Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако говорите за някаква правова ситуация в която има дело е "ищец".

В нормални ситуация го наричат просто "кредитодател" - мисля, но не съм много вещ в това да изчакаме и колегите да изразят мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...лицето, на което е задължен длъжникът?

Уточнете за да може да се формулира въз основа на конкретния случай. Най - общо колегата ви е отговорил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнете за да може да се формулира въз основа на конкретния случай. Най - общо колегата ви е отговорил?

Казусът всъщност не е правен, а морален - когато се възползваш от нещо, което ти е било дадено от друг човек (говорим за нематериална ценност), трябва да го компенсираш по някакъв начин. Ако не го правиш, ти се явяваш длъжник на този човек, а той на теб - ......?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...лицето, на което е задължен длъжникът?

кредитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казусът всъщност не е правен, а морален - когато се възползваш от нещо, което ти е било дадено от друг човек (говорим за нематериална ценност), трябва да го компенсираш по някакъв начин. Ако не го правиш, ти се явяваш длъжник на този човек, а той на теб - ......?

Интересен казус!!!!

"(говорим за нематериална ценност)"

Освен определението на Trichocephalus, то в главата ми се въртят още куп определения. Коректни ли ще бъдат обаче за вашите цели??? 

И друго "трябва да го компенсираш по някакъв начин".Та това от благодарност или по задължение?

Питам защото интерпретацията може да стане различна пр. от кредитор на благопожелател и пр.

Малко философски стана. Странна игра на думи, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен казус!!!!

"(говорим за нематериална ценност)"

Освен определението на Trichocephalus, то в главата ми се въртят още куп определения. Коректни ли ще бъдат обаче за вашите цели??? 

И друго "трябва да го компенсираш по някакъв начин".Та това от благодарност или по задължение?

Питам защото интерпретацията може да стане различна пр. от кредитор на благопожелател и пр.

Малко философски стана. Странна игра на думи, а?

Причините нямат значение - компенсация трябва да има, да кажем по вселенския закон за баланса. Така че давайте всички определения, които се въртят в главата Ви.:-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините нямат значение - компенсация трябва да има, да кажем по вселенския закон за баланса. Така че давайте всички определения, които се въртят в главата Ви.:-)

- Заемодател

- Наемодател

- Кредитор

- Лихвар

- Бирник

И още малко:

- Дарител

- Спонсор

- Благожелател

- Покровител

В случая обаче точната юридическа думичка не мога да определя!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Заемодател

- Наемодател

- Кредитор

- Лихвар

- Бирник

И още малко:

- Дарител

- Спонсор

- Благожелател

- Покровител

В случая обаче точната юридическа думичка не мога да определя!!!

Макар че точният термин остава все още загадка, благодаря за отделеното време и идеите! :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.