Премини към съдържанието
Jkal

Може ли човек да избяга от Съдбата си - Според Вас ?

Препоръчан отговор

Здравейте, скъпи приятели :)

Да речем, че Бог ни е предписал нещо (а той е.. според мен)

Според Вас.. възможно ли е да избягаме от съдбата си.

И ако имаме тази възможност... възможно ли е да си объркаме живота ? Или пък да го подобрим ?

Или всичко е предписано и ще се движим като по орбитала... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм на мнение, че човек не може да избяга от това, което му е писано. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yakuza, за избягване не съм сигурен. Хорас Браун е на друго мнение, ако има проблеми: Когато съдбата ти затваря вратата, влез през прозореца.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може. Защото той може да си мисли, че има определена "съдба", или някой да "го е навел" на такава мисъл, като му е "предрекъл" камара глупости и с едни или други способи да действа така, че на човека да се "случват" неща, които да затвърждават" вярата в познанията на измамника, относно съдбата му. Обаче е достатъчно измамника, или "изпълнителя", на "съдбата" му(ако самият измамник не се занимава пряко с гласенето на "съдбата") го бутне кола и нещата за нашия човек тръгнат в различна посока...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен човекът имаше предвид, че автор на съдбата му е...Господ. Ако има намесен гадател или прочее друг мошеник, това е съвсем друга заблуда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше 1 филм, в който едни се качват в 1 самолет, който трябва да излети, а други не - заради някакъв който сънувал, че самолета ще падне. И самолета наистина пада.. но умират и тези които не са се качили. Това дали е правено по истински случай ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше 1 филм, в който едни се качват в 1 самолет, който трябва да излети, а други не - заради някакъв който сънувал, че самолета ще падне. И самолета наистина пада.. но умират и тези които не са се качили. Това дали е правено по истински случай ?

Не, филмът (с продълженията) не е правен по истински случай. Това е американска измишльотина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бог, няма съдба и няма строги предопределености в нищо друго, освен Нютоновата механика. Квантовата механика изключва съдба, предопределеност, писано и т.н. Ако само помислиш за състоянията на неопределеност и мисловните експерименти като "Котката на Шрьодингер", ще ти стане ясно за какво говоря. Само абсолютен наивник, който не познава тези понятия и е безкрайно суеверен, че му е писано повече, отколкото сам си го направи. Всъщност човек несъзнателно може да направи така, че да си "предопредели" съдбата именно като си втълпява, че такава има и нещо лошо ще му се случи. В резултат той сам предизвиква лошото да се случи.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, темата замириса :) Дайте да я преместим в "религия мистика и езотерика" и да я подхванем както си знаем. Определено излезе сериозно от "философия"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бог, няма съдба и няма строги предопределености в нищо друго, освен Нютоновата механика. Квантовата механика изключва съдба, предопределеност, писано и т.н. Ако само помислиш за състоянията на неопределеност и мисловните експерименти като "Котката на Шрьодингер", ще ти стане ясно за какво говоря. Само абсолютен наивник, който не познава тези понятия и е безкрайно суеверен, че му е писано повече, отколкото сам си го направи. Всъщност човек несъзнателно може да направи така, че да си "предопредели" съдбата именно като си втълпява, че такава има и нещо лошо ще му се случи. В резултат той сам предизвиква лошото да се случи.

За мен ли се отнася този коментар? Щото е непосредствено след мое мнение.

P.S. Yakuza, според мен имаш нужда от промяна. Както искаш го разбирай. Човек се...заседява, почва да остарява, гонят го лоши мисли. Че ще се стане нещо лошо. Случва се със всички. Успех!

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен ли се отнася този коментар?

Не, за автора. Ако беше почел поне повърхностно за квантовата механика, щеше да разбере че такова нещо като "писано" няма. Виж, причинно-следствените връзки са валидни на всички нива и ако продължава да си втълпява, че еди си какво му е писано, дори и да не е съзнателно, може да доведе до посоченият резултат и без да съществува въобще нещо като "писаното". Самовнушението е нещо голямо.

Или всичко е предписано и ще се движим като по орбитала...

...Та дори точното местоположение на електрона не може да се знае...Не случайно електронен облак се нарича, защото мерим вероятността електронът да се намира някъде, не точно къде се намира. В квантовата механика доста неща са "неопределени". Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за автора. Ако беше почел поне повърхностно за квантовата механика, щеше да разбере че такова нещо като "писано" няма.

O.K. Мерси. Ако имаш предвид повърхностно запознаване с квантовата механика...хм...това e доста несериозно.

P.S. Всъщност физиката и по-скоро математиката също имат вариант на обсебване, нещо като религия. Виж Гриша Перелман и другите преди него, които се опитаха да счупят хипотезата на Poincaré, странно...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш си новите дрехи и си живееш живота как ти е кеф пък каквото ти е писано ...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, скъпи приятели :)

Да речем, че Бог ни е предписал нещо (а той е.. според мен)

И ако имаме тази възможност... възможно ли е да си объркаме живота ? Или пък да го подобрим ?

Винаги имаш мъзможност да избираш.

Но никога не можеш да избягаш от последствията от тези избори.

Някои неща са заложени в Съдбата ни. От тях никой не може да избяга. Те са заложени в звездната ни карта.

Не, за автора. Ако беше почел поне повърхностно за квантовата механика, щеше да разбере че такова нещо като "писано" няма. Виж, причинно-следствените връзки са валидни на всички нива и ако продължава да си втълпява, че еди си какво му е писано, дори и да не е съзнателно, може да доведе до посоченият резултат и без да съществува въобще нещо като "писаното". Самовнушението е нещо голямо.

