Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже приятели знаят, че правя пц-та в смисъл слагам операционни системи, та днес 1 приятел ми донесе чисто нов лаптоп lenovo g505 аз го разопаковах, та искам да ви попитам понеже се затруднявам тук, какво е това, което излиза, изобщо май няма никакъв windows и какво да направя, че да му сложа, тоест аз знам как се слага и т.н Правя ги от доста време, но не знам как да се добера до bios-a да направя да boot-не записвачката, че да почна да го правя. Ето за това говоря http://prikachi.com/images.php?images/109/6771109E.jpg  , моля в най-скоро време да ми обясните какво е това. Лаптопа отново казвам, че е чисто нов не знам от къде що как, дадоха ми го да го оправя. Ако изобщо иска windows. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че BIOS на Lenovo беше с F2, но има вероятност F-овете да са активни при натискане на fn бутона. Така че ако не става само с F2 пробвай fn+F2 :) Помпи F2 още като включиш лаптопа че май доста бързо им минаваше post screen-а, че даже не се забелязваше.

Иначе това което си снимал е DOS.

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, не се отваря F1, F2 , del, също и fn+f.... Пробвах и f9, но се гаси монитора. :) Други идеи ? Това, което каза го знам, случвало ми се на toshiba, та няма опитах помпих F2 и дел, но отново не отваря, като го пусна за 1 секунда даже по-бързо изписва  Lenovo и веднага ме праща при това, което казахте "DOS"

П.П Искрено се извинявам на модераторите за заглавието, просто от бързина допуснах грешка. Благодаря!

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно ми е малко, но пробвай при пуск на машината да натиснеш Enter-a. Някои Леново-та така им илиза екрана с опциите за F-овете ( макар да е характерно за другите им серии ).

Инче ми идва на ум, че не натискаш достатъчно бързо :)

П.С: Във връзка с горното - той няма инсталиран ОС, иначе линка си е полезен :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има ОС с БИОС? Boot избора на устройтсво, не зависи от наличието или отсъствието на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става приятел, с F12 помпя здраво копчето докато го пускам и така и не излиза и ни излиза пробвах също с F1, F2 del, enter,,, Не става не се изкарва, а да не го прецакам нещо, че сиг 30 пъти го спира ми пускам.. ;д Странно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи така:

Задръж F2 и рестартирай

До копчето за изключване има едно доста малко копче с стрелкичка на ляво предполагам това е копчето за рестарт, но то изобщо като го натисна нищо не става с лаптопа? Между другото лапичката свети за батерията, не съм пробвал да мушна зарядното да се зарежда? Пробвах, както пише в линка, който ми дадохте, та пробвах задържах shift, отново нищо.

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До копчето за изключване има едно доста малко копче с стрелкичка на ляво предполагам това е копчето за рестарт, но то изобщо като го натисна нищо не става с лаптопа? Между другото лапичката свети за батерията, не съм пробвал да мушна зарядното да се зарежда? Пробвах, както пише в линка, който ми дадохте, та пробвах задържах shift, отново нищо.

Ха-ха, копче за рестарт! Това ми хареса. Копчето със стрелкичка от Леново го наричат ''One Key Recovery''! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това копченце по принцип служи за System Recovery но в твоя случай с DOS, вярвам че няма такава..

Опитай каквото те посъветваха:

[*]задръж Fn+F2 и рестарт или

[*]задръж F2 и рестарт

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти, на разредена батерия ли искаш да го действаш?

Не, омг просто казвам, може да е от това проблема знам ли, та готово отворих го благодаря, на този пич, който каза не бях пробвал fn + f2 при пускане да ги помпя, всички други пробвах, но не и това, а ето какво било, благодаря, а да попитам понеже идва с диск с драйвери за 8 няма да е проблем да му сложа win 7 ultimate, ще му дръпна и драйвери и до 30-40 мин е готов предполагам. Благодаря отново на всички, понеже нямам лаптоп, но от опита ми до сега, никога не ми се налагало да помпя и fn + f2 .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай е да ви е заключен биоса и да нямате права да влизате там знам за лаптопи които нямат на екран за натискане на произволна комбинация и това на заглавието снимката е операционна система Фрее Дос демек, това е чиста конзола която се премахва с командата >Format C: като следвате стъпките на методите. Като я изтриете тогава би могло да имате достъп който може и фабрично да не е позволен пак защото лаптопи като Леново Пресарио HP са с фабрична система (временна версия на ОС и биос) фреедос и тя се изтрива чрез форматиране на ц-то както по горе споменах. И след това ви излиза клавиш за настройка на биос и боот меню за изчакване на операционен диск ако е поставен такъв в противен случай, ако няма  диск в оптичното устройство ще се рестартира лаптопа на черен екран и пак ще ви изведе долу клавишната комбинация за Сетъп Биос.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай е да ви е заключен биоса и да нямате права да влизате там знам за лаптопи които нямат на екран за натискане на произволна комбинация и това на заглавието снимката е операционна система Фрее Дос демек, това е чиста конзола която се премахва с командата >Format C: като следвате стъпките на методите. Като я изтриете тогава би могло да имате достъп който може и фабрично да не е позволен пак защото лаптопи като Леново Пресарио HP са с фабрична система (временна версия на ОС и биос) фреедос и тя се изтрива чрез форматиране на ц-то както по горе споменах. И след това ви излиза клавиш за настройка на биос и боот меню за изчакване на операционен диск ако е поставен такъв в противен случай, ако няма  диск в оптичното устройство ще се рестартира лаптопа на черен екран и пак ще ви изведе долу клавишната комбинация за Сетъп Биос.

