални параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.