...Та дори точното местоположение на електрона не може да се знае...Не случайно електронен облак се нарича, защото мерим вероятността електронът да се намира някъде, не точно къде се намира. В квантовата механика доста неща са "неопределени".

Въпреки че повечето учени са склонни да твърдят, че не вярват в задгробния живот, един експерт твърди, че е в състояние да докаже съществуването на живот след смъртта

Професор Робърт Ланц твърди, че доказателствотое в квантовата физика. Според теорията на биоцентризма смъртта е илюзия, създадена от нашия ум.

"Ние вярваме, че животът се състои в активността на въглерода и молекулите и докато те са активни - ние живеем, а след това гнием в земята", заявява ученият в своя уеб сайт.

Специалистът от университета в Северна Каролина казва, че хората вярват в смъртта, защото ги учат на това или защото човешкото съзнание асоциира живота с работата на вътрешните органи. Неговата теория на биоцентризма обаче обяснява, че смъртта може да не е това, което човек е свикнали да разбира под това понятие, пише FederalPost.

Биоцентризмът се класифицира като теория на всичко и произхожда от гръцкото „център на живот". Професорът предполага, че животът и биология са в основата на реалността и че животът създава вселената, а не обратното. Това от своя страна означава, че човешкият ум определя формата и големината на обектите във Вселената.

Ланц използва за пример това как ние възприемаме света около нас. Човек вижда небето и определя цвета му от това, което вижда, но ако клетките в мозъка му се променят, той ще възприема небето не синьо, а зелено или червено.

"В крайна сметка всичко, което виждаме, не може да съществува без вашето съзнание. Смисълът на Вселената е в нашето съзнание", казва Ланц.

Разглеждането на Вселената от гледна точка на теорията за биоцентризма също така означава, че пространството и времето се явяват "прости инструменти на ума". Веднага след като човечеството приеме тази теория, ще стане очевидно, че смъртта не съществува.

Освен това физиците-теоретици смятат, че има безкраен брой вселени с различни варианти на хора и ситуации , които се случват по едно и също време. Ланц казва, че всичко, което може да се случи, се случва в някакъв момент между тези вселени, което означава, че смъртта не може да съществува като такъв.

По думите на Ланц човешкият живот прилича на многогодишно цвете, което се завръща, за да цъфтят в мултивселената.

http://www.cross.bg/smurtta-zhivot-lantz-1383840.html#axzz2lA2GN5aB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Концепцията за съдбата е дори по-глупава от тази за бог. Ако предположим, че има съдба и всичко е предопределено, то животът е повече от безсмислен. Освен това никой бог няма право да те съди за грешките ти, поради простата причина, че ти си идиота който си, защото така ти е писано(не визирам никого, говоря по принцип). По-логично би било да бъдеш съден, ако се опиташ да избягаш от съдбата си. Тоест ако ти е писано да се самовзривиш пред някое летище да кажем, но поради някаква причина успееш да избягаш от съдбата си, трябва да бъдеш наказан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, стига да знаеш коя е правилната посока!!!!

Възможно е, стига да знаеш коя е правилната посока!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо трябва да бягам и накъде - съдба е онова, което сам си направя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си?

Всъщност не всичко зависи от индивида, а и от условията на средата. Както и взаимодействията в обществото. Обществото и светът са твърде сложни структури, за да мислиш, че си сам за себе си. Всъщност хората сме делегирали/отстъпили много права на други хора, за сметка на сигурност в рамките на държавата...уж...

Винаги имаш мъзможност да избираш.

Всъщност не всички физици мислят, че всичко което може да се случи, задължително ще се случи някъде. За останалото - съдби, звездни карти.... Общо взето идеи, които не споделям. Камо ли пък карма и как миналото те носи по течението и не можеш активно да промениш изхода.

O.K. Мерси. Ако имаш предвид повърхностно запознаване с квантовата механика...хм...това e доста несериозно.

Ами едното повърхностно запознаване с принципа на неопределеността, като писаното от мен по-горе е достатъчно да се разбере, че коценпцията "Докато не отвориш кутията котката е и жива, и умряла", двойствеността - това са неща, поради които не може да има предопределености.А не бъркай физиката и математиката. Физиката е доста практична в заниманията си. Тя използва похвати за описване взаимодействията и явленията, както и потенциалните възможности да се използват практически. Математиката, теоретичната такава е доста отвлечена. Но пък е помогнала геометрията на древните за изчисляване дистанцията до небесни обекти като Слънце и Луна, както и обиколката на Земята. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-интересно ще е, да отвориш кутията и да не намериш никаква котка вътре, а едно много, много злобно, гладно и съвсем живо тигре. :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-интересно ще е, да отвориш кутията и да не намериш никаква котка вътре, а едно много, много злобно, гладно и съвсем живо тигре.

Това не е част от експеримента ;) Котката е определена, състоянието й не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може човек да избяга от нещо, като не знае какво е то. Кой всъщност знае каква е неговата съдба, за да избяга от нея или поне да направи опит за бягство ?!

Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е част от експеримента ;) Котката е определена, състоянието й не е.

Айде де. Никой не е казал, че на принципа на квантовата неопределеност не са те метнали с първоначалните условия. Пък и не се знае от коя паралелна вселена ще е съдържанието на кутията при отварянето й. Ти знаеш какво (би трябвало да)  е сложил експериментатора. След това вече не знаеш почти нищо, още повече ако кутията е направена не от обикновена, а примерно от екзотична материя(никъде не е указван материала на кутията).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.