Благодаря, ще го имам в предвид това, което казваш. Иначе лаптопчето е готово направих го сложих му  win 7 ultimate, имаше оригинален диск с драйвери, само че пишеше само support win 8, обаче пак станаха, та момчето е много доволно. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PColine, това не се учи а се пробва, добре човека да е успял поздравявам го! Но съм длъжен да помагам ти само знаеш да цитираш и тук таме да се опитваш да напишеш нещо безмислено и да водиш бележки на всеки, намери си работа по цитиране. Добре за лаптопите предполагах защото миналата година си купих cq57 с биос който имах достъп до известно време и после пак изчезна като опция. Нещо друго как мислиш да махнеш тази фреедос преди да инсталираш друга ос? Явно и на този въпрос ще ти трябват 15 минути да ми отговориш. И това не е поезия: всичко което ми е познато съм длъжен да споделя било то за добро или лошо. Относно ако отвориш някоя програма която ти дава хардуерна информация и срещу едно устройство се покаже [TRIAL VERSION] ще има много да гадаеш. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PColine, това не се учи а се пробва, добре човека да е успял поздравявам го! Но съм длъжен да помагам ти само знаеш да цитираш и тук таме да се опитваш да напишеш нещо безмислено и да водиш бележки на всеки, намери си работа по цитиране. Добре за лаптопите предполагах защото миналата година си купих cq57 с биос който имах достъп до известно време и после пак изчезна като опция. Нещо друго как мислиш да махнеш тази фреедос преди да инсталираш друга ос? Явно и на този въпрос ще ти трябват 15 минути да ми отговориш. И това не е поезия: всичко което ми е познато съм длъжен да споделя било то за добро или лошо. Относно ако отвориш някоя програма която ти дава хардуерна информация и срещу едно устройство се покаже [TRIAL VERSION] ще има много да гадаеш. Лека вечер!

Уважаеми .....

това за ученето и пробването е горе долу така, но повярвай ми пробвал съм доста повече неща отколкото можеш да предположиш.

С пост като по-горния по никакъв начин не помагаш на никого само може да вкараш някой в приключение и повярвай ми никой не те задължава да помагаш.

Когато предполагаш за нещо е хубаво да го отбележиш а не да го казваш като доказано твърдение.

Това, че не си успял да си влезеш в биоса не означава че той е с временен достъп, такова животно нема.

Относно DOS и командата format C: вече съм ти обяснил ква глупост си написал, иначе като почнеш да инсталираш друга ОС и стигнеш до форматирането на дяловете ПРЕЗ НЕЯ заедно с дяла заминава и DOS или там квото е имало. И не няма да ми отнеме 15 минути защото съм ти го обяснил преди да попиташ.

Явно в тази сфера нещата не са ти познати за това се въздържай от писането на глупости.

Относно Trial версиите айде да уточним малко защото пишеш за временни ОС и биоси, а не за програми.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно не знам как беше забравил съм, но все пак е изтрих конзолата, много се отдалечихме от темата.Дяла си един той не заминава той е просто форматиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна версия лаптоп и се влиза в биоса като помпаш малкото копче да бутона за изключване.Преди да пробваш това махни батерията и зарядното от лаптопа и после ги върни и пробвай!

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна версия лаптоп и се влиза в биоса като помпаш малкото копче да бутона за изключване.Преди да пробваш това махни батерията и зарядното от лаптопа и после ги върни и пробвай!

П дааа така може и да стане ако не при втория опит направете 6 салто напред две назад и няколко цигански колела по посока на часовниковата стрелка около лаптопа.

И поредния четящ по диагонал или изобщо не четящ индивид.

......................................Благодаря отново на всички, понеже нямам лаптоп, но от опита ми до сега, никога не ми се налагало да помпя и fn + f2 .... 

Те това е казал автора още преди седмица близо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.