Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ви да ми направите геймърска конфигурация с бюджет 2400 лв.Ще го ползвам за гейминг, също ще записвам видеота и ще ми трябва хубав рам и хубав процесор за реендъринга, но също много добра видео карта. Монитора да е 21 инча с full-HD.Без мишка и клавиатура.Искам да се извиня за предишния пост.

Редактирано от Bubski14 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46035p1r45988p1r49085p1r46125p1r46994p1r45623p1r39221p2r48920p1rf.html

Общо:2059

Ще те изкара дъъъълго време: i7 процесор, 16Gb Рам 1600Mhz,6Gb видео карта.За останалите пари може да се купи монитор Full HD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moje li da mi napravite konfigoraczia za gaming comp , zashtoto ne razbiram mnogo i mi trqbva pomosht.

Cena : 2400 lv.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си темата да не бъде изтрита!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46035p1r45988p1r49085p1r46125p1r46994p1r45623p1r39221p2r48920p1rf.html

Общо:2059

Ще те изкара дъъъълго време: i7 процесор, 16Gb Рам 1600Mhz,6Gb видео карта.За останалите пари може да се купи монитор Full HD

Живеем в 2013г а не 2012г

Смешно захранване и кутия без усб 3.0 пък конф. е около 2 бона...

Абе лапержи стига с неадекватните ви предложения за конфигурации...!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеем в 2013г а не 2012г

Ако ми говориш за сокета, 1150 няма почти никва разлика, освен че са нестабилни и работят на по-високи температури. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми говориш за сокета, 1150 няма почти никва разлика, освен че са нестабилни и работят на по-високи температури. :huh:

Дочул недочул нещо от други потребители в разни теми и взел да ми философства тук...

Я се стегни и понаучи повече що е бюджетно захранване(CM B серията най вече) що е усб 3.0 що е хасуел и кое не му е стабилното и тогава седни и пиши.

Авторе темата ти изобщо не вдъхва доверие на истинска колкото и да пишеш на кирилица!

ПП: По твоята логика интел досега трябваше да са фалирали от хасуела...  :ohmy:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се предложат 10 конфигурации ,автора на темата ще се сети да каже "ами то трябваше и монитор" или "ами аз предпочитам АМД"

тук има точки,които е желателно да попълниш ;)Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се предложат 10 конфигурации ,автора на темата ще се сети да каже "ами то трябваше и монитор" или "ами аз предпочитам АМД"

тук има точки,които е желателно да попълниш ;)Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти

+1

Защо да не е истинска

Може би от този отговор който даде!

Я прочети този цитат!

Людмил:

В настоящият раздел почти всеки ден се пускат нови теми с молба за съвет за конфигурация или смяна на компоненти(ъпгрейт) на компютър. Доста често съвсем мързеливо се казва нещо от рода на:

Цитат

Дайте една конфигурация за 1000лв.

След което започват въпросите и темата се разводнява много. За да ви се отговори бързо и коректно дайте възможно най-много информация и бъдете максимално изчерпателни:

1. Бюджетът - каква е максималната сума която можете да отделите за компютър(или компоненти които са ви нужни)

2. За какво ще се ползва компютъра - дали за работа, за игри или просто за разговори по Скайп и браузване в нета. Напишете всяка дейност за която ползвате компютъра.

2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането.

2.2. До колко държите на тишината - включен ли е постоянно компютърът ви и дразни ли ви постоянният шум.

3. Какво включва конфигурацията - цял компютър заедно с монитор и периферия(клавиатура, мишка, Web камера, колонки), или пък само компютър. Ако имате стар компютър и възнамерявате да ползвате някой компонент от него, напишете го.

3.1. Ако търсите определен(и) компонент(и) за ъпгрейт опишете подробно компютъра на който ще се прави ъпгрейт, а именно дайте данни за дънна платка, процесор, RAM, видеокарта, хард и захранване. Използвайте програми от рода на Everest ако не знаете какви са ви компонентите, а марката и модела на захранващият блок може да видите единствено като отворите компютъра и видите етикета върху захранването или ако си пазите гаранционната карта, то там е описан модела.

3.2. Ако купувате и монитор напишете предпочитанията си за цената и размера му, а ако вече разполагате с такъв ще е добре да дадете данни и за него.

4. Ваши лични предпочитания - ако сте се фен на дадена марка или имате предпочитания я към размер на харда(на някои хора не им трябва голям обем, за други пък е от решаващо значение), обемът на RAM-а, магазинът от който ще купувате, или каквото и да било друго - кажете ги.

