Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,търся си лаптоп в горепосочения ценови диапазон.Главното изискване е да издържа колкото се може повече на батерия,ще се използва за филми и нет.Няма да се играят игри.Ще се използва с Windows 8.1 и ubuntu 13.10/14.04.Засега съм спрял на 3-4 модела,а разнообразието е огромно.Също така ако е възможно по-късното добавяне на SSD,това ще е голям +

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP270E5V-samsung_ativ_book_2

http://laptop.bg/laptops-hp-HP_255-hp_255_H6Q17EA

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_G585-lenovo_ideapad_g585_59_377266

http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3521-dell_inspiron_3521_5397063475391

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето в този клас избора е доста ограничен, но от друга страна ти нямаш и кой знае какви изисквания.

На фона на посочените модели - аз бих отписал тези с АМД–тата - просто не струват :)

Ако не са ти проблем 30-40 лв. отгоре на цената - аз бих заложил на този модел:

- Lenovo G580 59-366670 - хубав процесор ( като за Celeron ), голям хард, 4-ка памет с опция а повече, а SSD може винаги да му се добави на мястото на неговия хард, а той да отиде на мястото на DVD-то

Други варианти са ти тези модели:

- Asus X55A-SX193 - тънко и готино шаси ( за мен по-слабо от при Леново-то ), добри параметри, но с по-малък хард и прилчен живот на батерия

- Lenovo B590 59-374281 - това също е добро - средна позиция като хард между горните два, но определено според мен с по-добра сглобка и шаси от тях, а и е с матов екран - нещо, което за мен е доста важно

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има нетбуци по 10-12 инча втора употреба за под 300лв, които ще вършат перфектна за тази цел работа. Аз лично бих взел нещо от сорта на:lenovo thinkpad t410 -> lenovo thinkpad t410илиASUS X101CH -> ASUS X101CH

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И възниква дребно въпросче-каква е разликата между матовите и нормалните дисплеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето в този клас избора е доста ограничен, но от друга страна ти нямаш и кой знае какви изисквания.

На фона на посочените модели - аз бих отписал тези с АМД–тата - просто не струват :)

Ако не са ти проблем 30-40 лв. отгоре на цената - аз бих заложил на този модел:

- Lenovo G580 59-366670 - хубав процесор ( като за Celeron ), голям хард, 4-ка памет с опция а повече, а SSD може винаги да му се добави на мястото на неговия хард, а той да отиде на мястото на DVD-то

Други варианти са ти тези модели:

- Asus X55A-SX193 - тънко и готино шаси ( за мен по-слабо от при Леново-то ), добри параметри, но с по-малък хард и прилчен живот на батерия

- Lenovo B590 59-374281 - това също е добро - средна позиция като хард между горните два, но определено според мен с по-добра сглобка и шаси от тях, а и е с матов екран - нещо, което за мен е доста важно

еи голям тарикат си тия с амд неструват хахаха и защо???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511443/P11010101/Prenosim-kompyutar-ASUS-X55A-SX197

Имам такъв и си заслужава всяка стотинка. Можеш да го купиш онлайн на цена под 600 лева и доставката е безплатна. Перфектна машина с всички екстри /USB 3.0, блутут, ICECOOL технология - абсолютно студен дори при натоварване, InstantOn - resume in seconds и други/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли? Ти ползвал ли си лаптопи с амд процесор? Аз съм ползвал няколко. Всички те имаха проблеми с охлаждането и бързодействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ScD ти е отговорил, но ти вадиш думите ми от контекста - ако забелязваш съм уточнил, че на фона на другите модели, тези АМД-та не струват. Иначе да - това са слаби процесори, които не се равняват на Celeron-a, така че ако ще си взима нещо в този клас, поне да е с по читав процесор.

И следващия път - като сметнеш, че аз съм тариката - не критикувай, ами дай контра мнение на моето, което да обори написаното от мен :)

П.С: Нямам нищо против АМД, но в клас А4 / А6 / А8 - но за нещо, което е под нивото на Celeron - аз не бих си дал парите :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И възниква дребно въпросче-каква е разликата между матовите и нормалните дисплеи?

Гланцираните дисплеи имат малко по ярки цветове, но пък може да ги ползваш за огледало и съответно не са удобни за употреба в светли стаи или навън. Матовите са доста по-добре в това отношение и съответно не изморяват толкова много очите..

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, защо ли тогава по-голяма част от новите лаптопи са с гланцови дисплеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.