5. Компютър от бакалия - много пъти е дискутирано във форума защо не трябва да се купуват готови конфигурации от бакалии, книжарници и хипермаркети(Технохххх, Офис1Супермагазин, Метро и подобни), така че ако сте се насочили към подобна машина, първо ползвайте търсачката на форума и прочетете темите в които се дискутират подобни конфигурации. Силно препоръчително е компютъра да се купува от магазин за компютри. Има компютърни фирми които също предлагат готови конфигурации и при това нерядко доста качествени. Разбира се това е съвет и ние можем само да ви насочим към дадена конфигурация/компонент, но в крайна сметка вие решавате, дали да се съобразите със съветите, и за какво, и къде да изхарчите парите си.  ;)

Ето един пример за изчерпателна тема:

Цитат

Искам да купя компютър до 1100, максимум 1200лв. като имам 20" монитор с резолюция 1680х1050, а ще ползвам и DVD записвачката LG GSA-H55N(периферията - клавиатура мишка) от старият компютър. Компютъра ще се ползва само за игри, филми и Интернет. Ще се овърклоква умерено. Ще купувам от ХХХХХ магазин.(ако имате претенции към магазина, за да се съобразим със стоката предлагана в предпочетеният от вас магазин). Предпочитам AMD конфигурация, но не е задължително и искам да е максимално тих защото е постоянно включен и е в стаята в която спя.

Или:

Цитат

От ХХХХХ магазин ми предложиха следната конфигурация:

(описвате подробно какво са ви предложили и на каква цена). 

Добра ли е конфигурацията, като компютъра ще се ползва само за гледане на FullHD филми и браузване в Интернет. Няма да се играят игри и няма да се ползват тежки програми. Искам да купя компютър с монитор и периферия, и ако настоящото предложение не е добро, моля предложете ми конфигурация на подобна цена. Имам изискване, заради филмите монитора да е поне 23" с FullHD резолюция и цифров интерфейс, както и колонките да са сравнително качествена 5.1 система. Отделно от цената на компютърната конфигурация съм отделил ХХХ лева за UPS заради лошото електрозахранване в квартала. 

Както виждате, достатъчни са няколко изречения, за да сте изчерпателни в исканията си и да може да ви се даде възможно най-добър съвет.

И накрая едно изискване не само към хората пускащи нови теми, а към всички:

Опишете компонентите които предлагате, а не давайте само голи линкове към тях.

Правилно:

Цитат

AsRock 880G Extreme3

Цитат

Цитат

Цитат

Неправилно:

Цитат

Никой не е длъжен да отвори 10 линка(ако е цяла конфигурация) и да проверява какъв точно компонент е имал предвид автора на поста. А и ценовите листи на фирмите се сменят много динамично, и е възможно още на другият ден един гол линк да не води към нищо, и да се чуди човек какъв по дяволите компонент трябва да е това. От сега нататък авторите на всички теми или постове с "неправилни" линкове ще бъдат предупреждавани да ги редактират, а в последствие, при липса на комуникация темите(постовете) ще бъдат изтривани!

Успех на всички!  :cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми се струват тези теми малко несериозни и наистина фалшиви... Който е решил да пита тук за покупката на някаква електроника наистина дава доста повече информация. Пък и с този ник с 3 коментара които са направени в тази тема не ми се струва по-истинска покупката на машина за 2400 лв ако автора не разбира поне малко и няма някакви предпочитания към хардуер. :cant believe:

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало Bubski14 можеш да кажеш за какво ще използваш , ще се овърклоква ли ,или пък най-малкото дали си имаш мишка,клавиатура и монитор. Плюс това можеше първо да прочетеш  http://www.kaldata.com/forums/topic/161743-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF/ или пък да видиш някои хубави Постове. Такива Постове биват изтрити!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

Редактирано от pit (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,предложената от Вас кутия не е подходяща за подобна конфигурация.Вижте размерите и какви дънни платки поддържа -FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 B -mATX, Mini ITX, DTX motherboard compatibility,Case dimensions (WxHxD): 175 x 355 x 420mm.Този модел -

Gigabyte GA-990FXA-UD3, s.AM3+, AMD

е с формфактор ATX -

Form Factor

ATX

Dimensions

30.5cm x 24.4cm

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече пробвах с добро, и с снимкови материали, но други модератори ми изтриха веднага поста, и ме нарекоха лъжец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Редактирано от М.Божилов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.